Bisimit.com

Hükumet ve Cemaat’in arası neden açıldı?

Hükumet  ve Cemaat. Okumayı sevmeyen bir millet değiliz aslında. Sadece detayları sevmiyoruz. Bu yüzden bankadan kredi alırken, bir web sitesine üye olurken, iş sözleşmesi imzalarken hiç bir detaya bakmıyoruz. Sonuç odaklıyız. İmzala gitsin modundayız.Bu yüzden lafı uzatmayacağım, ama yazı uzun olacak, sözleşme de yok.

 

 

 

Yazı Çok Uzun Diyenler Buradan Dinleyebilir

Madde madde Hükumet  ve Cemaat in arası neden açıldı bunu yazmaya çalışacağım. Ancak bütün maddeler nedenlerden ibaret olmayacak. Bazı maddeler bilgi de içeriyor olacak. Bu yüzden sabırla okuyun. Bu yazının kaybedeni çok, önceden söylemiş olayım.

Not: Bu makalede yazılacak olan Amerika ve İsrail devletlerinden kasıt aslında bütün planların arkasındaki tek ülke olan İngilteredir.

1- Fethullah Gülen Amerika’ya yerleşmese idi dünyanın dört bir yanında okullar açılmayacaktı. Amerika buna müsaade etmezdi. Orta doğu’da Türkiye gibi bir müttefiki elde tutmanın yolu sadece Hükumet ile iyi ilişkiler kurmak anlamına gelmez, halkın sevdiği kanaat lideri olarak tanıdığı şahısları da kontrol etmekten geçiyordu. Amerika Türkiye’de bir kaç kanaat liderini kontrol altına alabildi. Daha fazla kanaat liderine nüfuz edemeyince kendisi kanaat liderleri ortaya çıkarmaya çalıştı (İskender Evrenosoğlu, A.O v.b) Kendi yarattıkları kanaat önderleri tek tek ellerinde patlayınca (kimi sapık çıktı, kimi kedi meraklısı) ellerinde kala kala Fethullah Gülen kalacağını anladılar bu yüzden Fethullah Gülen’i her anlamda desteklediler. Fark ettiyseniz Rusya (Putin ve Medvedev) ülkesinden önce sermaye baronlarını kovdu, sonra da Gülen okulları gibi tehlike arz edebilecek yapılanmalara yasak getirdi. Mesela Rusya’da Gülen Gurubu’nun okulları tek tek kapatılırken Süleymanlı Cemaati’nin yurtlarına hiç dokunulmadı. Bununla ilgili Rusya’dan Türkiye’ye özel bir ekibin gelip buradaki Suleymanlı Cemaati’ne ait yurtları tek tek gezdiğini ve bu cemaatin tamamen ıslah çalışması yaptığına kanaat getirip bunu rapor olarak Putin’e sunduğunu biliyor muydunuz? Aynı çalışmayı Gülen Okullarında da yaptılar ancak bu okullarda devletlere nufuz edebilmek adına insanlar yetiştirildiğini anladıkları zaman bütün okulları tek tek kapattılar. Diğer ülkeler de aynı şeyi yapacaklardı ancak Amerika buna müsade etmedi ve Gülen okullarının dünya çapında yayılmasına müsaade etti. Tek şartla ; O da Gülen’in Amerika’da kendi kontrolleri altında kalmasıydı.

2- Türkiye’de Atatürk’ün kurduğu Hükumet dahil hiç bir Hükumet  İngiltere’den onay almadan kurulmamıştır. İngiliz kraliyet ailesi Erdoğan’ında hükümeti kurabilmesi adına Amerika ve İsrail’e gerekli yetkileri vermiş ve Erdoğan’ı desteklemelerini emretmiştir. Bu durumda açıklanabilecek bir kaç sebep vardır. Birincisi ileride yapacaklarını düşündükleri Arap baharları için Orta doğuda gösterebilecekleri örnek pilot devlet (Arap baharları olmadan önce Hükumet kurulmuştu). İkincisi İsrail’in güvenliğini sağlayabilecek bir devlet. Üçüncüsü madden çökmüş olan Orta doğu’ya yeni bir nefes katacak devlet. Bunları sol partili biri başaramazdı. Çünkü sadece çalmakla yetinirdi, öyle de oldu. Milliyetçi yapamazdı, işi gücü halkı birbirine kışkırtmak olurdu, oysa Orta doğu İslam adı altında birliğe muhtaçtı, bunu Anap yapamazdı çünkü güçlü bir liderleri yoktu. Bunu yapabilecek tek kahraman Recep Tayyip Erdoğan’dı. İstanbul’u yeniden inşa eden adam olarak biliniyordu. Ve Erbakan gibi mükemmel bir şahsiyeti halkın ihmal edebilmesi için karşısına defolu da olsa mükemmel bir başka adam çıkarmak gerekirdi. Erdoğan da bunun için Amerika’ya gitti.

3- Erdoğan Amerika’da bazı görüşmeler ve anlaşmalar yaptı. Bunu kimse inkar edemez. Ama buna kimse devleti sattı da diyemez. Erdoğan akıllı adamdı. Bu ülkeyi o istese de istemese de Amerika’nın istediği birileri yönetecekti. En azından kendi kontrolünde bu yönetimin olması, bazı hürriyet ve özgürlükleri Türkiye’ye getirebilmesi, toplumun daha ferah yaşaması demekti. Bu yüzden Amerika’nın teklifini geri çevirmedi. Amerika kendi yaptığı planlar dahilinde Erdoğan’ı kullanacaktı. Böylece hem kanaat önderi Fethullah Gülen hem de Siyasi Lider Erdoğan avuçlarının arasında olacaktı. Ama onlar plan yaparken Erdoğan boş durmamıştı. Erdoğan onların kendisini kullandıklarını zannetmesini istemişti. Amerika Erdoğanı, Erdoğan’da Amerika’yı kullanacaktı. Bir yere kadar. Amerika Erdoğan’ın foyasını anlayana kadar Erdoğan istediği gücü elde etmiş olacak ve Amerika’ya kafa tutabilecekti. Erdoğan Rusya’yı aydınlığa kavuşturan Putin’i örnek alıyor, Erbakan’ın ona öğrettiği tarih derslerini tekrarlıyor, Davutoğlu gibi dış siyaset dehalarını yanı başından ayırmıyor, 28 şubattan aldığı Medya dersi ile bir yandan TV, Gazete ve Radyo kanallarında nüfuz oluşturmaya çalışıyor, Türkiye’de sözü geçen siyaset, din ve bilim adamlarını tek tek arkasına alıyor, Ordu’da yeni düzenlemeler yapıyor, üst üste yasalar çıkarıyor, polisi güçlendiriyor, yargıyı arkasına alıyor, her çevreden tekmil koca bir ordu hazırlıyordu. Erdoğan bütün bunları yaparken birine çok güvenmiş ve bütün bu guruplar içinde kadrolaşmasına müsaade etmişti. O kişi Fethullah Gülen’di.

4- Türkiye’nin ekonomik durumu her geçen gün daha iyiye giderken, sıfırlar paralardan atılıyor, yeni köprüler, yeni şehirler, yeni metrolar, yeni kanallar, yeni istihdamları beraberinde getiriyor, 140 lira olan asgari ücret 1000 TL oluyor, daha önce İstanbul’un Anadolu yakasında sadece Carreffour AVM varken, her ilçede 3’er 5’er AVM açılıyor ve her biri tavan cirolar yapıyor, altyapı iyileştirmeleri sonuca gidiyor, yollar dubleleşiyordu. Bütün bunlar olurken devletin kasası da doluyor, devlet faiz ödemeyi bırakıp borç vermeye kalkıyor, İran ile ticaret yapmak için uluslararası para akışını sağlayan SWIFT kodu kullanmıyor ve muazzam bir para akışı sağlanıyor, bu paranın miktarını ne ABD ne başka devletler öğrenemiyor, hepsi çıldırıyordu. Artık kasada yeterince para biriktiğine inanan ve bu parayı birilerinin yemesi gerektiğini düşünen bir Amerika vardı artık. Bu parayı yiyecek olan baronlar da hazırolda bekliyordu. Recep Tayyip Erdoğan Davos’ta İsrail devlet başkanını yerin dibine sokuyor, bütün ülkeler ağzı açık izliyor, Mavi Marmara’da sadece Türkler şehit verirken Türkiye bir anda İslam aleminin bilinçaltında küflenmiş olan Ümmet bilincinin merkezi oluyordu. Artık Amerika için hareket vaktiydi, daha fazla bekleyemezdi. Daha fazla güçlenmemeliydi Türkiye. Çünkü Başbakan yerli otomobilden bahsediyor, Uzaya uydular fırlatılıyor, kendi uçağımızı ve helikopterimizi üretmekten bahsediyor, Altay Tankı İsrail’in ve Almanya’nın üzerinde yıllarca çalıştığı tanklara taş çıkartıyor, silah ihracatımız silah ithalatına yaklaşacak kadar artıyor, Türkiye önü kesilemez bir dönemece giriyordu. Artık buna dur demeliydi. Tek eksik, yargı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın destekçileri karşısında cılız kalan medya gücüydü. Ne yapmalıydı?

5- Türkiye’deki bütün sermaye baronlarını, bütün medya gücünü, bütün hukukçuları, bütün üniversiteleri, bütün yargı birimlerini, bütün kanaat önderlerini, bütün muhalif partileri, bütün vakıfları, bütün dernekleri, LGBT gibi kenarda köşede lazım olur diye kurdukları bütün örgütleri tek yumruk haline getirip, Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmenin zamanı gelmişti. Bunun için bahane hazırdı. Gezi Parkında ağaç eylemi yapılacak, önceden ayarlanmış polisler aşırı güç kullanacaklar, toplum tepki gösteriyormuş gibi oraya toplanacak ve bir yıkıma start vereceklerdi. Ama hesaba katmadıkları bir şey oldu. İstihbarat teşkilatı mevcut emniyetten bağımsız bir şekilde çalışarak Gezi Parkı olaylarını tek tek deşifre etti, Hükumet’in destekçisi bazı medya organları ve yazarlar dakika dakika olanları yazdı ve en önemlisi milyonlarca insan Recep Tayyip Erdoğan’a DİK DUR EĞİLME BU MİLLET SENİNLE mesajı verdi. Bu mesajı ne CNN’in 24 saatlik gezi parkı canlı yayını, ne Financial Times’ın kötü ekonomi yalanları, ne BBC’nin ajan muhabirleri, ne de Almanya’dan gelen Otpor Örgütü uzmanları alt edemedi. Çünkü mesaj millettendi ve millet bütün güçlerin üstünde bir güçtü. Milletin gücü olmadan hükümeti devirmek ise kumda tuğla ile arabacılık oynamaya benzerdi.

6- Hükumet’i Gezi’de devirip yerine hem sağdan hem de soldan bir karışım yaparak ekip yerleştirmek isteyen Amerika bunu beceremeyince gizli silahını ortaya çıkarmaya karar verdi. Artık risk alma vakti gelmişti. Gezi’de oluşturdukları muazzam gücün Recep Tayyip Erdoğan’a işlememesi Amerika, İngiltere gibi dış güçleri daha fazla korkuttu. Kolunu kırdıklarını düşündükleri Türkiye’nin kafasını koparma vakti gelmişti. Bunu meydan savaşında beceremedikleri aşikardı. En iyisi brütüsçülük oynamaktı. En iyisi Recep Tayyip Erdoğan’ın beklemediği biri ile beklenmedik bir hamle üzerinden saldırmaktı. Harcayacakları kişi belliydi. Aslında elde kalan son kişiydi o. Bunu yaparak hem Fethullah Gülen’in gücünü zayıflatacaklardı hem de Recep Tayyip Erdoğan’ın. Yani dış güçler bir taşla iki kuş vuracaklardı.

7- Gezi olayları sonrası hemen kirli oyunlar oynanmaya başlandı. Hükumetin bakanları ve çocukları hedefe alındı. Takipler yapıldı. Görüşmeler kaydedildi. En önemlisi Devlet’in en büyük bankası olmaya aday Halkbankası da bu operasyonla beraber dibe çökecek, İran ile yapılan ticaret engellenecekti. Hakan Fidan’ın kellesini isteyen İsrail yerine piyon olarak cemaatin adamını koyacak, Türkiye’nin bütün istihbaratını eskiden olduğu gibi elinde tutacaktı. Operasyon Başbakan Erdoğan’a kadar uzanacak, Başbakan Erdoğan’ı istifa ettirir ettirmez içeri alacaklardı. Hedef büyüktü, gözler karaydı. Bütün emirler verilmiş. 17 Aralık gecesini ikinci bir lozan yapacaklardı. Cemaat yargı organlarında meşhur iki savcısını kullanacak, medya ayağında ise sahibi oldukları organlar haricinde eski operasyonlarda ismi bavullarla geçen iki tetikçisini kullanacaktı. Onlar da hazırdı. Onlar Askeri vesayeti ortadan kaldırmışlardı. Onlar yargı vesayetini ortadan kaldırmışlardı. Onlar eğitim vesayetini ortadan kaldırmışlardı. Onların önünde kimse duramamıştı. Başbakan da duramazdı. Hükümeti de devireceklerinden emin bir şekilde çıkmışlardı yola. Halbuki onlar bütün bu vesayetleri ortadan kaldırırken yanlarında Başbakan ve dolayısı ile millette vardı. Başbakanı ortadan kaldırırken bunu hesap edememişlerdi. Millet karşılarında dikilecek, boylarının ölçülerini alacaklardı. Bir savaşı kumandanın değil, ordunun kazandığını unutmuşlardı. Önceki savaşları kendilerinin kazandıklarını zannediyorlar ve bu sarhoşlukla operasyona başlıyorlardı.

8- 17 Aralık’ta operasyon başladı, bakan çocukları, vekil çocukları, iş adamları tek tek baskınlarla içeri alındı, sorgulandı. Sorgu başladığı ilk gün medyanın iki tetikçisi bir bir dökülmeye başladı, 7-8 ay önceki mesajları ortaya çıktı, operasyondan bu şahısları haberdar eden savcılar nasıl oluyor da üslerini veya yargı kurumlarını bilgilendirmiyordu, operasyonu bu şahıslara sızdıran emniyet müdürleri nasıl oluyor da operasyondan üslerini haberdar etmiyordu. Ortada bir kapan vardı ve bu kapanın üzeri Ananas bitkisi ile kamufle edilmişti. Kimse farkında değildi. Herkes Fethullah Gülen 4 metre kare bir odada sabahtan akşama kadar ibadet ediyor ve sadece ağlıyor diye inanmışken ortaya akıl almaz ses kayıtları çıkıyor ve cümle alem yeryüzüne gelmiş geçmiş en büyük CEO, GENEL MÜDÜR’ü yani Fethullah Gülen’i tanımaya başlıyordu.

9- Operasyon sekmişti, nokta atışı yapacağını zannedenler yanılmıştı, devlet kurumları ve özellikle istihbarat iyi çalışıyordu. Düşman 1 yıl içerisinde 2. tarihi yenilgisini almaya hazırlanıyordu. Onlar için bu  iki yenilgi bizim için ise bu iki zafer o kadar önemliydi ki Rusya Devlet Başkanı Putin “Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini alkışlıyorum” diyordu. Bosna Hersek’ten, Malezya’dan, Filistin’den, Mısır’dan, Endonezya’dan, Pakistan’dan Müslümanlar gösteriler yapıp son kalenin ayakta kalmasını istiyorlardı. Evet Türkiye son kaleydi. Sermaye baronlarının at koşturmak için sabırsızlandığı, bankaları tekrar boşaltmak için can attığı, devlet kurumlarını iç etmek için ağızlarının sulandığı, ezanı susturmak, insanları yozlaştırmak, şeytana hizmet etmek için ter döktükleri son ülke burasıydı.

10 – Üçüncü Dünya Savaşı çıkmıştı. Kimsenin haberi yoktu. Bangladeş’te Müslümanlar sokakta öldürülüyor. Myanmar’da Budistler camii ve Müslüman mahalleleri basıp masumları diri diri yakıyor, Filistin’de duvarlar örülüp Müslümanlar açlığa terk ediliyor, Mısır’da darbe yapılıp sokak ortasında katliamlar yapılıyor, Irak’ta Şii ve Sünni bahanesi ile her gün onlarca bomba patlıyor, Suriye’de Esad rejimi Müslümanlara kan ağlatıyor, Doğu Türkistan’da Çin Halk Cumhuriyeti Müslümanları kısırlaştırıyor, Somali’de, Etiyopya’da çölün ortasında bile El Kaide denen ve ismini bile Amerikalılardan duyduğumuz bir örgüt hortluyor, Müslümanlar dünyanın her yerinde zulüm ve işkence altında eriyordu. Savaş olmayan, kazandığımız bir tek yer vardı. Müslümanları tekrar bir araya getirecek, İslamı tekrar diriltecek, yeniden bir dirilişe şahitlik edecek o topraklar Türkiye’ydi. Şeytanın ve uşaklarının tek amacı burada da fitne ateşini yakıp İslamı somut olarak tamamen ortadan kaldırmak, ortada güçlü bir İslam devleti bırakmamaktı. Evet Müslümanlar bunun farkında değildi ama 3. dünya savaşı çoktan başlamıştı.

11- Türkiyeyi de savaşın ortasına atmak isteyen, pasifize etmek isteyen dış güçler ellerinde son kozu olan cemaati kullanmaktan çekinmediler. Milletvekilleri istifa ettirdiler, bürokratları yasa dışı hareketlere teşvik ettiler, bazılarını tehdit ve şantajla taraflarına çekmek istediler. Bu yüzden belki Başbakan Haşhaşi benzetmesi yaptı. Belki bu yüzden bu benzetme cemaatin bu kadar zoruna gitti. Gitmeliydi. Çünkü doğruydu. Yanlış olsa gülüp geçeceklerdi. Öyle olmadı ve olmayacakta.

12- Hedef yerel seçimler değil genel seçimler, bundan sonra 1 yıl boyunca Akparti’de istifalar devam edecek, bazı bölgelerde patlaklar olacak, farklı savcılar, farklı soruşturmalar olacak, farklı ses kayıtları, farklı görüntüler çıkacak ortaya. Hedef 1 sene içerisinde genel seçimler yapılana dek Hükumeti yıpratmak olacak. Bu yarışın kaybedeni hem Akparti olacak hem Cemaat. Kazanan ise şakşakçılar. Yani eline cips ve kola alıp evlerinde mücadeleyi TV’den keyifle izleyenler. Bizim Gezi’de yapamadığımızı 1 gecede cemaat yaptı diyen zihniyet olacak kazanan.

13- Bilmem hatırlar mısınız? Bütün bunların farkındaymış gibi son genel seçimlerden sonra “Artık Gel Bitsin Bu Hasretlik” demişti Başbakan. Sizce bunların farkında değil miydi Başbakan? Fethullah Gülen Türkiye’de olsaydı ve CEO olmak yerine Hoca efendi olmayı tercih etseydi şu anda Türkiye’de durum çok farklı olurdu. Ama vazgeçemedi şirketlerinden. Amerika’da kalmayı tercih etti. Yani baronlarla el ele olmayı tercih etti. İsrail’i tercih etti. Mavi Marmara’ya ikinci defa küfür etmeyi, Başbakan’ın başrolde oynadığı Roma oyununda Brütüs olmayı tercih etti.

Bundan sonra ne mi olacak?

Her şey size bağlı. Ya Akparti de Cemaatte gücünü yavaş yavaş kaybedebilir. Erdoğan bir sonraki seçimlerde partinin başında durur ve davaya sahip çıkarsa Türkiye kaburgasından dışarı çıkabilir. Yani hayal ettiğimiz gibi bağımsız bir ülke olabiliriz ( Şu an bağımsız olduğumuzu düşünmüyorsunuz değil mi? ) Ancak Başbakan artık ben yokum derse bu ülkeyi taşıyacak başka kahramanların olmadığını belirtmek isterim. Maalesef savaş ince bir sanattır. Tecrübe, Bilek ve Yürek gerektirir. Biri eksik olursa, eninde sonunda kaybedersiniz.

Beddua ile yazıyı tamamlamanın bir anlamı yok. Bu ülkenin bir ferdi olarak dış güçlerin oyunlarını bozacak tek güç yine Millettir. Yani sağlam irade’dir. Lütfen İrademize sahip çıkalım. Tabi önce İradeli olmak kaydı ile. Hükumet ve Cemaat  kavgası diye başlık attık ama aslında başından beri demek istediğimiz tek şey bu kavganın Hükumet ve Cemaat arasında olmadığı. Bu kavga Türkiye ile dünyanın kavgası. Bu kavga Hak ile Batılın kavgası.

Bisimit.com Editörü

 

Yeni Yazı : Cemaate Tebrikler, Faizler Yükseldi

 

Türkiye’yi Dört Bir Yandan Kuşatan Kimler? Okumak İçin Tıklayın

 

Fethullah Gülen ve Ananas’ın Şifresi  Okumak İçin Tıklayın

Bisimit

Yazar Hakkında : Bisimit

Bisimit sitesini kurarken düşündüğüm tek şey burayı kişisel tecrübe ve yaşadıklarımdan aldığım dersler ile ilgili yazılar ile bir bloga dönüştürmek istediğiydi. Sanırım o yolda da ilerliyorum. Her yerde haber var, her yerde iş, her yer de okul, her yerde siyaset ve her yerde filim. Ama çok fazla özgün hikaye olduğunu sanmıyorum. İnsanların fikirleri ve düşünceleri yerine mouse'ın sağ ve sol tuşu var ; yani kopyala yapıştır mantığı var. Hayatın bütün somut yanını, görünen yüzünü, gerçekliğini bizden alan, yerine sahte ve yapmacık bilgiler veren copy-paste var. İşte bunun olmayacağını umut ederek açtım bu blogu. Bize düşen yazmak, size düşen düzeltmek. Bisimit yanında çay, herkesin en ucuz hayali galiba. Pardon, simite de zam gelmişti değil mi? Sağlık olsun, Biz sağ olalım. Sağlığımıza Bisimit ve Bi de çay :)


Bu yazıya yorum yapın!


3 − üç =

Seracettin Yıldız20.01.2014 22:34

Kesinlikle, noktasından virgülüne kadar katılıyorum. Safımız belli çok şükür. Allah başbakanımıza yardım etsin.


Yorumu Cevapla
ahmet ali eren21.01.2014 12:51

Sayin basbakanin her zaman arkasinda ve destekcisi olacaz bu insanlar seni sevdi buyuk insan allah yardimcin olsun .seninleyiz


Yorumu Cevapla
Fevzi Ümit ALKIZ22.01.2014 11:44

Hükümet ve Cemaat başlıklı yazınız harika olmuş bu yazıyı herkesin okuyarak gerçekleri öğrenmesi gerekir. Bu bir Tayip Erdoğan, Fettullah Gülen meselesi değil TÜRKİYE’NİN meselesidir bunu herkesin bilmesi gerekir. Allah razı olsun. Allah’a emanet olun.


Yorumu Cevapla
izzet acarel22.01.2014 12:33

okursanız seviniriz


Yorumu Cevapla
olgun22.01.2014 15:59

yazı güzel ancak eksikleri var,1- 17 aralığa gelmeden neden dersaneleri kapamak istedi başbakan.onu izah etmemişisniz?hükümette zaten izah edememişiti yoksa bu olayların nedeni sebebi orayamı dayanıyor? 2- başbakan madem fetullahı çağırdı ama neden ondan önce gizlice 2010 yılında fişleme yapmaya başlamıştı?duyulmayacakmı sanmıştı?bunuda izah etmemişisniz.3-fetullah madem bu kadar güçlü,cahilce hareket edipte telde özel şeyler konuşurmu?konuşuyorsa yanına çağırır konuşur!yani biz biliyoruz dinlendiğimzide fetullah bilmiyormu?buda inandırıcı gelmedi..4-operasyonu sizde başbakan gibi yalanlayamamışsınız!hükümet ağzıyla neden kim nasıl yaptılara düşmüşsünüz.5-ergenekon devam ederken aynı savcılar aynı baskınları yaparken aynı hükü
met savcılara karışmayın onların görevi diyordular.avukatları olmuştular şimdi mızrak kendilerine batınca halkı dediğiniz gibi aldığı medyayla uyutmaya çalışıyorlar..vs vs vs


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit22.01.2014 16:16

  Yorum için teşekkür ederim. Bilmenizi isterim saygı çerçevesinde her yorum onaylanacaktır. Kesinlikle Başbakan’ın adamı değiliz ve Başbakan’ın tonlarca hatası olduğunu kabul ederek bu yazıyı kaleme almış kişiyiz.

  1- Dershane kapama eylemi eğitimi iyileştirme çabası değildi. Yani doğru diyorsunuz, tamamen cemaatin eteklerinde ne kadar nefret varsa dökmesi için Hükümet’in uyguladığı bir politikaydı. Ve hükümet bunu başardı. Yani cemaat bütün nefretini dökerek bütün kurumlardaki elemanlarını ifşa etmiş oldu. Ancak bu olayların sebebi buna dayanmıyor. Bu sadece cemaatin piyon olmasını hızlandıran bir etken. Siz sanıyor musunuz ki dershane olayı olmasa cemaat bunları yaptırmayacaktı? Ya da bu operasyonlardan mitin haberi yoktu? Elbette hepsi biliniyordu, bilinmese Başbakan 1 yıl önce Hakan Fidan’ın sorgulanmasına müsaade ederdi. Müsaade etmemesinin sebebi tam olarak bu boyutta yatıyor.

  2- Bizler değil ama Hukumet her zaman af makamında olmak zorundadır. Bir şeyleri düzeltebileceğina inanmış olabilir Başbakan. Ben işin o kısmına şansını denedi diyorum. Ama olmadı malesef. Tabiki burada kesin bilgilerden degil, bildiklerimiz ve çıkarımlarımızdan bahsediyoruz. Yeterli olmayabilir farkındayım ama izahım budur.

  3- Bu madde için 2 ayrı cevabım var. Birincisi, evlat annesinin önünde küçükken tuvaletini yapar, altını pisler, hiç bir sıkıntı olmaz onun açısından. Fethullah Gülen ne yaparsa yapsın kendisini izleyen annesi (amerika) olduğunu biliyor bu yüzden dinlenmede bir sakınca görmüyordu. Yanına da çağırsa dinlenir onlar merak etmeyin. Peki Amerika dinlediyse Türkiyede ne işi var ses kaydının? İkinci cevabım da bunun üzerine, Amerika’da gücü elinde tutan 2 grup var, birisi Kennedy’nin izinde olan vatanseverler (ister inanın ister inanmayın Obama’da bu vatanseverlerden birisi, istediğiniz kadar piyon diyin, ben de piyon olduğumu düşünsem de bu adam gizli örgütlere ve sermaye baronlarına karşı durmuş ve hala erdoganı destekleyen birisi, ama şahıs bazında) ikinci gurup ise kapital sahibi olan baronlar ve gizli örgütlerin yöneticileri. Tahminim kasetleri Erdoğan’a ulaştıran Obama’nın adamlarıydı.

  3. madde ile ilgili dipnot: Obama, Erdogan ve Putin’in dünya siyaseti ile ilgili paralel düşünceleri vardır. 3’ü de masonik örgütlerle savaş içerisindedirler ve birbirlerine bu bağlamda destek olurlar.

  4- Operasyonun halk banka uzanması cemaatin ayıbıdır, operasyonda bakan çocukları hırsızlık yapmışsa bu da onların ayıbıdır. Bakan çocuklarının hırsızlığı yüzünden milletin bankasına hiç kimsenin 1 ayda 100 milyardan fazla zarar vermeye hakkı yok. Olayı küresel bağlamda düşünürseniz her gün her belediyede her ihalde milyonların çalındığını ama buna rağmen kimsenin umrunda olmadıgını göreceksiniz. Peki bu olayı rasyonel bağlamda değerlendirdiğinizce CNN ve BBC de manşet yapan şey neydi? Sadece bakan çocukları olmaları mı yoksa Hukumeti zayıflatma ihtimali mi?

  5- Ergenekon davasında hükümetin politikası bugünkinden farklıdır. Haklısınız. Bu konuda Erdoğan çok sert olmalıydı. Bakanların istifasını ilk gün istemeliydi. Ancak işin içine farklı amaçlar girince, Erdoğan’ın tavrı da değişti. Biz buz dağının görünen yüzü ile bu yorumları yapıyoruz, görünmeyen yüzünde belki 10 sene sonra ortaya çıkacak şeyler öğreneceğiz. Ama göründüğü kadarı ile bu maddede siz haklısınız.

  Saygılar
  Bisimit


Hükümetin adamı değil22.01.2014 17:23

Yazıyı okudum sonuna kadar. Hükümet penceresinden bakan birisi için mükemmel bir yazı. Safları sıklaştıracak, beraber aynı yollarda yürütecek bir yazı. Lakin;
1- Dershanelerin KCK’nın güçlenmesi için kapatıldığından hiç bahsedilmemiş.(Dershaneler mi eğitimin yanlış tarafı)
2-ETÖ’yü vb oluşumları çökertirken savcıların avukatlığını yapan hükümet üyeleri aynı savcıları şimdi idam etmek istemektedirler.
3-Her kurumda fişleme yapıp insanları ötekileştirdiklerinden hiç bahsedilmemiş.(Bir günde cemaatçi polis müdürlerini nasıl tespit ettiler acaba?)
4-Bu cemaatin bu hükümete hiç mi faydası olmadı? Bu cemaatçi arkadaşlar Haşhaşi mi gerçekten?
5-Bakanların oğullarının yaptıklarından da hiç bahsedilmemiş.
vs
vs
Tarafsız yazılmalı idi bu yazı bence.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit22.01.2014 17:50

  Teşekkürler yorum için. Söylediklerinize yorumlarda cevap verdim aslında. Yorumları inceleyin. Ortada yanlış yok diyen aldanır. Çok yanlış var. Bunları dillendirme süreci ve yöntemi önemli. Teşekkür ederim.


  sevilay karayaka18.08.2014 3:08

  velev ki dershaneler bir inat uğruna kapatıldı bu sizin iftira atmanıza ajıtasyon yapmanıza fitne çıkarmanıza tehdit ve santaj yapmanıza HAKLI BİR GEREKÇEMİDİR.yolsuzluk diyerek milletin aklıyla dalga geçmeyin yolsuzlukla sabıkalı izmir istanbul gibi yerlerde chp ye oy istemek ne demek.ALLAHTAN GERCEKTEN KORKUYORMUSUNUZ.İÇİMİ EN ÇOK ACITAN ŞEYİ YAZACAM PİYASAYA SÜRÜLEN O İGRENÇ KASETLER SİZİ İŞARET EDERKEN HALA NE YÜZLE CEMAATİ SAVUNURSUNUZ BİR İNSAN HIRSIZ OLSA BİLE ONA ATILAN SAPIK İFTİRASI ZULUMDÜR HESABI SORULUR YAZIK DEĞİL Mİ BİR ANNENİN ADINI LEKELEMEYE ÇALIŞTINIZ DIŞ BASINDA ÇARSAF ÇARSAF YER VERİLDİ BU LANET HABERLERE SİZDEN İKİ CİHAN DA DA ŞİKAYETÇİYİM


  BisimitBisimit18.08.2014 10:57

  Abla bi yazıyı okusaydınız keske.


  sevilay karayaka18.08.2014 22:27

  sayın yönetici ben yorumumu hükümetin adamı değil yorumcusuna ithafen konu hakkındaki düşüncesini merak etdiğim için yazmıştım sadece neden bu kadar çirkinleştiklerini onların agzından duymak istiyorum


  BisimitBisimit18.08.2014 22:49

  Cemaatten bu konuya gelipte Allah hakkı için cevap verebilecek bir delikanlı çıkmadı henüz abla. Saygılar.


MEHMET ÇÖL22.01.2014 21:53

SECİM HAVASINAGİRDİGİMİZ ŞUGÜNLERDEOKUDUGUM ENGERÇEKCİ VETARAFSIZYORUM OLDUGUNA İNANIYORUM. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN


Yorumu Cevapla
Mehmet deniliyor22.01.2014 22:23

Amerikanın, dolayısyla karanlık baronların
izni olmadan türkiye dahil dünyada hiç kimsenin
başbakan olması imkansızdır. Bunu sizde iyi
biliyorsunuz. Başbakanımızı cemaate düşman eden
milletimizi yine birbirine düşürenin eski ergenekon davaları
devam eden, askeriyeden kalıntı emekli
baronların olduğu artık ortaya çıktı. Lütfen birbirimize düşüp
onların oyununa gelmeyelimm.. Hele hele böyle kurgu hayallerle.!!


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit22.01.2014 22:37

  Kayıtlı mail adresleri gizli tutulur, bu yüzden doğru mail adresi girerseniz, cesaretlerinizi taktir ederim. Ama mail adresini yazamayan arkadaşların yazdıklarını da samimi bulamıyorum sadece bu küçük sebepten ötürü. Yine de zahmet edip yorum yazmışsınız bu yüzden onayladım. Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika dolayısı ile sizin tabirinizle gizli baronların izni ile Başbakan olduğunu yazıda zaten izah ettim. Ama okumamışsınız. Saygılar.


Hancı23.01.2014 0:15

Öncelikle güzel bir yazı olduğunu söylemeliyim. Bazı eksik noktalar var. Ve o eksik noktalardan size itirazlar geliyor.

Öncelikle Cemaat Akparti kavgasını AKPARTİ başlatmadı. 1 Temmuz 2010’da Yusuf Gezgin mahlaslı önemli bir cemaat adamı, mavi maramardan 3 hafta sonra, hükümet’e savaş ilan etti.

Savaş kaarının cemaati sarması, ve tabana yayılması yıllar aldı.

Tabana Önce yeni dönemde akparti lehine ya da aleyhine konuşmayın dediler. Sonra 7 Şubat’ta MİT müsteşarını almaya çalıştılar.

Bence hükümet eğer suçlanacaksa, 7 şubattan hemen sonra “paralel yapılanmaya” topyekün bir temizliğe o gün başlamadığı için eleştirilmeli.

Bazı arkadaşlar fişlemeleri hatırlatmışlar. Maalesef bu arkadaşlar, Kavganın dershane ile başladığını zanneden ve herşeyi en geç farkeden kesimler.

Yani “hükümet’i İran ajanları yönetiyor” yalanına inanan en alt seviye korkarım sizsiniz.

Anlaşılan o ki, 7 Şubat’tan sonra Hükümet tedbir amaçlı olarak fişleme yapmış. İyiki de yapmış. yapmasaydı şu anda tedbir alamaz, ve ülke bir kaosun içine sürüklenirdi. Polis – yargı darbesi başarıya ulaşmış olurdu.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 0:20

  Cesur eklemeleriniz için teşekkür ederim. Saygılar.


mehmet23.01.2014 0:56

sevmediklerimiz liderlerden ötürü siyaset politika yapmak isteniyor,ülkemizde .Bu sistem farklı bir oy çalma sistemi olarak uygulanmaya calısılmakta ,oyların cogunlunu alan bir lider var sonuçta, oysa sevdigimiz benimsediğimiz lider her kimse yapısını ve misyonunu hedef planlarını anlatan yok muhalefet kanadında,erdemlilik ve yapıcılık kazanclılık gösteren hiç bir ibare yok metinlerde ifadelerde,ikna kabiliyeti bu kadarmı mu düşük tbmm politkasında.sadece karalamak var muhalefet kanadında ikna etmek cok mu zor.basbakan buyuk bir lider helal olsun kendisine ve ekibine.


Yorumu Cevapla
abdül metin23.01.2014 1:29

Benim hayret ettiğim birşey var. Cemaate yakin arkadaşlarimın bu kavga başlarken şaşirmamış ve kavgaya istekli halleri. Yukarda bakanlar ilk gün neden istifa etmedi söylemi pompalanıyor ilk günden beri. Cevabı ben vereyim. Şayet ilk günlerde istifa etselerdi bakanlar cocukları yüzünden ertesi gün ikinci dalga gerçekleşecek ve erdoganin ogluda alinacakti. Ücunçu gün ise erdoganda mecburen istifa etmek zorunda kalacakti sayet etmeseydi halkın gözünde bitecekti plan bu kadar basitti…


Yorumu Cevapla
Ahmet çnky23.01.2014 2:41

Tamamen haklısın aynen de dediğimiz gibi dik duraçağız


Yorumu Cevapla
muhammet sedef23.01.2014 7:23

Onları o kadar güzel savunmuşsunuz ki…Hırsızlara kendini savunma hakkı vermemişsiniz..”Çaldık ama niye çaldık…”deseler hakları..


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 14:57

  Lütfen mesajınızın açılımını yapın ki cevabımız varsa verelim. Saygılar.


Kaptan-ı Derya23.01.2014 7:56

Bölük pörçük anlatmaya çalıştığımız doğruları çok güzel bir lisanla kaleme almışsınız. Elinize yüreğinize sağlık üstad
Saraydakiler unuttu. Rabbim Musa’yı firavunun kucağında besleyip büyüttü. :)


Yorumu Cevapla
bilal23.01.2014 8:38

Cemaatin artık gözümde ateist bir yapılanmadan farkı kalmadı.Yıllardır verdiğimiz onca destek haram olsun.Biz hizmete maddi desteği hükümetimize düsmanlık etsin diye degil destek oluyor diye verdik.


Yorumu Cevapla
Hüseyin ÇINAR23.01.2014 9:44

Güzel tespitler bende aynı tespitleri yapmıştım…Çevremdekilerle paylaşmıştık…Böyle bir ortamda yayınlayamadık….


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 14:56

  Farklı yazılarınız olursa yayınlamak isteriz. Menüden yazar ol buttonuna tıklayıp yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Sevgiler.


Gökalp23.01.2014 10:04

Resmin bir noktasına değil de geneline bakarak çıkardığınız sebep sonuç neden ve niçin ler için sizi takdir ederim. Kaleminize sağlık çok güzel bir yazı ekleyecek kelime satır bulamıyorum.


Yorumu Cevapla
Nevzat DERİN23.01.2014 10:07

gerçekten ağzınıza sağlık bir olay ancak bu kadar açık ve net anlatılabilir.


Yorumu Cevapla
nagehan23.01.2014 10:18

bu yazı nedense baştan sona kendince yorumlanan bir yazı olmuş. hiç sağduyu yok. emek edip yazmışsın ancak doğrulrı göremeyecek kadar millenmiş gözleriniz. eminim yorumum katılmayacak. varın yayınlamayın. size yandaşlık yapacak birilerinin yorumu gerek. madem bu kadar zahmet edip bu değerlendirmeleri yapmışsınız. biraz daha araştırıcı olup gerçekleri görebilseydiniz ne olurdu. ne olurdu buncaa yalan dolu haberlere göğüs kabartmasaydınız! anlaşılan o ki idrak yollarınız iltihaplı.ne diyeyim… Allah yardımcınız olsun.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 14:55

  Nagehan Hanım, lütfedip gerçekleri yazın lütfen. Şu ana kadar onaylamadığım hiç bir yorum olmadı. Saygılar.


paksoy23.01.2014 12:26

kardeşim öncelikle yazın için teşekür ederim ben bu milleti anlamıyorum hep başkaları tarafın dan yönetilmeye alişmışız kendi kendimizi yönetmeye başarmamızı hazmedemiyoruz bundan 10 15 sene öncesi eşek alamayanlar araba alır oldu hala şükür yok çift cimiz 1 ineğe traktör araba alır oldu şükür yok ecevit koalisyonunda her pazartesi sabahı enaz yüzde5 zam gelirdi akaryakıta bir gecede yüzde 30 geldiğini biliyorum akrabam bir inek satıp anolok çanak zor almıştı şimdi bir ineğe evin tüm beyaz aşyasını alıyor ozaman lar köycülük şehircilik davası vardı şimdi heryer şehir oldu alt yapısıyla ammma biz şükürsüzük rahat lık batar 5kuruş için çıraklığı severiz mademki gülen vatan sever neden bu milletin zekatıyla sadakasıyla beslendide şimdi bu vatana ve millete intizar edip karşısında duruyor


Yorumu Cevapla
Abdullah Sinan DİREK23.01.2014 13:55

Her düşünce veya eleştiri şüphesiz bir takım şeyleri ayırır lehte ve aleyte sınıflandırır, bu sayede tarafını belli eder, etmelidir. Ancak her düşünce sahibi bunu iki ayağını da tarafsızlık dediğimiz o ince çizgide sabitlemeli ve ordan ayrılmamalıdır. Bu yazı bu bağlamda verebileceğim tek örnektir. Dersane olayları yazı da atlanmış ve okurlarca farkedilmiş ancak editör buna da çok yeterli cevaplar sunmuş. Ne diyelim, gerçekten çok fevkalade bir yazı. Allah razı olsun. Allah yardımcımız olsun. Selam ve Dua ile :)


Yorumu Cevapla
Ali Kamacı23.01.2014 14:23

Yazınızda doğru olan yerler var. Ancak sayın başbakan kendi deyimiyle kadim dostu abd için o kadarda masum değil. Bunları yaparken abd alacağını aldı zaten.
1. Irağa saldırıda teskere geçirtti.
2. Kendi kumandasında ülkenin kritik noktalarına füze kalkanları kurdurdu(bu kalkanlar israili iranda korumak amaçlı idi.)
3. Avrupa istekleri adı altında zinayı serbest bıraktı, domuz etini kasaplık hayvan olarak önümüze koydu.
4. Süt bankalarını koymaya çalıştılar.
5. Milleti faiz içine soktular(kredileri cazip hala getirerek.)
6. İMF ye borcumuz bitti denildi. ama kimse devletin kendi kurumu olan TÜİK in verilerine bakıp dış borç nerelere geldi bakılmadı.
7. Hiç bir islam ülkesiyle ilişkimiz kalmadı.(bütün halk sevdiği halde)
8. İslam ülkelerinde kan herzamankinden daha fazla aktı.
9. komşularla 0 sorun denildi. 0 komşu kaldı, hepsine düşman olundu.
10. İslam birliği kurmak varken avrupa kapılarında dolaştırıldı. (Ki bütün müslüman halk sizi desteklerken)
11.Niyet ne olursa olsun, kafirleri dost ve lider edindik. Allah ayetinde uyarmasına rağmen(Bkz. Maide 51)
ve daha niceleri;

Şimdi kalkılmış yeni bir düşman ediniyor hükümet ve yine bir seçim öncesi, aklıma gelmiyor değil acaba danışıklı dövüşmü diye,
Şu da unutulmamalıdır ki hıyanetle gaflet arasındaki tek fark niyettir.
Allah hepimize hidayet versin. Hakkı hak batılı batıl olarak görecek göz ve kalp versin.
Selam ve dua ile…


Yorumu Cevapla
battal aslan23.01.2014 14:47

Sülaymancıların yanlış telafuzü dışında gayet doğru …eline sağlık


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 14:53

  Süleymanlı Cemaati olduğunu biliyorum ama kamuoyunda Süleymancı olarak bilindiği için öyle yazdım. Bağışlasınlar.


mx23.01.2014 15:46

Camia ve hükümetin kürdistanı kurduracağını anlamamış olmalısınız. suriyede pyd özgürlüğünü ilan etti. malumunuz kürdistanın suriye ayağı tamam. kuzey ırak ayağıda tamam. iran ve türkiye tarafları için çalışmalar aynı anda başlatıldı. bence bu 2 yorum çıkar. ya ortaklar bu olaylar danışıklı döğüş bu toz duman ve kaostan kürdistan çıkar. yada ikiside vatanı korumak gibi kahramanlığa giriyor ama bunun sonucundadn da kürdistan çıkar. ismet inönüyü hiç sevmem ama lozandan sonra bu ülkeye bir 100 sene daha kazandırdık demiştir. 2023 de doluyor artık bundan sonrasını siz yazın. saygılar.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 16:21

  Farkli bir bakis acisi. Ancak altini doldurmaniz gerekiyor. Saygilar.


ali baysal23.01.2014 16:51

sayın admın çoğu meseleleri aynı düşünsekte sen cemaat konusunda dozu çok kaçırmışsın..benim de şahsi fikrim dış güçler ülkemizin iki güzide kurumunu karşı karşıya getirip ikisini de itibarsızlaştırıp memleketin zarar görmesini sağlayacaktı ve başardı yalnız senin le ayrıştığımız nokta senin dediğin 17 aralıktan sonra hükümet in veya hırsızın hiç suçu yokmuş gibin cemaate saldırıldı ..içlerindeki nefret i kusmaya başladılar in.virüş .haşhaş vs..tabi diyorsunya üzerine alındılar alınan kimse yok ..kem söz sahibinindir.. bu meselenin de buralara gelmesini iyi analiz etmek gerek hemen dış güçlere yıkıp çıkmak işin basiti kendi kendimizi iyi sorgulayıp.çözümler bulmamız gerekiyor..bizi bizden başka kimse yıkamaz akıllı olalım birbirimizi ötekileştirmeyelim…


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 17:03

  Tesekkurler yorumunuz icin.


Tarık23.01.2014 18:19

Yazı güzel olmuş maşallah. Bazı cemaatten arkadaşlar muhabbetleri dolayısıyla kabul edemiyor ama durum bu maalesef.
Bu arada bazı arkadaşların eleştirilerine kendimce cevaplar verdim.
Irak savaşında hükümet eli kolu bağlı izledi diyen arkadaşların cevabı yazıda var zaten. Tayyib erdoğan yeterince güçlenene kadar maalesef istemesede amerika ve israile göz yumdu, elinden de birşey gelmezdi zaten. Açık söyleyeyim bu eleştiriyi yapanlar kendileri orda olsaydılar sanırım hiç birşey değişmezdi. Allah bilir.
Füze kalkanı olayı israili korumak amaçlı olabilir ama irandan değil. Zaten iranla israil sürekli danışıklı dövüş içinde. İran tarihinde yahudiler ve kafirlerle bir savaş yok işleri güçleri sünnilerle uğraşmaktır. Zaten şii mezhebide yahudilerin eseridir.
Zina zaten serbestti adı yasaktı sadece. Karaköyde bu işden devlet vergide alıyor hatta. İçerdeki kemalist gericilerin İslama uygun kanunlara sahip avrupa yasalarını kabul etmesi için verilmiş tavizlerden biriydi. Kar zarar ilişkisi düşünülmeli. Komple yasaklanması lazım orası Allah’ın emri.
Süt bankası olayında faciadan son anda dönüldü hatalarını farkettiler Allah’dan.
Hükümet faizleri düşürmekle kabahat mi etti? İyi faizler %100 kalsaydı. Kredileri pervasızca alanlar bu konuda kabahatli almasaydılar. Tüketim çılgını olmasaydılar.
Dış borca bakarsak bugün amerikanın borcu 15-16 trilyon dolar. En borçlu ülkeler sıralamasında türkiye sonlarda kalıyor. Önemli olan borcu ödeyebilme gücüdür.
İslam ülkeriyle aramız bence çok iyi durumda. İyi olmayanları hala diktatörler yönetiyor.
Suriye dışında sıkıntı yaşadığımız bir ülke görmüyorum ben sebebi bir önceki cümlemde yazılı.


Yorumu Cevapla
Niyazi Kozan23.01.2014 18:54

Bu olayların sebeplerinden bence en önemlisi yazınızda biraz ayrıntı gibi kalmış. Altını çizmek isterim o bölümün. Rusya, ABD ve Türkiyemiz’in “milli” sermayelerini büyütme politikaları. Rusya tamamen gerçekleştirdi bu olayı. ABD ve Türkiye’de tam istenen noktaya gelinmese de bayağı bir mesafe kat edildi. Bilindiği üzere ülkeler ve global sistem para ile yönetilir. Bir ülkenin ordusunda kaç asker olduğu falan hikayedir… Para gücünün Yahudi lobilerinde fazladan bulunduğuna emin olmak için 19. yy’ın sonlarında ingiltereden ABD’ye giden ve ABD’yi mucizevi bir şekilde “süper güç” haline getiren sermaye baronlarının hakkında bilgi edinmek wikipedia’da bile mümkündür. Ancak ne olduysa Putin ülkesindeki baronların mal varlıklarını devlete ve kendisi gibi KGB’den emekli “yoldaş”larına aktarınca oldu. Olaya biraz da mizahi yaklaşırsak ABD ve Türkiye böyle bir şeyin olabileceğini keşfetti. Sizin de yazınızda ismini geçirdiğiniz Kennedy bunu denemiş ancak gırtlağından ve alnından 2 yeni mesaj almıştı malesef. Clinton da yeltenmiş Monika tuzağına düştüğü anlatılmıştı kanıtlarla kendisine. Obama ile birlikte bu hareket yeniden ABD’de canlandı. Obama ilk döneminde bu operasyonların sinyalini verince 2. seçiminde Yahudi lobisinin desteğini kaybetmiş burun kılı farkıyla kazanmıştı seçimi (Az kalsın varış hakemleri karar verecekti kazanana son ABD seçiminde). Türkiye’ye dönersek RTE de ilk döneminde Yahudi sermayesinin ülkemizdeki emanetçileriyle kol kola takılmıştı. 2. döneminde ise bir fırsatını bulup milyar dolarlarca vergi cezaları kesmeye başladı ilk döneminde arasından su sızmayan Melon Şapka Kardeşliği’nin iş adamlarina. O cezadan alınacak 2 milyar dolarlık gelir hükümetin umrunda değildi. Asıl olay mesaj vermekti “Artık devlet var! Biraz uslanın!”. 3. dönemine boşuna “ustalık dönemi” demedi RTE aslında. Artık tavizler vermeyeceğinin göstergesiydi o tabir. Ustalık döneminin ilk icraatı (görebildiğim kadarıyla) Kuzey Irak’ta petrol kuyularından birisinde Rothschild ailesiyle ortak olan Mehmet Emin Karamehmet’e vurulan “el koyma” darbesiydi. Ondan sonra bir başka emanetçi grubun ihaleler alması devlet eliyle engellendi. Hükümet bu ülkede artık milli sermaye oluşturmak için en iyi operasyonları gerçekleşmeye başlamıştı ki cevap gecikmedi: “Gezi Parkındaki ağaçlar namusumuzdur!”. 4,60 psikolojik eşikti faiz konusunda. Hükümet gezi parkı olaylarından önce bu psikolojik eşiği işaret etmiş ve “hedef %2″ demişti. “Faiz Lobisi” tabiri ülkemin milli sanatı olan itibarsızlaştırma sanatından nasibini almış olsa da gerçekler ne kadar itibarlı olduğunu gösteriyordu. Gezi’den sonra faizler %8’i geçmişti. RTE kırdığı vazodan sonra “anne”sinden fırça yemişti. Ancak hiperaktif bir çocuktu RTE, uslanmadı ve yeni demokratikleşme paketini açıkladı. “Terlik geliyor ama…” Terlik gecikmedi tabii ki. 17 Aralık güzel bir terlikti. Yüksek isabet kaydetmişti. Ancak bana göre terliği atan anne RTE’nin sinsice o terliğin atılmasına ihtiyaç duyduğunu fark edemedi. Realist dile dönüyorum :), “RTE 17 aralık operasyonundan habersizdi” bana çok saçma gelen bir laf. Bence bal gibi de haberi vardı. Bu hamleyi bekledi. RTE devletin bekası babında bir örgütü tehlikeli görmüş ve bu örgüte operasyon yapmak istemişti. Bu operasyonu “paldır küldür” yapsa rakiplerinin eline silah vermiş olacaktı. Nefsi müdafaa her zaman iyidir. Nefsi müdafa gibi bir nimetten faydalanbilmek için 17 aralığı bekledi. Sonra da devletin hamlelerini sıraladı. MİT çok önceden hazırdı bu savaşa ve bana göre hala hiç adım atmadı bile. İki taraf da ellerinde belgeleri ve ses kayıtlarıyla bekliyor şu anda. Ak Parti’de 45 tane daha istifa edecek vekil talimat bekliyor. Ve yine bana göre asıl kriz yerel seçim sonrasına saklandı. Cemaat iyi mi kötü mü? Bu soruya cevap bulamadım, ancak İslami olmadıklarını kendileri de reddetmiyor. Şu ayrıntılar da gözümden kaçmadı değil: ABD ile İran anlaşma imzaladı, Kılıçdaroğlu ABD’de içerisinde cemaat ile kahvaltı, AIPAC ile toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu ülkeye döndü. Sonra aralık ayı geldi, hem de en “17”sinden. (Bu yazılanlarda paranoyak dünyamın yansımaları olabileceği gibi güvendiğim kaynaklardan duyduklarım da olabilir. Kullanılan şahıs isimlerinden tamamen ben sorumluyum. bisimit editörüne yukarıdaki yazı ile ilgili teşekkür ederim. saygılar)


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 19:01

  Gayet güzel yazmışsınız. Bir arkadaşın sorduğu soruya cevaben (yorumlara bkz) RTE, Obama ve Putin’in aynı kafadan olduğunu, sermaye baronlarına karşı savaş açtıklarını ve birbirilerini desteklediklerini yazmıştım aslında ama detaylandırma ve altını doldurma kısmını çok güzel yapmışsınız. Yüreğinize sağlık.


SEBAHATTİN SARAÇ23.01.2014 19:50

BAŞBAKANIM SEN DİK DUR KAFA TUT ALLAH IN İZNİ İLE CANLA BAŞLA YANINDAYIZ


Yorumu Cevapla
isa apaydın23.01.2014 20:01

Yazı gerçekten olayların süper bir özeti. Tebrik ederim süper tahlil. Biz bunları zaten biliyorduk diyeceğim hadi ordan diyeceksin. Bu işin İngiltere çıkışlı olduğu da sonuna kadar doğru. Çünkü İngiltere tüm dünyada siyasetini Amerika ve İsrail üzerinden yapıyor ve kendisini güya demokrat bir ülke gibi gösteriyor. Dünyanın en kan emici ve sömürücü devleti İngilteredir. Üstat Bediüzzaman zaten Emirdağ lahikasında Lozan’ın iç yüzünü ve İngilterenin Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki emellerini açıkça anlatmıştır. Birde zoruma giden şey şu Hoca efendi bu risaleleri okuyupta anlayamamış ya ve bu sermaye baronlarına piyon olmuş ya vah benim ülkeme ve bu adama inanan insanlara… ama ben inanıyorum artık çark dönmeye başladı bundan sonra sömürgeciler ve yandaşları düşünsün.


Yorumu Cevapla
özgür bal23.01.2014 21:20

daha asgari ücretten haberiniz yok birde yazı yazmışsınız.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit23.01.2014 21:27

  Yazin dogrusunu lutfen


neşe yaylacı23.01.2014 22:20

ya ne mükemmel bir yazı …..Ben bir öğretmen adayıym üzülüyoruz ailem çevremdekiler Türkiye birlik olmalı bu yapılanlara üniverste öğrencisiyim ve çok kötü şeyler dönüyo menfaatler ….


Yorumu Cevapla
erdoğan göksel23.01.2014 22:37

AGA BU YAZI OKUNUR VE PAYLAŞILIR.. ALEME DUYRULUR…


Yorumu Cevapla
Ahmet Ciğer23.01.2014 22:57

Cemaatçi pardon camia’cı arkadaşların yapamadığı tek şey doğruya doğru diyememek. Herkes evet çalan varsa cezasını çeksin ama bu ülkeye zarar verilmesin derken onlar siz çaldınız biz haklıyız modundalar. Çünkü düşünme yetileri bağlanmış. Körü körüne bağnazca aynı şeyleri çalıp dönüyorlar. Sonra da tüm bunları Hak için yaptıklarını söylüyorlar. Hak haklıya hakkını teslim et ve Hz. Ömer gibi ol diyor. Hak bunun hesabını sizden de soracak HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN!


Yorumu Cevapla
Dilek Alemdar24.01.2014 0:07

Türkiye’nin içinde bulunduğu durum oynanan oyun ancak bu kadr güzel ifade edilebilir Allah razı olsun diline yüreğine sağlık kardeşim ancak bunu yozlaşmış beyinlere nasıl anlatacağız lütfen herkes iradesine memleketine hükümetine başbakanına ve geleceğine sahip çıksın ben çıkacağına inanıyorum birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlerin oyununu biz bozacağız inş..selam ve dua ile….!!!


Yorumu Cevapla
Neslm24.01.2014 0:44

Çok güzel bir şekilde yazıya yansıtmışsınız. Yüreğinize sağlık. Dik dur eğilme seninleyiz RTE


Yorumu Cevapla
İBRAHİM ETHEM ÖZCAN24.01.2014 1:52

ACEMİ, MİNAREYİ ÇALMIŞ DAHA YENİ KILIF HAZIRLIYOR. YEMEZLER…

HÜKUMET VE CEMAAT’İN ARASI NEDEN AÇILDI? HERKES BUNA ODAKLANMIŞ; BEN DİYORUM Kİ HER İKİ KESİM DE AMERİKA’NIN OYUNUNU OYNUYOR…
HIRSIZLIĞA, YOLSUZLUĞA KILIF MÜCADELESİ, KAVGASI VERİLİYOR. İNSANLAR HIRSIZ OLSA DA HIRSIZLARI SEVMEZLER.. . ÜÇKAĞITÇININ ÜÇKAĞITÇIDAN ALIŞVERİŞ YAPTIĞI GÖRÜLMEMİŞTİR. AMERİKAN’IN ONAYIYLA BAŞBAKAN OLDUĞU SÖYLENEN ZAT KAHRAMAN YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR. SÖYLEDİKLERİ “Bu kavga Hak ile Batılın kavgası”. AMA DEĞİL. BEN BATILMIYIM?… HAK’KA İNANAN BENİM LE MÜCADELE EDİLİYOR. BİR TARAFTAN TÜRKLÜĞÜ SİLMEK DİĞER TARAFTAN KÜRTLÜĞÜ SEVDİRMEK… BU MÜCADELE ; TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YIKMA MÜCADELESİ VEREN İKDİDAR VE PKK’YA DESTEK MÜCADELESİDİR. HALKI KANDIRARAK İKDİDARDA KALIRLARSA, TEMELLERİNİ ATTIKLARI KÜRT DEVLETİNİ KURMA YOLUNDAKİ ENGELLER BİR BİR AŞILMIŞ OLACAKTIR.. BU NEDENLE MİLLETLE SAVAŞA GİRİŞTİLER. KENDİLERİNDEN OLMAYANLARI BATIL İLAN ETMEKTEDİRLER. AMA ONLAR BU MİLLETİ DAHA TANIMAMIŞLAR. TARİHİ İYİ OKUYAMAMIŞLAR… BİR YERE KADAR YUTTURABİLİRSİNİZ AMA … BU ARADA ALLAH’I NASIL KANDIRACAKSINIZ.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit24.01.2014 1:54

  Lütfen yazdıklarınızla ilgili daha detaylı bilgi verin. Hakaret etmeden. Düzgün bir uslupla. Saygılar.


Ertan Kilinc24.01.2014 2:31

Yazi gayet güzel hatta insaallah böyledir, çünkü daha farkli senaryolarda yazilabilir,sadece sunu eklemek istedim Allah büyüktür ve ondan asla ümit kesilmez.Isaret ettiginiz yön dogru an hükümetin ve dolayisiyle devletin yaninda olma anidir lakin tayyib erdogan yok hersey yok görüsünüz olsi bir durumda insanlari yeise ve ümitsizlige düsürecegi icin faydali oldugu kadarda zararlidir.Arti sayet yazdiklariniz dogru istikametse basbakanimiz yerine gelebilecek birinin sinyalini vremeli.


Yorumu Cevapla
levent sürücü24.01.2014 5:29

Yazdıklarınız doğru olabilir lakin Güneydoğu da oluşan sistemden hic haber yazmamışsınız. Abdullah Öcalan yarın dışarıda çıkıp başkanlık sistemi ile bölgelere ayrılan kısımda Başbakanlık yapmasını okuyamadım. Muhsin YAZICIOĞLU oluşturulacak bu sisteme karşı çıktığı için suikaste kurban gitmiştir.
Şunu belirtmek isterim ki Bu ülke sahte kahramanları desteklerken siyasetin içinde bulunan adam gibi adamları görmemiştir. Bu yazılanlar sadece Başbakanın arkasında durulması için yazılmıştır. Yani yine onların istediği olacaktır. Ülkemizde bir parça alınıp guneyimizde Kürdistan kurulacaktır.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit24.01.2014 5:32

  Levent Bey, yorumunuz için teşekkürler. Dile getirmedik, siz getirmiş oldunuz. İnsanlar değerlendirmesini yapacaktır. Saygılar.


İbrahim ÇARABATIR24.01.2014 10:51

Tamamen hükümet yanlısı bir yazı, tarafsızmış, Hizmeti tanıyor musun, hizmetten biriyle oturup konuştun mu? Derdiniz sadece para olmuş artık.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit24.01.2014 18:50

  Hizmette zamanında 3 yıl kaldım. Her şeyin farkındayım, rahat olun.


adnan gökmen24.01.2014 11:06

doğru söze ne denir.


Yorumu Cevapla
Arif Yilmaz24.01.2014 12:28

Editör gelisen olaylari görmek istedigi gibi kaleme almis!!!


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit24.01.2014 18:57

  Canınız sağolsun !


sbtk24.01.2014 13:29

arkadaş çok güzel yazmışsın ama bana yezid i destekleyen bazı müslümanları hatırlattın onlar neler yapmışlardı devlet başkanına yaranmak için şimdi de bazıları haşmetmaap hazretlerine yaranmak için iftira bile atabiliyor tek yapmadıkları eline silah alıp müslümanları öldürmemek ama bu sefer karşınızda o mütevazi anadolu halkı var yapın bakalım tarih bunları da yazacak unutmayın ayrıca o saydığın zulüm gören yerler de savaşın ortasın da anca hicret eden anadolu insanı var oturduğun yerden ahkam kesilmez git ve gör gitmiyorsan saim orhan ı seyret bre gafil


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit24.01.2014 18:57

  Hakikatı tarih yazacak.


M. Engin24.01.2014 13:59

Güzel bir analiz olmuş; teşekkürler.
Yalnız; biraz daha kendinizce beyin fırtınası yaparsanız, bu yazıya dahil etmediğiniz birkaç sayfa daha yazı ortaya çıkacaktır. Yaz(a)madıklarınızı da yazmanızı bekliyorum.. Selamlar.


Yorumu Cevapla
mikail bey…24.01.2014 15:11

hep bir olan otoriteler üstü bir otoriteyi gözden kaçırıyoruz…
Kula Sadakât Yaraşır Görsede İkrâh
Yardımcısıdır Doğruların Hz. ALLAH…

Bu adam (R.T.E.) mazlumun duasını arkasına aldı, icraatleri ile alem-i islamı ve başta biz mahzun kalmış müslümanları sevindirdi, icraatları ile arş-ı âlâdaki melaikeleri b
ile kendine alkışlattırdı, ben bile ”şimdi ne olacak diye” ürktüğüm gezi olaylarında, pervasızca damarlarına dokundururcasınıa birkaç çapulcu dedi, izzeti islamın haysiyetini izzetini yere düşürmedi, samimiyetini HAKKA tescil ettirdi, ALLAH da yardım etti. Kanuni Sultan SÜLEYMAN dan bu tarafa bu coğrafyada gelmiş geçmiş en iyi devlet adamı, sırrı çözmüş mazlumun duasını samimiyeti derdi dert edinmesi ilede Rabbinin iltifatını kazanmış bir birey olarakta ALLAH onu muvaffak etti..
o giderse diye endişe edenler, hiç korkmayın, aynı ikrâh üzerine kim olursa olsun MUVAFFAK olacaktır ve bu bayrağı ALLAH ın izniyle taşırlar.
ümitvâr olunuz…:)


Yorumu Cevapla
İbrahim Sezer24.01.2014 15:51

Her şey iyi güzel. Fakat atlanılan ayrıntılar binlerce cinayet ve milyonlarca lira ediyor. Siz de yorum yazan arkadaşlar da Irak savaşında olduğu gibi Ak Partinin, daha da doğrusu Erdoğan’ın tam anlamıyla güçlenmeden önce abd, israil ve avanesiyle kol kola olmak zorunda olduğunu, yaptıklarına göz yummak zorunda olduklarını ifade etmişsiniz? Neye göre? Allah’ın dinine göre olmadığı kesin. Çünkü bir haksızlık gördüğün zaman elinle, gücün yetmiyorsa dilinle düzelt, ona da gücün yetmiyorsa hiç olmazsa buğz et düsturudur doğru olan. Biz ise müslümanlara kıyılırken, kişisel veya milletsel ikballerimiz uğruna; sessiz kalmayı bile beceremedik. Canhıraş bir destek furyası başlattık. Hatta tezkereye hayır diyen milletvekillerini bir sonraki seçimlerde meclise sokmadık. Çok kronik bir sorundur. Allah’ın razı olacağı şeyler yapmak için haram kıldığı şeyler yapılabilir mi? Mesela Allah-u Teala onları dost edinmeyin buyururken biz icraatlarımızla, desteklerimizle onları dost edinebilir miyiz? Yorum yapan arkadaşa sesleniyorum. Neye göz yummak zorunda kaldığımızın farkında mısınız? Yüz binlerce müslümanın kanında, ırzında bizim göz yummamızın izlerinin olduğunun farkında mısınız? Sizce elde ettikleriniz ve edecekleriniz bu vebali karşılayacak mı? Yoksa siz de bu dünya ile diğer dünyayı birbirinden ayırıp ikisi için ayrı planlar mı yapıyorsunuz? Zalimle ortak olup müslümanların katledilmesine en azından seyirci kalmak (ki daha fazlası yapılmıştır) Peygamber efendimize kadar hangi mübarek tarafından izlenen bir siyasettir? Nereden biliyordunuz Erdoğan’ın bu kadar yaşayacağını? Ve nereden biliyorsunuz daha ne kadar yaşayacağını? Yazar da dahil hepinize sormak istiyorum. Bütün ümitlerinizi Erdoğan’a bağladınız. Ya Hak vaki olur da yarın bir gün vefat ederse bizim bütün ümitlerimiz yok mu olacak? İnancımızın gereği bir anlayış mıdır bu? Allah-u Teala ümmetin kaderini Erdoğan’a mı mahkum etmiştir? Böyle mi inanıyorsunuz?

Öte yandan sırf güçlenmek uğruna kılıfına uydurulmuş hırsızlıklara(rant) göz yummak, bırakın göz yummayı bizzat bunu teşkilatlara yerleşmiş çakallar eliyle, belediye başkanları eliyle yapmak aynen bugün camia(!)’nın yaptığı gibi “bizden başkası yalan”, “hedefe varmak için her yol mübahtır” anlayışının bir ürünü mü? Mesela belediye başkan adayı seçerken neden dürüstlüğüne, ahlakına, samimiyetine bakılmaz da sadece “seçilebilir mi” sine bakılır? Öte yandan bakan çocukları suçluysa cezasını çeker diyorsunuz. Zaten Başbakanımız da benzer şeyler söylüyor. Ama bunu icraatla desteklemedikçe camianın eline çok daha koz verirsiniz. Onlar derin devlet yaftasını yerken siz de yolsuz, hırsız yaftasını yersiniz. Maalesef bu hükümet zamanında on yıllardır İslami hassasiyete sahip kalabalıklara söyleyemedikleri şeyleri söylediler. Hırsızlar, sahtekarlar, dolandırıcılar gibi…

Bu kadar pembe tabloya karalar çalınmaz ama sayın Başbakanımız saf(temiz) kalabalıkları kandırmak adına her konuşmasında İMF borçlarından bahsediyor. Neden bugüne kadar yapılan özelleştirmelerin İMF borçlarının iki katını bulduğunu, İMF dışındaki borçlarımızın katlanarak çoğaldığını görmezden geliyor, görmemizi istemiyor?

Öte yandan bu kadar hizmeti yapan hükümetimiz üretim adına hangi icraatları yapmıştır? Tamam yollar, stadyumlar, spor salonları, avmler, siteler yaptık ama üretim için ne yaptık? Bu soruyu gerçekten öğrenmek adına soruyorum.

Bir başka hayal kırıklığı ise Eğitim. 12 yıllık bir tek parti iktidarının her bakan değişiminde Eğitim politikası değişir mi? Planını programını yapmadan, el yordamıyla ve kervan yolda düzülür mantığıyla eğitim sistemi üzerinde oynanır mı? Her ile üniversite açarak bütün şehirlerin ahlakının bozulmasına sebep olmak doğru bir yaklaşım mı? Üniversite kontenjanlarını artırarak ve herkesin üniversite okumasını teşvik ederek 4 yıl daha iş aramamalarını sağladık tamam da, ya düşen eğitim kalitesi, niteliksiz mezunlar… Hiç bunları düşünen var mı merak ediyorum? Eğitimden habersiz eğitmenler; dinden habersiz din adamları, din öğretmenleri; bilimden habersiz kimyacılar, fizikçiler vesaire… Sanıyor musunuz ki üniversite mezunu arttıkça insan kalitemiz, eğitim kalitemiz artıyor? Artık üniversiteler eskilerin lise düzeylerinin bile altına düştü. Kim bunların sorumlusu acaba? Üretime yönelik icraatlar yapıp insanların meslek edinmeleri sağlansa da hayatlarının 4 yılı sır iş umuduyla gittikleri üniversitelerde rezillikler içerisinde heba olmasa daha iyi olmaz mı?

Diğer müslüman ülkelerin durumlarını yazmışsınız. Müslümanlar arasında birliktelik olmaması, buna öncülük edemememiz, hatta daha en başından “dine dayalı bir birliktelik olamaz(a.gül)” diyerek tefrikaya çanak tutmamız bizi hiç mi suçlu yapmıyor? “Hangi müslüman ülkelerle birlik kuracağız” diyenlere sesleniyorum. abd, israil, ingiltere, fransa, almanya gibi ülkeler Pakistan, Endonezya, Malezya, Libya, Filistin gibi ülkelerden daha mı kötüydüler?

Vesaire vesaire… Tablo bana çok da toz pembe gibi görünmedi.

Cemaate güvendi diyorsunuz. Hangi akılla? Gülen ve hareketi onyıllardır hep güçlüden yana tavır takınmadı mı? Hatta Refahyolda da tanık olduğumu gibi haklı olanlar güçlendiğinde de hep haksız olandan yana tavır takınmadı mı? Neye dayanarak güvendi? Hangi İslami hassasiyeti gördü hocaefendi ve camiasında? Bütün küfür ehlinin her türlü sorunuyla en hassas bir şekilde ilgilenen hocaefendi neden bir kere olsun müslümanların dertleriyle hemhal olmadı? O dört metre kare olan ve içinde ne yaptığını Allah’tan başka kimsenin bilmediği odasında ağlamaktan(!) başka.. Böyle bir dini(!) lidere nasıl güvenebildi?

Kusura bakmayın ama bugün yaşananlar malumun ilanından başka bir şey değildir. En başından beri birbirine hiç güvenmeyen ve sadece ortak çıkarları, ayrı hedefleri ve ayrı idealleri için birlikte hareket eden iki yapı çıkarlar çatıştığı için paramparça olmuştur.

Başbakanımız belki çıktığı yolda koyduğu hedef güzel bir hedefti ve belki halka daha güzel hedefleri var. Fakat gittiği yol ne temiz bir yol ne de doğru bir yol. Allah hepimize dosdoğru bir istikamet versin…


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit24.01.2014 18:48

  Yorumunuzun değer kattığını düşünüyorum. Teşekkür ederim.


Keramettin Bolat24.01.2014 20:25

Bastan Sonuna kadar ıntızamlı şeklide okunursa her şey güzel anlaşılacak şeklide kaleme alınmış , teşekkür ederım.
Orhan Babnında şarkısında dendiği gibi hatasız kul olmaz , sunusa bölmek gerekırkı , Vatanımız olan Türkıyenin başına AKP den basşka gelebılecek soyası olarak ne parti var nede partiler , Başbakanımızda adam gibi adam , sözünü ve konuşmasını nerde ve nasıl yapacagını aldığı eğitim ve terbiyeden dolayı vatan sevgisi olduğu için çok iyi biliyor, Allah yolunu açık etsin.

Gururluyuz sevinçliyiz ve mutluyuz Allah yar ve yardımcısı olsun ..

Kaleme aldığınız bu yazı için Allah da sizden razı olsun ..

Saygılarımla


Yorumu Cevapla
bisimitbisimit24.01.2014 23:13

Yorumunu onaylamadığım hiç kimse yok. Tek şartım ;

1- Delikanlı olunuz ve mail adresinizi doğru giriniz, isminizi doğru girmek zorunda değilsiniz.
2- Küfür etmeyiniz ve yazdıklarınızın arkasını doldurunuz.


Yorumu Cevapla
eray özkan24.01.2014 23:46

yazına başlamadan önce keşke bir araştırsaydın türk okulları kaç yılında açılmış diye.Hoca efendinin A.B.D ye gittiğinde zaten açılmış bir çok okul mevcuttu.Bu cemaat ile hükümeti karşı karşıya getirmeye çalışan ingiltere ise siz de onlara çok iyi piyonluk yapıyorsunuz,ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.Ben bu yazı da olumlu hiçbir tavır göremedim de.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit25.01.2014 0:31

  Beddua eden F. Gülen’in de tavrı olumlu durmuyordu. Burada Türk okullarının çoğalması ve kapatılmasının engellenmesinden de bahsedildi. Gözlüğü çıkarıp okuyun ya da gözlüğü takıp.


m.ali karahasanoğlu25.01.2014 0:31

Makaleniz bir harika tas tamam Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunlar. ama bir şeyi unutmuşlar artık türkler eski türkler değil her şeyin farkındayız.Burdan cemaate sesleniyorum Bu güzel ülke hepimizin Dünyanın parlayan yıldızıyız. Kimsenin bunu yıkmaya hakkı yok.Unutmayalım değerli arkadaşlar Türkün Türkten başka dostu yoktur.


Yorumu Cevapla
Erdoğan Bektaş25.01.2014 9:41

kısaca amerikanın bop projesi yani araplara düzenlenecek haçlı seferleri için kendilerine müslüman görünümlü bir lider gerekiyordu o da tayyipti ve tayyip de gül de zaman zaman bir bop un eş başkanıyız diyerek de amerikaya haçlı seferlerinize destek sinyali verdiler ve amerika suriyeyi esatı düsürmek için tayyipi kullandı tayyip de balıklama atıldı neden mi suriyenin yüzde sekseni sünniydi esat sa nusayri yani şia alevisiydi halk ayaklanırsa esat çabucak düşebilirdi ama hesap edemediği bazı olgular vardı mesela meclisteki sünni vekiller bakanlar bu oyunu yutarmıydı halkın tamamı bu oyunu yutarmıydı bir yutmadı iki iran çin rusya faktörü de hesap edilmemişti üç amerika savaş gemilerini getirip israille bir göz dagı vermek istedi rusya kardını gösterince tutunamadı hatta suriyeye iki de füze fırlattı amerika ama rus hava savunma sistemleri yakaladı ve denize düşürdü amerikanın tümden gözü korktu tayyip de başarızız oldu bu olayda amerika da tayyibi başarısız oldu diye gözden çıkardı tayyibin hal destegini bildiği için fetullahla vurmaya kalktı tayyibe başarılı oldumu dersiniz bunu genel seçimde görecegiz


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit25.01.2014 10:11

  Bop bir haçlı projesi değildir. Bop yeni dünya projesidir. Bop’un herkesin düşündüğü gibi Büyük İsrail ile de alakası yoktur. Bop’u Başbakan’ın destekleme sebebinin arkasında Güneydoğu’nun dünya merkezi olma ihtimali vard(dı). Tıpkı eski bağdat gibi. Ancak küresel planlar değiştikçe Başbakan’ın tavrı da değişti. İnsanlara bunu ne Başbakan anlatabilir ne de bir başkası. Malum bizim insanımız sadece düşmanın dediğine inanmaya müsait bir yapıya sahip. Başbakan Amerika’dan bağımsız olarak her zaman Esed’e karşı oldu. Rusyanın Esed desteği zaten biliniyor. Hem Amerika füze attı rusya imha etti diyorsunuz, hem de Başbakan’ın başarısızlığı diyorsunuz. Amerika Rusya’nın hava savunma sistemlerinin yakalayamayacağı füze imal edememişse bu Amerika’nın başarısızlığıdır, Başbakan’ın değil. Yorumunuz için teşekkür ederim ama baştan sona fiyasko.


ilyas değirmencioğlu25.01.2014 10:13

hizmet anlayışından yoksun sunuz.


Yorumu Cevapla
Hayri Sevencan25.01.2014 10:31

Mükemmel tespitler yapılmış. Hatanın neresinden dönülürse kardır, herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli. İlla benim olsun zihniyetiyle gitmemek lazım. Bu şekilde gidersek bu savaşın kazananı olmaz ama kaybedeni kesinlikle olur o’da sen ben değil yurdumuz, vatanımız TÜRKİYE’miz olur. Yüce yaradan birliğimizi,dirliğimizi bozmasın.Akıllı olalım kazandıklarımızı kaybetmeyelim. Selam ve dua ile….


Yorumu Cevapla
ismail nur25.01.2014 12:46

hoca amerikancı değil israilci hiç değil..bu dış güçlerin böl parçala yut oyunudur.devlet içinde bazı kesimlerin çıkar içine girmeleri uyarılmalarına rağmen bu yoldan vazgeçmemeleri bunlara sebeptir.Allah c.c. haram parayla yetimin hakkıyla sadaka olmaz..dememişmidir.kul hakkı esastır dememişmidir..biz cemaat alt tabanı olarak hem başbakana hemde hocaya desteğe devam etmeliyiz.
cemaat ev yurt v.b yerlerinde hiçbirzaman amerikancılık veya israilcilik yapılmadı hatta bunlara ait ürünler bile yasaklandı.yasaklanması içinde tüm basın yayın hizmetleri verildi.bu olay kopuncamı cemaat amerikancı oldu…buna ancak kargalar güler..başbakanın oğlu delikanlı gibi çıksın açıklama yapsın yapmadığı hergün sorumludur..halka neden yapıldığını açıklasın yada fedakarlık fedailik yaptıysa koç gibi kellesini versin vatanı uğruna mertlik budur.kavga amerikanın desteğini yitiren israilin çini arkasına alma çabasıdır.aslında.olayları iyi analiz etmek lazım.çin in dünyadaki ekonomik gücü israili bu ülkeye yaklaştırırken amerika ortadağuda türkiyeyi yanına almak istemektedir…sabırla beklemek taraftar olmamak lazım..


Yorumu Cevapla
Sahin Salbars25.01.2014 12:47

Güzel toplamissiniz. Yazinizin bir cok kafasinda soru olan insanlara bilgilendirmede mükkemel olmus. Elinize Kaleminize saglik. Durumun ne kadar vahim ve önemli oldugu idrak edenlerden oldugunuz icin sizi tebrik ediyorum.

Sahin Salbars
Almanya


Yorumu Cevapla
Tibet25.01.2014 12:54

Kardesim sizin gozleriniz hangi ara bukadar kor oldu? Hangi ara bu kadar dusunme yetinizi kaybettiniz? Memleket param parca olmus millet acliktan kiriliyo siz utanmadan devlet dis borcunu kapadi disariya borc para verecek diyorsunuz pes yani bu bastan sona yalan yanlis dolu yaziya ancak pes denir.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit25.01.2014 15:48

  Birisi Tibet kardeşimizin elinden tutup çarşıya götürsün. Tabi eğer kalabalıkta yürüyebilirseniz. Bizim dilencimizin bile cebinden 500 liradan aşağı para çıkmıyor.


Murat Mertoglu25.01.2014 13:24

Çok iyi br kurgu ancak aksayan ufak tefek noktalar var
1. Sayın Erdoğan’ın boynunda ki, mavi marmara da türkler öldürülürken dahi çıkarıp atmayı akıl edemediği ve daha bugüne kadar yahudi olmayan kimseye verilmemiş siyonist beratlar
2. 3 milyondan fazla müslumanı öldüren, sakat, yetim, öksüz bırakan, ırzına geçen, işkenceden geçiren Büyük Ortadoğu projesi eş başkanlığı ve duacılığı
3. Daha bir kere Türküm diyememiş ve ben Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım demesi.
4. Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı, her fırsatta kindar, bölücü söylemi, Türkiyeyi bölmeyi şiar edinmişlerle işbirliği muhabbeti
5. 1994 de o da ayıp olmasın diye 160 000 dolar olan mal varlığından bugün dünyanın en zengin siyasetçilerinin arasında ilk onda ki milyar dolarlık yeri
bunları da açıklarsanız hikaye tamam ve mükellef olur ve biz de tamamiyle müsterih oluruz
yoksa işbirlikçiliği, hukuk ve cumhuriyet tanımazlığı konusuna detaylara girmezsek ilk bakışta fena olmayan bir kılıf uydurulmuş


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit25.01.2014 15:47

  Yorumum onaylanmadı diye vehamete kapılmayın diye onayladım. Ancak bir noktayı gerçekten anlamak istiyorum. Başbakan’ın oğlu Başbakan oğlu olduğu için sokakta dilencilik mi yapmalı? Bu adama ticaret yasak mı? Bu adam sıfırdan gemi aldı diyen ahmaklar var. Halbuki bu adamın bariz ortakları var ve Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile iş yapıyorlar. Yapmasınlar mı? Siz mi istiyorsunuz bu işi yapmayı? Neden klavye başındasınız? Deniz ve tşaımacılık sektörünü neden araştırmıyorsunuz? Kafam almıyor. İstiyorsunuz ki Başbakan’ın oğlu sefil olsun, dilencilik yapsın. Tahammülsüzlüğünüzün sebebi sorulara cevap bulmak değil, aksine sorun çıkarmak. Başbakanı çekemiyorsunuz anlıyorum. Ama ben başbakan olsam, oğlum ticaret yapıyor olsa, gurur duyardım. Rızkın…. neyse siz hadisi şeriften de anlamazsınız.

  İsrail’in verdiği o title’ı başbakan iade etti. Bilmeyenleri yanıltma.

  BOP ile ilgili yorumumu yazdım, yorumları okuyun.

  Türküm ben de demiyorum. Ben de alıyorum ayaklar altına. İnsan olun, ümmet olun. Saçma sapan milliyetçilik ayaklarına yatmayın. Müslüman olmakla şeref duyun.

  Hikaye tamam oldu mu?


Mukaddes Özsığınan25.01.2014 15:04

Hsyk olayı ne oldu neden askıya alındı sanki bir telaş var.hükümet zor durumda mı?savcılar acil iddianame hazırlıyorlarmış bakanlar aleyhine örgüt davası.Ne olacak hükümet ne yapacak??


Yorumu Cevapla
mustafa gur25.01.2014 15:30

Bu yaziyi yazip halkimiza aydinlattiginiz icin allah sizden razi olsun


Yorumu Cevapla
player25.01.2014 16:21

NASIL BU KADAR SAF OLABİLİYORSUNUZ!!!! DEMOKRASİ KİŞİLERLE DEĞİL KURUMLARLA OLUR.
Brüksel’e giden Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’ne “paralel devleti” anlatmış, Avrupa Birliği de dinleyip, ikna olmuş.

AB’ye paralel
*
Ne anlatmıştır acaba derseniz?
*
“Almanya’da mesela” demiştir…
Hani, alt tarafı 700 euroluk tatil masrafını arkadaşına ödettiği ortaya çıkan Almanya Cumhurbaşkanı utanıp istifa etti ya… Biz öyle
yapmadık, ayakkabı kutuları ortaya çıktı, para sayma makineleri ortaya çıktı, dört bakanım hakkında rüşvetten fezleke var, beşinci
bakanımın bacanağını yakaladılar, bu satırlar kaleme alınırken adalet bakanım hakkında da fezleke ortaya çıktı, hiç istifimi bozmadım,
üstüme bile alınmadım, koçlar gibi oturuyorum koltuğumda demiştir.
*
“Fransa’da mesela” demiştir…
Hani, İsviçre’de banka hesabı olduğu ortaya çıkan Bütçe Bakanı, yemin billah inkâr etmek varken, anında itiraf edip, içinde bulunduğum
ahlaki çöküntü nedeniyle özür diliyorum deyip, milletvekilliğinden bile istifa etti ya… Biz öyle yapmadık, fezlekelere göre 63 milyon
dolar avanta almakla suçlanan bakanlarım bile hâlâ Meclis’te oturuyor, Allah sizi inandırsın, oğulları tutuklanan bakanlarım bile hâlâ
milletvekili demiştir.
*
“İtalya’da mesela” demiştir…
Hani, benim canım arkadaşım Silvio’nun hırsızlıkları ayyuka çıkmıştı, buna rağmen istifa etmiyordu da, milyonlarca İtalyan sokaklara
dökülüp, benim canım arkadaşımı istifa ettirene kadar protesto eylemi yaptılar ya… Biz öyle yapmadık, çünkü benim milletim,
soyuyorsa beni soyuyor, sana ne diye bizi savunuyor, hırsız varrr diye protesto gösterisi yapanlarla kavga ediyor demiştir.
*
“Yunanistan’da mesela” demiştir…
Hani, Atina’da bir öğrenci polis kurşunuyla öldürüldü de, ülke ayağa kalktı, önce içişleri bakanı, sonra hükümet istifa etti ya… Biz öyle
yapmadık, kurşunla öldürdük, sopalarla döve döve öldürdük, gözlerini çıkardık, içişleri bakanımız destan yazan polislerimize ikramiye
verdi, bizde böyle, biz işimize gelen polise ikramiye veririz, işimize gelmeyen polisin kellesini alırız demiştir.
*
“İngiltere’de mesela” demiştir…
Hani, özel otomobilini kullanırken hız yaptığı için radara yakalanan Enerji Bakanı, ehliyetine el konmasın diye, direksiyonda ben yoktum,
eşim kullanıyordu dedi de, bu yalan beyanı ortaya çıkınca bakanlıktan istifa etti ya… Biz öyle yapmayız, çünkü bu örneği benim
milletime izah edebilmem bile mümkün değil, nasıl yani falan derler, istifaya akıl erdiremezler, benim memleketimde benim bakanlarım
kırmızı ışıkta geçip adam bile ezse, ehliyetine el konmaz, aksine, ezilen ayıplanır, böyle incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler
yüzünden istifa edilir mi birader, salak mısınız siz demiştir.
*
“Lüksemburg’ta mesela” demiştir…
Hani, telekulak skandalı ortaya çıkıp, siyasilerin telefonlarının dinlendiği anlaşılınca, Lüksemburg Başbakanı ahaliden özür diledi ve
bostan korkuluğu olmadığıma göre, bu hukuksuzluğun bir numaralı sorumlusu benim diyerek istifa etti ya… Biz öyle yapmadık, benim
telefonum bile dinleniyor, odama böcek yerleştirmişler dedim, çıktım işin içinden, bırak sorumlusu olmayı, mağdur bile oldum demiştir.
*
“İspanya’da mesela” demiştir…
Hani, İspanya Kralı’nın damadını yolsuzluktan sanık yapıp, malvarlığına el koydular, kralın kızını, Prenses’i ifadeye çağırdılar, tıpış tıpış
gidip ifade verecek ya… Yok öyle! Bizde monarşi yok, ileri demokrasi var. O yüzden, oğlumu ifadeye çağıranların alayını görevden
aldım, savcıları vatana ihanetle suçladım, ne savcı bıraktım ne polis, darmadağın ettim, muhalefet milletvekili oğlumun mevzusunu
Meclis’te dile getirmeye kalktı, benimkiler saldırdı, bana dil uzatanın ağzını yüzünü patlattılar, kızımın telefon konuşmaları internete
düştü, gazetede-televizyonda yayınlayan medya patronunu oyarım, burda krallık yok, milli irade var, HSYK’yı değiştirdim, gene
değiştiriyorum, yarın canım isterse gene değiştiririm, ister asarım ister keserim demiştir.
*
E bu kadar izahattan sonra… Avrupa Birliği anlamıştır mutlaka “paralel devlet”in ne olduğunu, ikna olmuşlardır


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit25.01.2014 21:33

  Sizi anlıyorum. Hırsızlıklarla ilgili size hak veriyorum. Bu devlette hırsızlık yapanlar var. Her devlette olduğu gibi. Ama bunu yargılama şekli, hükümeti istifa ettirme isteği, buna karşın mevcut projelerin muteahhitlerini iceri atarak Avrupa’ya selam çakma şekli hukumet’in değil, cemaatin eli ile oldu.

  Yani Avrupa’yı ikna eden Hukumet değil, cemaattir. Saygılar


ishak yolac25.01.2014 19:23

YORUMUN BİRLEŞTİRİLMİŞ SON HALİ
bismilleh, Ey inananlar! Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.HUCURÂT – 6, Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.HUCURÂT – 12, Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.HUCURÂT – 10, Müslüman Müslümanın kardeşidir, biz taassubla düşündüğümüz, baktığımız sürece birbirimizle uğraşırız, düşmanlar da çıkarlarına bakarlar, bir kısmımızın mezheb taassubuyla, onlarca yıldır Amerika-İngiltere-İsrail ile siyasi-askeri-ekonomik gizli-açık mücadele halinde olan, kendisine bunlar tarafından askeri-gizli! operasyonlar yapılan, önemli şahsiyetleri-bilim adamları katledilen, yakaladığı MOSSAD… ajanlarını infaz eden, onlarca yıl ekonomik ambargo ile gelişimi engellenmeye, yalnız bırakılmaya çalışılan… , amerikayı büyük şeytan ilan eden, israilin temizlenmesi gereken bir kanser olduğunu en üst düzeyde dile getiren, devriminin ardından yetişmiş binlerce devrim muhafızını israile karşı mücadele için lübnana gönderip orada hizbullahı kurduran, gizli-açık israile karşı destekleyen (uzun zamandır israille bilfiil savaşan-başarılı olan başka kim varki)… irana mezhebi bizden farklı-şii diye israille sürekli danışıklı dövüş içinde, kafirlere karşı hiç savaşmamış, işi gücü Sünnilerle uğraşmak gibi ithamlarda bulunması, kendilerini ehli sünnet velcemaatiz diye avutarak sünnicilikle, selefilik-vahhabilik adı veya etkisiyle haricilik-zahircilik sınırına savrulması bir uç iken, Ali’den daha Alici olmak, peygamberin yakın-arkadaşlarına hakaret etmek…-bilindiği ve yorumlarda rastlamadığım için uzatmayayım- zalim Esedi savunmak, ehlibeyt sevgisi adı altında şiicilik yapmak… da diğer bir uçtur, bu iddialarını destekleyecek birkaç örneğe, kendi taraflı tarih bilgisi ve bakış açısına dayandırması, tersini gösteren çok sayıda örneği görmemesi veya kendince zorlama yorumlaması (sanki türklerin anadoluya gelenleri farsların yanından geçip onlardan etkilenerek Müslüman olmamış, Osmanlının kuruluşu ve güçlenmesinde şii-alevi alimlerin-tarikatların etkisi yokmuş, şah İsmail de türk değilmiş, yavuzla mücadelede karşılıklı siyasi olarak mezhepleri kullanmamışlar, kullandığımız dini kavramlarda abdest-namaz gibi farsça etkisi hala devam etmiyor, Azerilerin bir çoğu şii değilmiş… gibi), kavmiyetçilik taassubuyla ortay çıkan türkün türkten başka dostu yoktur gibi faşizim kokan söylemler, hatta hızımızı alamayıp şii mezhebi yahudilerin eseridir gibi asılsız iddialara aldanmamız islam-kardeşlik anlayışımızda ciddi sıkıntılar olduğunu göstermektedir. Halbuki Allah (c.c.), sünniler kardeştir, şiiler kardeştir, araplar kardeştir, farslar kardeştir, kürtler kardeştir, türkler kardeştir, şucular kardeştir, bucular kardeştir demiyor, (ancak-muhakkak) müminler kardeştir. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.HUCURÂT – 10, diyor, peygamberimiz, Müslüman Müslümanın kardeşidir, diyor. biz de cahili taassubun her çeşidinden kurtulmağa, üzerimizde cahiliyenin kalıntılarını-kokusunu bırakmamağa çalışmalı Müslümanca inanmalı, düşünmeli, bakmalı, değerlendirmeliyiz. Allah azimuşşan bizi hakkı hak olarak görüp ona tabi olmak, batılı batıl olarak görüp ondan sakınmakla rızıklandırsın, cahili taassubtan, ifrat ve tefritten, her türlü gayri islami inanç, düşünce, söz ve amelden muhafaza etsin, yakin, iman, ihlas, takva, tevazu, istikamet, itidal, insaf, basiret, feraset, cesaret, azim, fedakarlık, vahdet ve bu uğurda gayreti nasib etsin, amin.


Yorumu Cevapla
Zabit DEMİREL25.01.2014 19:56

Çok güzel bir masal mı desem hikaye mi desem bilemiyorum. Ama sonunu güzel bağlamışsınız.


Yorumu Cevapla
Erkan Akin25.01.2014 20:25

Yaziyi okudum , yorumlarin cogunu da okudum . Bence enteresan degisik bir yazi , simdiye kadar okudugum aciklamalardan farkli . Bunun yaninda bu sitede ozellikle degisik goruslu insanlarin yorumlarini da onemseyip paylasilmasi cok guzel . Malesef medya kutuplasmis durumda insanlar neye guvenecegini bilmiyor, ve ortaligi aydinlatacak bir tartisma ortami kurulamiyor. Insanlarimiz kufurlu yorumlar yazarak , birbirini sinir ederek yorumlar yazarak cozume dogru olan yollari da mahvediyor. Bu yuzden cozum icin seviyeli bir sekilde insanlarimizin tartisabilmesi , farkli kutuptaki insanlarin birbirini anlayabilmesi gerekli. Insanlarin farkli iki gurupta bolunmesi ve tamamen farkli seylere inanmasi uzucu. Yazi her ne kadar hukumet lehinde olsa da bu sekilde degisik yorumlara izin verilmesi guzel. Bence dogru tartisma bu sekilde olmali . Yazilari takip etmeye devam edecegim …

Bunun yaninda fikirlerimi de paylasmak istiyorum .
Ben AKP ile yapilan degisikliklerin Turkiye’nin sabit yapisini yerinden oynattigini ve bunun demokrasiye dogru bir adim olmasina ragmen cok tehlikeli sonuclari da olacagini dusunuyorum. Bence yakin tarihte yapilan degisiklikler Turkiye’yi bahsedildigi gibi cok fazla gelistirmedi , tersine aydinlik gibi gozukse de bir gerileme donemine gidiliyor. Cunku bir cok sey gizlilikle yapiliyor. Hersey acik acik olmak zorundadir eger acik acik bunu yapamayacaksak mevcut sistemi degistirmeye calistigimiz , yada yapmis oldugumuz yanlislari ortmeye calistigimiz dusuncesi ortaya cikiyor. Bu nedenle kim ne yaparsa yapsin ama seffafligi onemseyip kamuoyunu bilgilendirsin gorusune katiliyorum, insanlarimiz egitim sistemlerinden sikayetci , sinava girenler sorularin calindigindan sikayetci bu genc nesilin saglikli yetismesini engelliyor. Bunun yaninda her ne kadar bu sekilde siyasi komplolar gundemde olsa da , dunya aslinda gelisim egitim ve iletisim ile gelismeye devam ediyor . Ama biz kendimizi bugunlerde bir cekismeye bir kavgaya kaptirmisiz herkes malesef politikaci oldu , hic kimse de ben de bir yeni urun ureteyim , benim de bu sekilde bir katkim olsun demiyor ,isimiz gucumuz siyaset ile ugrasmak gizli olaylari anlayip buyuk bimeceyi cozmek. Bence her insan kendi yeterliligi ile etrafindakilere nasil faydali olabilirimi dusunmeli ve siyaseti de siyasetcilere birakmali. Yani hayatimizda bu kadar buyuk bir yer kaplayip her alanda tek dusuncemizin siyaset olmasi aslinda iyi degil. Iyi bir siyasetci ile , fakat ekonomisi cokmus, insanlari cahil , okumamis, fikirlerini acik acik ortaya koyamayan insanlardan olusan bir halkin , farkli fikirler gelistiremeyen insanlar ile ulkenin cok aydinlik olacagini malesef dusunemiyorum .


Yorumu Cevapla
HK25.01.2014 20:49

HER ŞEYİ ÖZETLİYOR “Bu kavga Türkiye ile dünyanın kavgası. Bu kavga Hak ile Batılın kavgası.” TEŞEKKÜRLER…


Yorumu Cevapla
talip aygun25.01.2014 21:34

elinize kaleminize ve dilinize sağlık
savaşlarda yapamadıklarını bizans enrikalarıyla yapmak istilar birlik beraberlik günlerindeyizz tek yumruk olalımm
bu vatan hepimizinn arkadaslarr.


Yorumu Cevapla
alperen25.01.2014 22:45

“Aramızdaki farkı nasıl tarif etsek bilmiyorum, belki şöyle diyebilirim; Bizim “İmanımız” Sultan Fatih’in Gemisi ile ittihad-ı İslam deryasına yelken açmak iken.. Sizin “heveslendiğiniz” Titanic ile okyanus ötelerine dek, ittihad-ı islam için hükümran olmak.. Sultan Fatih’in gemilerinin “İman” ile verdiği zorlu imtihanın sonucu malum iken, Titanic’in Materyalist mantığı ile çıktığı yolculuktaki “hevesinin” Aysberg ile olan imtihanıda malumdur… !!!”


Yorumu Cevapla
Necati Çavdar25.01.2014 23:00

Tehlikeli “ÖRGÜT” ..!!
Fethullah – Tayip cedelleşmesine iki çift lafımız olacak..

Tamam..
Fethullah bey, CİA elinde ESİR..
Onu herkes biliyor. Fakat koca bir camiaya da “örgüt” vs demek de yanlış.
Zira bu tür suçlamalar ElTayyip’in de içinde olduğu camiaya da denmişti..
Vural Savaş, örgüt yapısını “Habis ur” diye nitelemişti.
Tayyip – siyaseten- ve Yalakaları – da yalanmak için” tüm camiaya birden “ÖRGÜT “ diyebiliyor olabilir.
Hatta ikinizi de tongaya düşürmek isteyen şer odaklar, önünüze olur olmaz dosyalarda yığmış olabilirler..

Ancak..
Unutulmamalıdır ki; Mısır’da uluslar arası eşkıyanın işbirliğinde yönetime el koyanlar; SİSİ eliyle; Meşru ve mazlum Başkan MURSİ dahil seçimle gelmiş taraftarlarına, sedece oy veren, oyuna sahip çıkan destekçilerine “ÖRGÜT “ muamelesi yaptı. Hem de bütün Batı ( Haçlı – Siyonist ittifakını ) alemini ciğerden etkileyen bir niteleme olan “terör” sıfatı yakıştırılarak; “Terör ÖRGÜT “ü dendi..
Şu an dışarı da işleyen içerde kimi dehlizlerde var olan plana göre Cihanı tehdit eden düşmanın ismi; “İslam…”
Kim “İslam” ile ilintili ise o kişi, kurum, kuruluş ve devlet; İslam’ı düşman belleyen çevrelerce “Düşman ve tehdit “ algısı içinde.
Bu gün; Filistin’de verilen özgürlük mücadelesi çerçevesinde Hamas, düşman ÖRGÜT..
Onu destekleyen, İhvan düşman ÖRGÜT
..
Hamas’ı, İhvanı destekleyen ve Suriye’de oluşan yapı içinde kimi taraflara yakın olduğu dillendirilen- öyle düşünülen” Tayyip Erdoğan ve AKP’sininde yarın “ÖRGÜT” nitelemesiyle karşı karşıya kalması uzak ihtimal değil.
Şimdilerde bile bu mesele , dışa dönük mahfillerde dillendiriliyor.
Ya da içe havale edip, “BOP” ve “EŞBAŞKAN” aşkını serapa salıverirler…
O nedenle karşısında olduğunu düşündüğü ya da başka çıkarlar için derinlerden üfürülenlere kulak verilerek kimi kesimlere toptan “ÖRGÜT” nitelemesi yapmak çok ama çok tehlikelidir..
Malum..
Mısır ‘da askeri darbeyle görevden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi , Filistinli Hamas, Lübnanlı Hizbullah ve İran’la Mısır’a karşı işbirliği yapmak suçlamasıyla yargılanıyor.
………..
Memleketini, milletini seven İla-i Kelimetullah için fedakarca çalışan ve yaban ellerde AlpErenler olarak faaliyet gösteren “Cemaat” mensupları; lideri olarak gördükleri kişinin “USA’da mümtaz misafir konumunda CİA- MOSSAD elinde esir” olduğunu artık kafalarına koymalı.
Oradan – CİA- MOSSAD karargahından – gelecek rüzgarın hiç de hayra alamet olmayacağını bilmeliler..
Kullanıldıklarını, kullanılmaya müsait olduklarını hiç mi hiç unutmayarak Fethullah beyin, esaretten kurtulmasına DUAlar edip, çalışmalılar..
Gözlerini Telaviv sokaklarına .. Kulaklarını da Newyork’un dünyayı kana bulamak da hiçbir zaman beis görmeyen karanlık dehlizlerine çevirme yerine Anadolu’dan yükselen dinamiğe bakarak, milletle gönül bağlarını koparmamalılar..

“Cemaat” her kimler ise sadece hedefi insan olan “hizmete “ odaklanıp, siyasete ayar çekmemeli.
Siyaset yapmak içlerinden geçiyorsa, ortaya çıkıp “Hodri Meydan” demeliler..
……
Tayyip ve şürekâsı da kendini DEVLET olarak görüp; önüne geleni ÖRGÜT olarak nitelememeli.
Tüm camia, cemaat suçlanmamalı.. Gönüller yıkılmamalı..Varsa suçlu, bildiği ihanet ; kamu oyu ile paylaşarak – yapısı kararları sakat da olsa- Mahkeme önüne çıkarmalı.. Suç ve suçlu cemaatten tefrik edilerek cezalandırılmalı..

Zira yıllardır yaşıyoruz..
Kendini DEVLET olarak görenler, mutlaka var olmak için bir DÜŞMAN buluyorlar..
O, “DÜŞMAN” algısıyla varlıklarını sürdürüyorlar.
Dün “DÜŞMAN” ve tehdit; İRTİCA idi.
Ne raporlar, fişlemeler, düzmece ispiyonlar yapılıp mazlumlar mağdur edilmedi.
Yakın zamanda Tehdit ve Düşman;
Tayip Erdoğan’ın da içinde olduğu “ÖRGÜT” idi..
Bir şiir okudu dan ziyade “Şehre gelen belediye başkanı nasıl Garnizon Komutanını ziyaret ederek, – kendini DEVLET bilen – otoriteye bağlılığını sunmaz.. Bu bir tanımazlık, Otoriteye başkaldırı” anlayışıyla “şiir” kılıfından cezalandırıldığını, en iyi bu gün “ÖRGÜT” lafını eden O, bilir..
Milleti soyan, dinamiklerini yok ederek “DEVLET”i güçsüzleştiren esas “ÖRGÜT”, kendi varlığını sürdürmek üzere; neler yapmadı ki..?
Soldan sağdan bir çok ÖRGÜT türetildi/üretildi.. Kimi tek kişilik..Kimi üç kişilik dev ÖRGÜR diye neler uyduruldu..Çeteler, önümüze kondu..
Diğer bir tehdit de “PKK” özelinde daha önemlisi yasaklanan dili dâhil hak isteyen tüm mağdurlar idi.
Son zamanlarda da ERGENEKON, moda idi..
……………
Bizde istihbarat, acayip çalışır(!)
Yeter ki siz; “ÖRGÜT” diye işaret edin.
Nasıl olursa..?
Hemen “vatan kurtarıcılar..!” devreye girer.
O, daha önce elindeki raporları kes yapıştır usulüyle yeni işaret edene uydurur..
Gerekçelerini de, malzemesini de SERVİS eder. “DÜŞMAN” algısını hazırlar..
Bu alanda çok da mahirdir..
Yeter ki lazım olsun..
Dünyada bilinen bilinmeyen istihbarat ağları, sarmalına sarıp, “Teorisi”ni de “ pratiği”ni de üretiverirler..
Ne raporlar, ne brifinglerle, ispiyonlarla “Düşmanı” açığa çıkarır, sizde şaşarsınız.
Şayet kafanız ambele olmadı, gözünüz hala ışık görür durumda ise..
Birde bakarsınız ki kendinizle, milletle, DEVLET’İN dayanağı temel dinamiklerle kavga ettiriyorlar.
Fakat; ay bacayı çoktan aşar..
Mazlumlar, mağdurlar sıkıntı çeker.Memleket gerilir..

Söyleyeceğimiz şu; iki taraf da gerçeklerden kopmamalı..
Adaletten ayrılmamalı.
Bağlı oldukları inanç sitemi terazisinde tartmadan hareket etmemeli..
Bu gün ÖRGÜT suçlaması, yarın sizin önünüze gelebilir.. Şablonu, boyunuza posunuza kolaylıkla uydurabilirler.
Aman ha dikkat..!
Zira tüm medeni memleketlerde.. Demokrasilerde ve tabii hukukun işlediği yerlerde -kurallarına uymak kaydıyla oluşturulan- ÖRGÜT/LER, bizde çok ama çok tehlikelidir.
Bunu çok çok acılar yaşayarak gördük..
Düştüğünüz, tökezlediğiniz an, siz de “ÖRGÜT” olabilirsiniz..
Hem de çok ama çok tehlikeli bir ÖRGÜT..
Öyle şeyler yaparlar ki en yakınınızdakiler “ nasılda bilemedik,yanılmışız” derler, destekçileriniz karşı cepheye çoktan transfer edilirler..

Siz siz olun şeffaf olun..
Yakınınızda yörenizdekilerin “ KASA, MASA, NİSA” işlerine çok ama çok dikkat edin.
Sizi yıkacak, önünüz tıkayacak, çelme atacak üç ana TEHDİT budur..
Bizden söylemesi.
Eteğinizdeki taşı dökün..
Aklı selimle hareket edin..
Ne “camaatin” tümü nede Tayyip destekçilerinin alayı kötü – kötülük içinde olabilir.
İki taraf içinde toptancılık hoş değil..
Fevri çıkışlar..
Aksi hareket, yanlış olur..
Olan millete, Devletin; “İstikbal yürüyüşüne” olur..

Necati Çavdar
Angara – Ahimesd
01.01.2014
http://necaticavdar.blogcu.com/tehlikeli-orgut/18022313


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit25.01.2014 23:07

  Necati Bey sizi anlıyorum. Ancak İhvan’a destek vermeyen, Hamas’ı görmezden gelip İsrail ile el ele tutuşan bir cemiyeti aynı kefeye koymanızı hiç kimse kabullenemez. Kusura bakmayın. Hamas ve İhvan islami cemaatlerdir. F. Gülen hareketi ise ticari bir harekettir.( Bu benim değil Hüseyin Gülercenin sözüdür )

  Saygılar


Murat GÜREL26.01.2014 1:35

Allah’a şükürler olsun ki bu millet oyuna gelmez artık,ama ne yazık ki halen bu maşaların sözüne itimat edenler var at gözlüğüyle bakanlar var.Allah onlara hidayet versin,gönül gözleri açılsın


Yorumu Cevapla
yakuli26.01.2014 2:07

Sen ne mübarek bi adamsın bisimit.Allah razı olsun senden.beynine yüreğine sağlık


Yorumu Cevapla
mkocademir26.01.2014 3:31

bu yazı sedece safsata diyorum bu tip yazıları on yıllardır okuyoruz.bu gerilimin tek nedeni dershaneler den dolayı cemaatinde başbakana fren ayarı yapmaya kalkmasından ibarettir.bunun dışında hoca efendinin açtığı okullardan kime ne zarar gelmiş ülkeye nasıl faydası olmuş ve yıllar sonra nasıl faydası olacak buna bakılmalı.bunun için amerikada kalması gerekiyorsa tabiki kalmalı.dünyada sadece rusyanın bu okullara izin vermemesinden mi ibaret ona kalırsa şangay 5 lisine de almak istemiyorlar.ayrıca süleyman h.efendinin okulları ile hoca efendinin okulları arasında eğitim stratejisi bakımından çok fark var.bilen bilir.erdoğan amerikadan icazet almış ingiltere izin vermez ise atatürk dahi hükümet kuramazmış bu dedikleriniz bence kurtuluş savaşının şehitlerine kadar hakarettir.ben bu yazının hiç bir tarafında katılacak bir yer bulamadım fakat itiraf edeyim kurgu güzel olmuş.yani şunumu demek istiyorsunuz::1-dünyada 167 ülke ile birlikte ülkemizde de okullar açan kolejler açan bir hareket sizin bu dediklerinizi anlamayacak bilmeyecek kadar cahil alala.2-osmanlının yıkılışından cumhuriyetin kuruluşuna kadar herkez herşeyi biliyordu ama boyun eğmek zorundaydı. ve hatta 1974 ecevit-erbakan kıbrısa bile girerken abd’e sordu kaddafiye de tembih etti uçak gazı verin türkiyey e dedi yapmayın bu memlekete ve yetiştirdiği bunca insana atatürkten başlayarak tayyip erdoğana gelene kadar az yada çok hakaret bu yazı.kısa bir yazı dökümüyle koca ülkeyi köle yaptmışınız.orta doğu osmanlıya ihanetin bedelini ödüyorsa şu günlerde bunda şu oldu bu oldu demeye gerek yok bizimde gücümüz var olmasaydı 13 milyon kalan bu aziz millet sakaryada izmirde aydında muğlada karta destan yazmazı.kurgu ve sunum iyimiş yinede.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 3:38

  Safsata diyerek hakaret etmeseydiniz daha iyi olacaktı. Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler bizi. Kurtuluş savaşı diye bir savaş hiç bir zaman olmadı. Aksine Osmanlıyı tamamen elimizden alıp Türkiye gibi ipi kopuk bir devletin bize sus payı olarak verilmesinden ibaretti hepsi. Bütün bu planları da İngiliz kraliyet ailesi emrinde olan O SUBAY uyguladı (Atatürk demeyeceğim, Türklerin atası değil, Mustafa demeyeceğim bu güzel isim ona yakışmıyor, Kemal demeyeceğim, Allahın sıfatını hiç bir güzel sıfatı yakıştıramadığım birinde kullanamam, anlayın siz kim oldugunu ) Siz bunu anlayın önce, ondan sonra gerisini konuşalım.


mkocademir26.01.2014 3:49

bu arada siteyi beğndim en azından yazdıklarımız hemen yayınlanıyor katılmasamda yazınıza yada kısmen katılsamda yorumlarımız anında yayınladığınızı gördüm objektif olmanız açısından başarılarınızın devamını dileriz.siz yazın biz yorumlarız dilin kemiği yok nede olsa saygıyla


Yorumu Cevapla
Ergün Turan26.01.2014 7:51

Baştan sona işin gerçek yüzünü anlatan bir yazı


Yorumu Cevapla
ahmet uğur26.01.2014 11:16

ben kendi hakkımdan yanayım 35 yaşındayım paramın %29 feytullah denen vatan hainleri çaldı sadece benim değil benim gibi milyonlarca kişinin Başbakan bu olaydan nemalanları bulup cezalandırmalı


Yorumu Cevapla
bifon26.01.2014 11:50

Yok de.e…hala milleti m.l. Sanıyorsunuz…tam bir pers sı soslu ıstıhbarat yazısı…kendın yaz,kendin oku ve maaşlı sosyal medya yorumcularıyla oyun karesini tamamla….bu millet sizi 30 mart seçimlerinde resetlicek….bu yorumumu yayınlamıcaksınız ama yazayım dedım….1900 lerin yazı stili bunlara ınanacağımızı mı sanıyorsunuz…


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 16:45

  Şu yorumumu yayınlamayacaksınız ama…. gibi başlayan cümleleri kurmayın artık. Benim maaşlı yorumcum yok. Maaş verecek param da yok. Site içinde İşkur ve SGK maceram yazısını okuyun. Saygılar.


F Yavuz26.01.2014 12:46

Yazınız ilk bakışta çok etkileyici görünüyor ancak Ortadoğudaki gelişmeler, ülke içindeki barış süreci ve özellikle İran la olan ilişkilerden hiç söz etmemişsiniz. Bu işler sadece Amerika , Cemaat , Ak parti etrafında cereyan etmiyor sanırım.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 16:44

  Yazıya İran, Rusya, Çin de dahil edilebilir. Fransa, İspanya, Almanya’da dahil edilebilir. Ancak taktir edersiniz ki yazının uzunluğu okunamayacak kadar artar. Saygılar


faruk berkay26.01.2014 13:52

ha şöle peki başbakan bu plan kendine gelinceye kadar ülkede ne gibi operasyonlar yapılmasına göz yumdu onuda yazsana …ırakta ırzına geçilen insanlara türkiyenin katkısı mesela


Yorumu Cevapla
süleyman yılmaz26.01.2014 14:14

Masumane duyguyla yazılmış bir yazı. Yorum yapmadan edemedim. Öncelikle belirteyim ki, ne bir insanı tamamen iyi der kabul ederim nede kötü der reddederim. Herkesten alınabilecek dersler vardır. Ve her insan yanlış yapabilir. Bu bakımdan tayyibin veya hükümetin elbette yaptığı güzel işler de var.
17 aralık cemaat-akp çatışması detaylı bir konu. Yeni başlamış bir şey değil. Ben bile 2012 yılında cemaat abilerinin akpden korktularına şahit oldum. O zamanlar inanmamıştım ama gördük ki gerçekmiş.
akpyi sevmediğim gibi cemaati fegü’ yüde sevmezdim. Bir ara sempati duysam da Allaha şükürler olsun o taraflarda olmadım.
tayyibin abd adamı (yada abd projesine ses çıkarmayan) olduğu malum. Dereyi geçene kadar ayı dayı meselesine gelince şunu bilmekte fayda var. Dünya Türkiyeyle sınırlı değil.Hele hele bir müslüman olarak böyle bir şey asla söz konusu değildir. Yani Türkiyenin menfaati deyipte bir başka ülke aleyhine hareket edemeyiz. Yani abd kredi vermez deyip Irak’ a saldırya taşeronluk yapamazsınız. Ve bu günah, ihanet, yanlış hangi doğru ile düzeltilebilir? Allah aşkına Irak için tezkere çıkartmak için ne taklalar attılar. abd pi*lerinini sağ salim dönmesi için dualar ettiler. amin dediniz mi? Irzına geçilen, sakat kalan, kimsesiz kalan, ölen, işkenceye uğrayan insanların akepeye oy veren her bir tayyip sevdalısının üzerinde hakkı var. Verin bakalım karşılığını. Tezkeresiz binlerce asker, mühimmat, araç gözlerimizin önünde geçti ve Irak tarumar edildi. Canlı yayınlarla izledik. Kafirin dostu MÜSLÜMAN dı. Oysaki Kurana göre kafirin dostu ve yandaşı KAFİRDİR. Ve kafirin taraftarıda KAFİRDİR. Irak, Afganistan, Libya, Somali, Mali, işgallerinde sevdalısı olduğunuz hükümetin açık desteği var.Buna karşılık her ülkenin işgalinden hakkına düşen payıda alıyor. abdye, rusyaya, çine teslim edilip idam edilen, işkenceye uğrayan yüzlerce insan / mücahit nasıl görmezden gelinebilir.
Adeta büyülenmişsiniz. Üç gün öncesine kadar (daha önceleri defalarca tekerrür ettiği gibi) fegüye toz kondurmuyordu akepeliler. Peygamberle birlikte tam kadro olimpiyatlarda birlikte coşuyorlardı. Ümmet kan ağlarken! O zamanlar sevgi pıtırcığıydı ya..
Evet bu Hak batıl kavgası. Burada son derece haklısınız. bop uşaklarıya, haçlılarla, hainlerle… Ne yazık ki hak şuan yenik durumda.


Yorumu Cevapla
baldan26.01.2014 14:48

sanki içimizi okumuşsunuz sizleri takip etmeye bizde etrafımıza aktarmaya çalışacağız elinize yüreğü,inize sağlık


Yorumu Cevapla
Ali ARSLAN26.01.2014 14:56

Çok güzel bir yazı, Yazınızın noktası virgülüne kadar katılıyorum. Bu bir Tayip Erdoğan, Fettullah Gülen meselesi değil TÜRKİYE’NİN meselesidir bunu herkesin bilmesi gerekir.


Yorumu Cevapla
Necla Ulkat26.01.2014 17:25

Yorumunuzu tarafsız olarak yaptığınızı söylüyorsunuz ama hiç inandırıcı değilsiniz tamamen başbakanı savunur durumdasınız. Tarafsızlığınıza inandık diyelim başbakanın BOP prejesinin eş başkanı olduğu gerçeğine niye hiç değinmediniz .BOP prejesinin ne olduğu eli kalem tutan biraz okuyup yazan herkes biliyor.BOP prejesinin sınırları Irak,İsrail,Suriye,İranın büyük bir bölümü,Türkiyenin büyük bir bölümü,Türk Cumhuriyetlerinin büyük bir bölümü,Fas,Tunus,Libya,Mısır hatta Uganda olmak üzere Afrikanın büyük bir bölümünü içine alan büyük İsrail projesinin eşbaşkanıdır.Dünyayı yönetmek isteyen Amerikanın uşağı olan başbakan Açılım Projesi ilede pkk ile işbirliği yaparak Türkiye Cumhuriyetinin temeline dinamit koymaktadır. Ellerinde 40 bin insanımızın kanı olan terörist pkk nın söz sahibi olmasına meydan veren başbakanı aklamaya çalışırken elinizi vicdanınıza koyup düşündünüzmü? iktidara geldiği günden itibaren Türk Milletini 39 etnik kökene bölen insanları meshep ayrımına getirip bölen,TÜRK’lüğü bir kere bile ağzına almayan bir başbakanın Amerika ve İngiltere’ye rağmen onların ayak oyunları ile güya Türkiyenin bağımsızlığı için mücadele edeceğini söylüyorsunuz buna kargalar bile ağzını bırakıp başka yerleri ile gülüyor.Bütün kamu kuruluşlarının isimlerinin önündeki T.C.ibaresini kadıran ve rahatsız olan bir başbakanınmı Bu ülkenin bağımsızlığı için çalışacağını söyleyebiliyorsunuz. 17 Aralık 2013 soruşturmaları ortaya çıkmasaydı bu cemaat-hükümet çatışmaları olmayacaktı. Bakanların çocuklarının evinden para sayma makinaları,para kasaları,ayakkabı kutularının içinden çıkan 4.5 milyon dolarlar çıkmasaydı,başbakanın oğlunun yapmış olduğu yolsuzluklar,aldığı rüşvetler,gemicikten filoya dönüşen gemiler ne zaman bu millete anlatılacaktı. Başbakanın oğlu ifadeye çağrıldığı halde niye halaa ifadeye gitmiyor ve siz bunlardan hiç bahsetmiyorsunuz.Oğlum üzerinden bana ulaşmaya çalışıyorlar diyen bir başbakan Emniyet teşkilatını hallaç pamuğu gibi ordan oraya atıyor yetmiyor Adalet Bakanlığını emri altına almak için yasa çıkarıyor, savcıları,hakimleri ordan oraya savuruyor.Milletin gözünü boyadığını sanıyor.Yer değişikliği yapıncaya kadar suçluları ortaya çıkarıp adalet önünde adil bir şekilde yargılayıp akı karayı orta çıkarması gerekmezmi? Bu ülkenin Milli Eğitimini bozdu,Askerini yerle bir etti tek güvencemiz olmasına rağmen Natoya askerimizi peşkeş çekti,miliyetçiliği ayaklarının altına aldı,dinimizi imanımızı sorguladı insanların yatak odalarına kadar girdi kaç çocuk yapacağımıza ,doğurup doğurmayacağımıza o karar verir oldu. İnsanların özgürlüğü onun iki dudağının arasında. Zinayı suç olmaktan çıkaran bu zihniyet üniversite öğrencilerinin kızlı erkekli oturmalarını ortalığa bir suç gibi saçtı ailelerin çocuklarından şüphe duymalarını sağladı ve insanları fişlemeye ,telefonlarımızı dinlemeye aldı,aile mahremiyetini yok etti hırsızlarla uğursuzlarla mücadele edeceği yerde hırsızları yolsuzları savunur oldu daha yazacak çok şey var ama yazdıklarım kadarına bir açıklama getirirseniz sizinde tarafsızmı taraflımı olduğunuzu göreceğiz. Türk Milletinin büyük bir millet olduğunu bütün dünya biliyor ve bu yüzden emperyalist güçler bu büyük milleti yok etmeye çalışıyor.Bu büyük millete ihanet edenler her zaman olmuştur ama Allahın adaleti hiç şaşmaz ihanet edenlerin böyle ayaklarına dolandırıp ortaya çıkarır ve sonundada cezasını verir hem bu dünyada hemde ahirette hesabını sorar. Rabbim son Vatanımızı ve Milletimizi kafirlerin,müşriklerin ve içerdeki işbirlikçi munafıkların,vatan hainlerinin şerrinden korusun ve oynadıkları şer oyunlarını kendi başlarına çevirsin.Amin.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 17:30

  Necla hanım yorumlarda yazdıklarınızın bir çoğuna cevap verdik. Başbakan’ın hataları da bu hatalar özelinde paylaşılmalı ve eleştirilmeli. Her hata yapıldığında devleti yıkmaya, merkez bankasını zarara uğratmaya kalkmanın anlamını da açıklamanızı isterdim. Yorumunuz için teşekkürler. Okuyan insanlara değer katacağına inanıyorum. Gerçekten. Sadece saldırı ve eleştiri yönteminiz yanlış. Bahçeli her gün Türküm dedi de ne oldu, fırsat eline geçti daha öcalanı asamadı derler sonra adama. Dedim ya. Her konu kendi içerisinde değerlendirilmeli. Saygılar.


Burkay GÖKÇE26.01.2014 18:27

Bu kavga miladını doldurmus basbakanın gorevden alınması kavgasıdır.Demokrasiyi hazmedememiş,dunyanın en zengin siyasetcisi RTE lideriniz.Hicbir zaman birlestirici olmamıs ulkeyi ve okumayan insanları hep siz biz diye ayrıstırmanın pesinde bir basbakan ummet mi_? o da ayakkabı kutularında herhalde …


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 18:28

  Peki Burkay Bey.


Abbas öZen26.01.2014 19:34

SÜPER BIR BILIM KURGU YAZISI… Editör arkadaş yakında sabah gazetesinde yayın yönetmeni olur kanaatimce.. Tabii kim olduğunu açıklayabilse bizim kadar medeni cesaret gösterip, en azından takip ederdik ikbal basamaklarını nasıl tırmandığını…


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 19:43

  Abbas Bey Selamlar. Lisans ve yüksek lisans eğitimimi tamamladım, doktoraya başvuracağım inşallah. 2 aydır işsizim. Varsa bana uygun bir iş mail atın görüşelim, çalışmak isterim. Ne akparti ne başka bir parti için yazmadım bu yazıyı. Allah için yazdım. Siz bunu anlayamıyorsanız ve her şeyi çıkar ölçeğinde hesaplıyorsanız, sizinle hesabımız öbür tarafta olacak. Saygılarımla.


süleyman yazgan26.01.2014 21:00

cok dogru yazmışsın ama bazıları anlama zahmetinde bulunmamaktalar…..


Yorumu Cevapla
Nihat KEREKLİ26.01.2014 22:14

Bu yazıda anlatılanların bir çoğu komplo teorisinden ibarettir. 2010 Oslo görüşmelerinde Hakan’ın Fidan verdiği vaatler nelerdir? 2010 yılında Hakan Fidan Abdullah Öcalan ile neler konuştu ve neleri pazarlık konusu yaptılar? Bunların ardından dershanelerin kapanması neden bu kadar çok istendi? MEB başına getirilen bakanlardan sürekli olarak neden dershanelerin kapatılması istendi? Dershaneler kapatılamayınca neden bakanlar değiştirildi? MEB bakanlarının dershanelerin niçin kapatılmaması gerektiğine dair hazırlanan raporlar neden göz ardı edildi? En son Ömer Bey’in 253 sayfalık dershanelerin niçin kapatılmaması gerektiğine dair rapor sümen altı edildi? 2004 yılından bugüne kadar yapılan fişlemelerin nedeni nedir? Devlet kademelerinde yer alan memurların görevden alınmalarının nedeni nedir? Bu kadar devletin içine sızma varken Hakan Fidan ve mit neredeydi? Cemaat dünyanın 160 ülkesine yurtsever,civanmert ve candan geçip canana yönelen insanları gönderirken Amerika bu işin neresindeydi? Bu açılım 90lı yıllardan beri gerçekleşmişti,Amerika o zamanlarda da cemaatı destekliyor mu?
Başbakanın,adı yolsuzluğa karışan bakan ve çocuklarının adını temize çıkarmaya çalışılmasının nedeni nedir? Nedeni hiç kimse tarafından bilinmeyen ve açıklanamayan Hocaefendi ve cemaat fobisini ortaya atmanın nedeni nedir? Sözde kumpas,komplolarının belgesi var mı? Bunca isnadın delillendirilmesi gerekmiyor mu? Hocaefendi ve Cemaat için telaffuz edilen çete,örgüt,in,haşhaşiler,çakallar ve köpekler,boş alim,yalancı veli….vb sözlerin hak ediş gerekçeleri nelerdir? Bu güne kadar başbakan ve bakanların çeşitli medya organlarında Hocaefendi cemaat ve okullarına methiyeler düzenler neden bu kadar değişti? Bu cemaat ve okulların kötülenmesi için büyük elçiliklere vazife verilmesinin mantıki bir gerekçesi var mıdır?
Bütün bu olup bitenlere karşılık Hocaefendi ve cemaattan birileri çıkıp da başbakan ve kötü söz sarf edenlerin hakkında bir tek kötü söz söylediler mi?Sözde beddua etme olayını öne sürenler olabilir. Hocaefendi aklı selim ile dinleyecek olursanız orada Hocaefendi” Eğer bizler Allah’ı, Peygamberi,dini anlatmaktan başka bir şey yapmışsak Allah bizlerin evlerine ateş salsın, ocaklarımızı söndürsün, birlik ve beraberliğimizi bozsun.Yok eğer bizler mukaddesattan başka bir şey yapmamışsak, bizlerin yapmadığı şeyleri bizlere isnat edenlerin ocakları sönsün, evlerine ateş düşsün, birlik ve beraberlikleri bozulsun” demiştir. Yüreği olan bu duaya amin desin.
Bu yazıda Başbakana defolu dedikten sonra açık ve bariz cemaata saldırmanın mantığı nedir?

saygılarımla

Nihat KEREKLİ


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 22:31

  Nihat bey yorumunuz için teşekkür ederim. Değerlendirmesini Türk milletine değil, islam alemine bırakıyorum. Erbakana kıyasla Başbakan defoludur. Bunu açıkça söylememin mahzuru yok. Ben Başbakan’ın değil vatanımın tetikçisiyim. Bu yüzden eleştiremeyeceğim hiç kimse yok, dünya nazarında. Saygılar.


h.y26.01.2014 23:05

zaten aynı şeyleri başından beri düşünüyordum sonyıllarda türkiyede birşeyler oluyordu 1. cemaat birçok ülkelerde yayılmıştı 2. erdoğanlı ak parti batıyı sollamış ve islam dünyasında lider konuma gelmişti .bu iki kesimde engellenmeliydi .çok kurnazca oynanan oyunla iki kesimi bir birine ezdirip geriden sinsice avuc oğuşturuyorlar .fakat erdoğanın bir ifadesi var allahın tuzağı bütün tuzakların üstündedir. bunu hesap edemediler kurnazlar.


Yorumu Cevapla
meraklı köfteci26.01.2014 23:53

bu yazıyı yazan şahsiyete sesleniyorum. oturup ne yazdığını bi daha okusun. aklınca kaş yapacak ya, iki gözü de kör edeceğinin farkında değil….


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit26.01.2014 23:57

  Teşekkürler uyarınız için.


matCAP27.01.2014 1:06

HEP OYLE OLUR ZATEN TAYYİP ŞUÇSUZDUR AMA OĞLU DOLAR MİLYARDERİDİR BAKLANLARI RÜŞVET ALMAMIŞTIR AMA 700,000 TL LİK SAAT TAKAR O BACANAĞINI DEVREYE SOKAR ÖTEKİ OĞLUNU BAŞBAKANDA HATTA ABDULLAH GÜL DE HALKIN KARŞISINA ÇIKIP İKİ KELAM LAF SÖYLEMEZ SÖYLEYEMEZ ÇÜNKÜ YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR DİE BİR LAF VARDI SANIRIM …

SAYGILAR ……


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit27.01.2014 4:07

  Yalancı dedikten sonra saygı duymanın anlamı yok. Saygılar kelimenizi yapmacık buldum. Saygılar.


Murad27.01.2014 1:36

Gazamız mübarek olsun.
Milletimiz savaşta olduğunu anlayınca zafer kesin olur. ingiliz gavuru Milletimizin bu yönünü keşfettiği epey bir zaman oldu. Zaman “sirenleri halka duyurma” zamanı… Bu da Siz ustalara düşüyor.
Biz buralardayız efendim. Saygılar.


Yorumu Cevapla
Zafer İp.27.01.2014 1:41

Maalesef çok BOŞ bir yazı olmuş. Yazar oturduğu yerden sağda solda uçuşan bilgilerden komplo teorisi kitapçığı hazırlamış. Hani hiçbiri de önceden duymadığımız cinsten değil.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit27.01.2014 4:06

  Teşekkürler.


İbrahim Sezer27.01.2014 9:56

Yazdıklarıma cevap bekliyordum açıkçası :)

Bir başka yoruma yazdığınız cevaptaki bir konuya değinmeden edemedim. Kendi adıma Başbakanın oğlunun sefil olmasını istemiyorum tabi ki. Başbakan oğlu olmak da suç değildir ayrıca. Fakat her ne kadar Hz. Ömer hassasiyeti beklemiyorsam da Adnan Menderes hassasiyeti de beklemeyecek değilim. Başbakanın veya bir başka mevki sahibinin çocukları veya yakınları kendilerine normalin çok üstünde itibar gösteriliyorsa bundan biraz imtina etmeliler diye düşünüyorum. Sefil olmasınlar ama milyarder olmaları da gerekmiyor açıkçası. En azından babaları başbakanken… Çünkü biliyoruz ki onları koruyup kollayan, onlarla iş kuran ve hatta başbakanla da iş kuran insanların muhakkak beklentileri vardır. Şu ses kasetlerinden hiç haz etmiyorum. Ama Başbakanın da her şeyin içinde olması ve özellikle de böyle küçük olayların içinde olması, küçük şeylere müdahil olmasını da hazmedemiyorum. Aynen futbol meselesine çok karışması, taraf olması, çok ilgilenmesi gibi… Aynen olimpiyatler gibi bir rezaletin peşinde Japonyalara kadar gitmesi gibi… Yani Başbakanımızın daha önemli işleri olmalı, millete dair ve çok daha fazla ümmete dair… Öyle ki böyle boş işlere, para pul işlerine, müteahhitlik işlerine zaman ayıramayacak kadar. Hz. Ömer gibi geceleri uymamasını sokak sokak gezmesini beklemiyorum. Ama daha sorumluluğuna yakışır, sorumluluğunun ağırlığının farkında bir politika izlesin diye bekliyorum. Çok şey mi istiyorum?

Yorum yazan bir başka arkadaşa da cevap vermek istiyorum. “Eğer bizler Allah’ı, Peygamberi,dini anlatmaktan başka bir şey yapmışsak” diye başlayarak beddua ettiğini söylüyor Gülen’in. Duası kabul olursa ocağına ateşler düşecek sanırım. Malum camiayı büyük ölçekli bir şirket gibi yönettiğini, Koç’la, Sabancı’yla vesaire ne tür ilişkide olduğunu artık bir tek dünyadan bihaber camia mensupları bilmiyor.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit27.01.2014 18:24

  İbrahim Bey, dikkat ederseniz bazı noktaları açıklarken bazı noktalarda hak veriyorum. Herkesin her dediğine cevap verince biraz da aşırı hükümetçi olmayacak mıyım? Sizce ben paralı tetikçi miyim? Demek istediğim konu özelinde hükumeti haklı buluyorum ancak Hukümetin günahsız bebek muamelesi görmesine de karşıyım. Saygılar


Fahri SİVRİKAYA27.01.2014 12:49

Hümümetle Cemaat arası neden açıldı? yazınızı okudum.
Baştan sona kendimce inceledim.Bir yargıya vardım kendimce. Eğer bi kusurumuz olursa şimdiden özür dilerim.
Rahmetli ERBAKAN hocamız yıllardır siyonizmi anlatırdı. Şimdi anlattıkları bire bir sanki tezahür ediyor.
-Erbakan hocamız Batının ve SİYONİZMİN uşağı olmayın.Bunların emrine girmeyin derdi.Halbuki bu iki
güruhun göbekleri batıda kesilmiş sanki. Mubareklerin yönleri Batıya döğru.
Halbuki her iki güruhun da iyi niyetli oldukları belllidir zannederim.Fakat tercuman batı ve siyonizm olursa seni
birgün şaşırtırlar, ehli küfürün yanında sana karşı cepe alırlar.Birbirimize düşürürler.Bu olay anlatıldığı gibi
dersane olayı falan değil. Tamamen küresel sermayenin,batının ve siyonistlerin işidir derim. Çünkü ne zaman
islam dünyasında bir uyanış başlasa hemen bu ehli küfür harekete geçiyor.Türkiyemiz İslam Dünyasının lideri olma yolunda ilerlerken (tabaki son zamanlarda) hemen İngiltere-Amarika ve siyonist cenah İSRAİL harekete
geçiyor Fitne,fesat ve nifak tohumları atıyorlar. Olan Aziz Millletizin birliğine dirliğine oluyor. Bunların her ikisinede tavsiyem yönünüzü batıya değil tezden İSLAM BİRLİĞİ,İSLAM ORTAK PAZARI VE İSLAM PAKTINA
doğru çevirin. En azından gerçekleşmesi için çalışın derim. Tek kurtuluş yolu İSLAM BİRLİĞİNdedir derim.
Bir atasözü vardır.”SİRKE KÜPÜNDE BAL OLMAZ” KLAVUZU KARGA OLANIN BURNU B……………..tan
kurtulmaz derler.
Allahım hepsine,hepize hidayet,dirayet ve feraset versin.Allahım hepimizi uyandırsın.Selam ve dua ile BİSİMİT
rumuzlu kardeşim benim.


Yorumu Cevapla
muhammet ali kaza27.01.2014 18:13

Allah razı olsun yazıyı yazandan bende ayni düşünüyorum bu bize imtahan bence hiç kimse düşünmüyor neden yağmur yağmiyor bütün her sey onun dilediğini yüceltir dilediğini alçaltir hersey onun Rabbim bizi yolunda n ayirmasin


Yorumu Cevapla
Ömer Korkmaz27.01.2014 21:20

Bu toplumun en büyük baş agrısı inanaın size caresiz oldugunuzu servis eden alternatifsizsiniz dayatmasını kakalayan emperyalist medyadır. Bu millet tarih boyunca ne alternatifsiz kaldı nede caresiz care biziz.Bunu en iyi bizi bağımsızlıgımızdan uzaklaştırmaya calışan bu emparyelist düzen bilir.Tek CARE Tam bağımsız T. C. BU ÜLKENIN GELİRİ VE BİRİKİMİ BU DÜNYAYA TEKRAR BAŞ ÜLKE OLMAYA YETER BUNU BİLİN BUNA İNANAIN BU DÜZENIN BAŞKA ŞEYLERE INANMAMIZA KANMAYIN.O MEDYANIN HİÇ BİR DEDİĞİĞNE İNANMAYIM ÖZGÜR VE DIŞARDAN BAKMAYA CALISIN GERCEK AYEN BEYAN ZATEN:)
ADAM ÇALMADIM DEMİYOR BAKANLAR YEMEDI DEMİYOR BU MEDYA BU İĞRENÇLİKLERIN NORMAL OLDUGU TERAPİSİ YAPIYOR MADUR OLAN BAKANLARMI YOK SA BİZMİYİZ İYİCE AMA İYİCE ŞEFFAF OLARAK BAKIN KRAL HAKKETEN ÇIPLAK ODA ÇIRILÇIPLAK DÜNYA GÖRÜYOR SİZDE GÖRÜN.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit27.01.2014 21:40

  Eyvallah.


Bekir ERCAN27.01.2014 21:46

….”TAM BİR SAÇMALIK.!?’ Bu yazdıklarınızı!’ TESPİT.!?” Yaptım Falanmı Zannediyorsunuz.?’ Zaten Yıllardır Bir Şehir Efsanesi Olarak Ortada Gezen”LAFLAR’dan başka hiç Bir şey….”DEĞİL….


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit27.01.2014 22:02

  Teşekkürler bekir bey. Yazmadığımız şehir efsaneleri varsa lütfen yazın, onaylayalım. saygılar.


SELAMİ KAYTANCI27.01.2014 22:49

BİSMİLLAH, HER HAYRIN BAŞIDIR. 1- UZUN YILLAR DERSHANECİLİK YAPMIŞ EMEKLİ BİR TÜRKÇE – EDEBİYAT ÖĞRETMENİYİM. 2- ERBAKAN HOCA’NIN EN YAKIN AKRABASIYIM ( ANNEMLE ÖZ HALA – DAYI ÇOCUKLARIDIRLAR) 3- YENİDEN MİLLİ MÜCADELE HAREKETİ İÇİNDE BULUNMUŞ, O DENEYİMİ YAŞAMIŞ BİRİSİYİM (BİLEN BİLİR) 4- ADANA İMAM HATİP OKULUNU BİTİRMİŞ VE ÜNİVERSİTEYE GİREN İLK İMAM HATİPLİLERDENİM.
1. MÜCADELE BİRLİĞİ (YENİDEN MİLLİ MÜCADELE) HAREKETİ, TÜRKİYE TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN AKTİF, EN ŞUURLU, EN DİSİPLİNLİ EN EN… HAREKETİDİR. BUNDA, TARAFLI TARAFSIZ, BU HAREKETİ BİLEN HERKES HEMFİKİRDİR. BU ÜLKEYE BİRÇOK BİLİM SİYASET ERBABI İNSAN YETİŞTİRMİŞTİR ( AHMET TAŞGETİREN, CEMİL ÇİÇEK, MELİH GÖKÇEK, HÜSEYİN GÜLERCE, TAHA AKYOL VS VS. BİRKAÇ ÖRNEK ARKADAŞIMIZ) BU HAREKETTE, EN ÇOK DİKKAT EDİLEN HUSUSLARDAN BİRİ, TEŞKİLATA AJANLARIN, ÖZELLİKLE DE MİT’İN SIZMASINI ÖNLEMEKTİR. BUNUN İÇİN KILI KIRK YARMIŞLARDIR; NE VAR Kİ, BU HAREKET, İÇİNE SIZAN MİT AJANLARI TARAFINDAN YIKILMIŞTIR. KİMDİ DERSİNİZ BU MİT AJANLARI? MAALESEF Kİ, BUNLARIN TEŞKİLATIN EN TEPESİNDEKİ BİRKAÇ KİŞİ OLDUĞU SONRADAN ANLAŞILDI. BUNU NİYE ANLATTIM ÖNCELİKLE? ŞUNUN İÇİN: BEN DE CEMAAT (F.G. CEMAATİ) İÇİNDE PASİF OLARAK YILLARCA ÇALIŞTIM, DERSHANELERİNDE DERS VERDİM. HOCA EFENDİ’YE HİÇ TOZ KONDURMAK İSTEMEDİM, SUÇLAMALARIN DOĞRU OLMAMASI İÇİN DUA ETTİM. NE ZAMAN Kİ, ŞU MEŞHUR SES KASETİ PİYASAYA SÜRÜLDÜ VE BUNLAR YALANLANMADI, İŞTE O ZAMAN, UZUN ZAMANDIR İÇİMDE GİZLEDİĞİM, AÇIĞA ÇIKMAMASI İÇİN BASTIRDIĞIM, GERÇEK OLMAMASI İÇİN DUA ETTİĞİM ŞÜPHELERİM, GERÇEKLERİN BİR GÜN GÜN YÜZÜNE ÇIKMAK GİBİ BİR HUYU OLDUĞU GERÇEĞİNİ YÜZÜME HAYKIRDI. NE VAR Kİ, BEN ŞU AN ŞOKTA OLAN VE BİR TÜRLÜ GERÇEĞİ GÖRMEK KABULLENMEK İSTEMEYEN SAF TERTEMİZ CEMAATÇİ KARDEŞLERİM GİBİ ŞOKA GİRMEDİM. ÇÜNKÜ ZAMANINDA BİZ O ŞOKU GEÇİRMİŞTİK VE HİÇ UMMAYACAĞIMIZ TAŞLARIN NE BAŞLAR YARABİLECEĞİNİ GÖRMÜŞTÜK.
2- BEN DİYORDUM, EĞER FETHULLAH HOCA’NIN YERİNDE OLSAM, BU ÜLKEDE HAYATIM (HADİ ONU GEÇ) MÜCADELEM TEHLİKEDE OLSA VE BEN BİR ÜLKEYE SIĞINMAK ZORUNDA OLSAM, MEDİNE’YE GİDER PEYGAMBER KOKUSU DUYARDIM; YA DA MEKKE’YE GİDER GÖZLERİMİ KABE’YE ÇEVİRİRDİM. BU FETHULLAH HOCA’M NEDEN ABD’YE GİDİP YERLEŞTİ Kİ? PEKİ, ABD’NİN, KENDİSİNE SIĞINMIŞ BİR SİYASİ – DİNİ LİDERİ, KENDİ EMELLERİ DOĞRULTUSUNDA KULLANMADAN ONA SIĞINMA BARINMA İMKANI VERME OLASILIĞI MİLYONDA KAÇTIR ACABA? BEYNİMİ TIRMALAYAN BİR SORUYDU BU.
3- FETHULLAH HOCA’M, SAF DÜRÜST, İMANLI BİR MÜCAHİTTİR, BİR GÖNÜL ERİDİR; TEŞKİLAT ÇOK GENİŞLEDİ, KENDİSİ UZAKTA, OLAN BİTEN HER ŞEYDEN HABERİ OLMUYOR VE CEMAATE SIZMIŞ KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER İSTEDİĞİ GİBİ AT OYNATIYOR, HOCA’YI DA YANLIŞ YÖNLENDİRİYORLAR DİYORDUM Kİ, ŞU MEŞHUR SES KASETİ YAYIMLANDI VE BİR PERDE DAHA ARALANDI. DEMEK Kİ, HOC’MIN HER ŞEYDEN, UÇAN KAÇAN HER ŞEYDEN HABERİ VARMIŞ VE TÜM OLUP BİTENLER ONUN BİLGİSİ – YÖNLENDİRMESİ SONUNDA GERÇEKLEŞİYORMUŞ NE YAZIK Kİ…
4- EMRE USLU İSMİNİ DUYUNCA ŞİMDİ BİLMİYORUM KAÇ KİŞİ NE TEPKİ VERECEK. BU ADAM, NE YAZIK Kİ, CEMAATİN, MİT’İN BAŞINA GETİRMEK İSTEDİĞİ ADAMLARINDAN BİRİDİR. (ÖBÜRÜ, RAMAZAN AKYÜREK DÜRÜST OLDUĞUNA İNANDIĞIM BİRİDİR) BU EMRE USLU, CEMAAT GAZETELERİNDE YAZILAR YAZAN, TWİTTER’DE CEMAAT ELEMANLARINA YOL GÖSTEREN AKIL VEREN BİR VATANDAŞTIR. VATANDAŞ AMA NE VATANDAŞ!!!! AMERİKA’DA JAMESTAWN VAKFI TARAFINDAN BURS VERİLEREK İSTİHBARAT MASTIRI YAPMIŞ BİR MİT ELEMANIDIR. JAMESTAWN VAKFI İSE, ABD’YE DIŞARIDAN GELEN ÖĞRENCİLERE BURS VEREN BİR İSRAİL – MOSSSAD KURULUŞUDUR. DEFAATLE, CEMAATE CEMAAT İÇİNDE SÖZÜ GEÇENLERE BU ADAMI ETRAFINIZDAN UZAKLAŞTIRIN DEMEMİZE, DENMESİNE RAĞMEN, BU ADAM TUTULMAYA DEVAM EDİLMİŞ VE EDİLMEKTEDİR. CEMAAT İÇİNDE ÜÇ TOP SAKALIN SÖZÜ GEÇMEYE DEVAM ETMİŞTİR. (DİĞER İKİSİ M. BARANSU VE ÖNDER AYTAÇ) İNSAN, ACABA BUNLAR DA HOCA’NIN BİLGİSİ DAHİLİNDE Mİ HAREKET EDİYORLAR DİYE ŞÜPHE ETMEDEN DURAMIYOR VE YİNE KENDİ KENDİNE SORUYOR: HOCA MI BUNLARI KULLANIYOR; YOKSA BUNLAR MI HOCA’YI, CEMAATİ KULLANIYOR? ACABA AMERİKA MI HOCA’YI KULLANIYOR, HOCA MI AMERİKA’YI KULLANIYOR?
5- NE YAZIK Kİ, CENNETLE MÜJDELENMİŞ ON GÜZİDE SAHABİNİN BİRBİRİYLE SAVAŞTIĞI BİR İNSAFSIZ DÜNYADA YAŞIYORUZ VE NE YAZIK Kİ, BU SAHABELERİN HER BİRİ DE KENDİ DAVRANIŞINI, SİYASETİNİ DOĞRU GÖRMÜŞTÜ.
6- BİR CEMAATİN İÇİNE BU ŞEKİLDE SIZAN, SIZABİLEN BİR ABD, BİR İSRAİL, HERKESE AÇIK BİR PARTİNİN İÇİNE NE KADAR SIZAR SİZCE? OHOOOO, HOCAM SEN DE NELERİ SORUYORSUN???!!!… AK PARTİ İÇİNDEKİ AJANLARIN SAYISINI NE ABD BİLİYORDUR NE DE İSRAİL… EĞRİ OTURALIM, AMA DOĞRU KONUŞALIM… EĞRİ OTURSAK DA BU ÜLKENİN SELAMETİ İÇİN DOĞRULARI GÖRMEK, ACI DA OLSA KABULLENMEK ZORUNDAYIZ Kİ, HATALARDA ISRAR ETMEYELİM. HATALARDA ISRAR, FELAKET GETİRİR.
7- O ZAMAN NE YAPALIM? AĞAÇLARA BAKACAĞIZ DİYE ORMANI GÖZDEN KAÇIRMAYALIM. CAMBAZA BAK, DİYENLERİN OYUNUNA GELMEYELİM. İŞİ, KÜRESEL, EVRENSEL ÖLÇEKTE DÜŞÜNEREK VE EZELİ – EBEDİ DÜŞMANLARIMIZI, BUNLARIN GİZLİ – AÇIK EMELLERİNİ, GEÇMİŞTE YAPTIKLARINI, GELECEKTE YAPMAK İSTEYECEKLERİNİ HESAPLAYARAK BAKALIM OLAYLARA. AT GÖZLÜĞÜYLE DEĞİL.
8- SİZ HÂLÂ DERSHANE İŞİNE Mİ TAKILDINIZ KALDINIZ? İŞİMİZ ZOR SİZİNLE AZİZ KARDEŞİM… HÂLÂ AĞAÇLARA BAKMAYA DEVAM EDİYORSUNUZ… ELİN ADAMI ORMANDA NE İŞLER ÇEVİRİYOR, ORMANA BAKIN LÜTFEN….
9- BEN İMAM HATİP MEZUNUYUM; AMA ÜÇ ÇOCUĞUMDAN BİRİNİ BİLE İMAM HATİPTE OKUT(A)MADIM. (ŞU AN ÜÇ ÇOCUĞUM DA UMRE HACISI ÇOK ŞÜKÜR). TAYYİP ERDOĞAN DA İMAM HATİP MEZUNU VE DÖRT ÇOCUĞUNU DA İMAM HATİPTE OKUTMUŞ BİRİSİ. ARTI BİR DEĞER; ANCAK, BU, ONLARIN KÜLLİYEN TEMİZ OLDUKLARI ANLAMINA GELMEZ. ADAM KABE’NİN KARŞISINDA OTURUYOR VE ZİNA YAPIYOR, HIRSIZLIK YAPIYOR, İÇKİ İÇİYOR VÂ ESEFÂ…
9- TÜRKİYE MAALESEF DÜNE KADAR GİYDİĞİ DONUNU BİLE AMERİKAN PARASI VE YARDIMIYLA ALAN BİR ÜLKEYDİ. BÖYLE ÜLKELERİN BAĞIMSIZLIK HAYALLERİ, HAYALDEN VE HİKAYEDEN ÖTE GEÇEMEZ; BUNLARIN YÖNETİCİLERİNİN ABD’DEN BAĞIMSIZ OLABİLECEKLERİNİ DÜŞÜNMEK EN HAFİF DEYİMLE SAFDİLLİK OLUR. HANGİ PARTİ, HANGİ LİDER GELİRSE GELSİN, BU KURAL DEĞİŞMEZ… NE ZAMAN Kİ TÜRKİYE YILDA BEŞ YÜZ MİLYAR DOLARIN ÜSTÜNDE İHRACAT GERÇEKLEŞTİRİR, SANAYİSİNDE TİCARETİNDE DIŞA, ÖZELLİKLE DE ABD’YE BAĞIMLI OLMAKTAN KURTULUR, O ZAMAN BAĞIMSIZLIK HAYALLERİ KURMAYA BAŞLAYABİLİR. BAŞLAYABİLİR DİYORUM, O DA ANCAK ÇOK AKILLI, CESUR VE DÜRÜST LİDER VE KADROLARA SAHİP OLDUĞUNDA. SADECE LİDER DE DEĞİL, KADROLAR…
10- İNSANLAR, ÜLKELER LAYIK OLDUKLARI TARZDA YÖNETİLİRLER. TOPLUM DÜRÜSTSE, ERDEMLİYSE, ALLAH LAYIK OLDUKLARI DÜRÜSLÜKTE, ERDEMDE YÖNETİCİLER GÖNDERİR BAŞLARINA. YÜZDE SEKSENİ HIRSIZLIĞA MEYYAL, EMANETE HİYANET EDECEK, KUL HAKKI DEMEYECEK TİYNETTE BİR TOPLULUĞA, ALLAH’IN YÜZDE YÜZ SAF YÖNETİCİLER GÖNDERECEĞİNİ, BUNLARIN YÜZDE YÜZ SAF OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK DE SAFDİLLİKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.
11- ALLAH, KULLARINI KULLARI VASITASIYLA TERBİYE EDER, CEZALANDIRIR. GENELLİKLE SUÇUN GÜNAHIN CEZASI, BEDELİ BU DÜNYADA REZİLLİK RÜSVAYLIK OLARAK ÖDENİR. AK PARTİ İÇİNDE EN AZ YÜZDE ELLİ ORANINDA HIRSIZ, ARSIZ, MENFAATÇİ, KUL HAKKINA TECAVÜZ ETMEKTEN HİÇ ÇEKİNMEYECEK İNSAN VARDIR; TOPLUMUN GENEL YAPISININ YANSIMASI OLARAK. ANCAK KİM BANA ÖBÜR PARTİLERDE BU ORAN DAHA DÜŞÜKTÜR DİYEBİLİR? O, ANCAK KENDİSİNİ KANDIRIR. BU ORAN CHP’DE YÜZDE DOKSAN SEKİZ, MHP’DE YÜZDE YETMİŞ SEKİZ….DİR.
12- AK PARTİLİ BAKANLAR HIRSIZLIK YAPMIŞ MIDIR? (HUKUKTA, SUÇ İSPATLANANA KADAR KİŞİ MASUMDUR) BANA GÖRE, OHOOOO, HOCAM CUKKA CUKKA…. RECEP TAYYİP YA BUNLARININ HESABINI BUNLARDAN, (ZAMANI GELİNCE DİYEYİM) SORACAK YA DA KENDİNDEN HESAP SORULACAKTIR. BİZ HALK, BU HALKIN FERTLERİ OLARAK KUL HAKKI YENMESİNE, HIRSIZLIĞA ŞİDDETLE KARŞIYIZ; AMA ELİMİZE FIRSAT VERMESİNLER….
13- HAYDİ AK PARTİ’Yİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I DEVİRDİK DİYELİM… YERİNE KİMİ, KİMLERİ, HANGİ KADROLARI GETİRECEĞİZ? UFUK SAHİBİ, VİZYON SAHİBİ, HEDEFİ OLAN, KAFASI ÇALIŞAN, DÜRÜSTLÜĞÜNE BİLGİ YETENEK VE BECERİSİNE, CESARETİNE İNANIP GÜVENDİĞİMİZ BİR LİDER, BİR KADRO, BİR PARTİ VAR MI? İNANARAK, GÜVENEREK ŞU ADAM, ŞU LİDER, ŞU KADRO BUNDAN, BUNLARDAN DAHA ÜSTÜNDÜR DİYEBİLİYORSANIZ, İLK YOLA KOYULACAK KİŞİ BENİM… ERBAKAN HOCA’NIN ENYAKIN AKRABASI OLDUĞUMU BAŞTA BUNUN İÇİN SÖYLEMİŞTİM; MAALESEF O KADRO DA BU VİZYONU TAŞIYABİLECEK YETENEKTEN, KADROLARDAN YOKSUNDUR. RAHMETLİ BABAM, BU DAVANIN EN ESKİ VE EN DÜRÜST, EN İNANMIŞ ELAMANI İDİ; NE VAR Kİ, MAALESEF SON BEŞ YILINI BEYNİ SULANMIŞ ŞEKİLDE YAŞADI VE RAHMETLİ OLDU. ŞİMDİKİ KADRONUN ÇOĞU DA (HEPSİ DE YAKIN ÇEVREMDİR) MAALESEF BEYNİ SULANMIŞ VAZİYETTE. (FATİH ERBAKAN KARDEŞİME DE SÖYLEDİM BUNLARI)
14- SEVGİLİ ADMİN KARDEŞİM, İKNASI EN ZOR KİŞİLER, MAALESEF ÖNCELİĞİ IRKÎ ÖZELLİKLERİ OLAN, İNANCINI ROZET GİBİ GÖĞSÜNDE KABARTAN KİŞİLERDİR…
15- FİTNE ÇIKARAN, FİTNE YAYAN, SAKALLI ŞEYTANLARI GÜLDÜREN DEĞİL; ÜMMETİN ARASINDAKİ İHTİLAFLARI SUHULETLE, İNSAFLA ÇÖZMEYE ÇALIŞANLARDAN OLMAYA GAYRET EDELİM. FİTNENİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAYALIM, DÜŞMANLARI GÜLDÜRMEYELİM.
16- SAMİMİYETLE, İHLASLA DUA EDELİM MÜ’MİNLER ARASINDAKİ FİTNENİN SÖNMESİ İÇİN. BELKİ RABBİM HALİMİZE ACIR, İNSAF EDER BİZE RAHMETİNDEN BİR TUTAM YOLLAR DA SELAMETE ERİŞİRİZ.
17- BAŞKALARINI İSLAH EDEMİYOR VEYA DAHA DOĞRU DEYİMLE İKNA EDEMİYORSAK, KENDİMİZİ KURTARMAYA BAKALIM; ZİRA İSLAH EDİCİ, DİLEDİĞİNİ DOĞRU YOLA İLETİCİ, DİLEDİĞİNİ SAPKINLIKTA TUTUCU OLAN YALNIZCA ALLAH’TIR.
18- HAK ŞERLERİ HAYREYLER / ZANNETME Kİ GAYREYLER / ÂRİF ÂNI SEYREYLER / MEVLÂ GÖRELİM NEYLER / NEYLERSE GÜZEL EYLER… ŞER ZANNETTİKLERİMİZDE HAYIR; HAYIR ZANNETTİKLERİMİZDE ŞER HALK EYLEYEN RABBİM NE BÜYÜKTÜR; O’NA SIĞINDIM… SELAM VE DUA İLE…


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit27.01.2014 22:59

  Teşekkürler yorumunuz için. Selam ile.


zeko27.01.2014 23:46

çok güzel bir yazı bir solukta okudum sayın editör teşekkürler…


Yorumu Cevapla
kursat elalmış28.01.2014 0:26

her zaman diyorum ki; elbette T. Erdoğan babamın oğlu değil. ama babamın oğlu olsa bu kadar sevemezdi. peki nedir bu sevginin saygının kaynağı; elbette ülkeye yaptığı hizmetler. bu ülkeye yapılan her hizmet bence islama yapılan hizmettir. bunu sorgulamanın bile mantığı yok. biliyoruz ki; burası islamın son kalesi. bu kale ne kadar müstahkem olursa en azından diğer müslümanlara da bir umut olur. umut varsa mücadele vardır. bu umudu bize yaşatanlara Alllah razı olsun elbet ama sadece bu kelimeyi kullanmakla Rabbimin pekte razı olacağını düşünmüyorum. o zaman üzerimize düşen neyse yapmamız gerekir diye düşünüyorum. yani ben her ortamda durumdan vazife çıkaran biriyim. şu anda bnm için kazanılmış bir oy bile ne kadar değerli bilemezsiniz. bunun yüzünden bir çok dostum sandığım insanları kaybettim ama zerre miktar üzülmedim. sizin bu yazdıklarınızın aşşağı yukarı aynı temasını anlattıklarım -sen akp cisin, sen erdoğanın bilmem neyi olmuşsun- gibi bazen dahada kırıcı olacak ithamlarda bulundular. eyvallah dedim geçtim. ama asla anlatmaktan vazgeçmedim geçmeyeceğimde. başbakanımın dediği gibi, bu iş artık istiklal savaşı kıvamına geldi. artı ben hizmetin içinden gelen biriyim. ta 97 lerde tanıştım. hemen hemen 10 yıl aktif olarak bir çok görevlerde bulundum. şimdi düşünüyorum da… neyse burasıda bana kalsın. lafı fazla uzatmakta istemiyorum. güzel bir yazıydı. artık sizin yazılarıda takip etmeye başlayacağım.


Yorumu Cevapla
seferi militan28.01.2014 3:57

Esasen yazı yabancısı olduğum meseleler içeriyor olmasına rağmen samimiyetle yazılmış hissi oluştu bende, emeğinize sağlık. Benim sorum yapılan yoruma vermiş olduğunuz cevapla ilgili olacak. Kurtuluş Savaşı hiç olmadı demişsiniz.Tr tarihinin baştan sona yalan olduğunu düşünen biri olarak ve bunla alakalı ufak tefek araştırmalar yapan biri olarak bu dediğinizi ilk defa duydum. Yapılan yorumlara söylediklerinizin altını doldurun diyorsunuz sizde bunun altını doldurur musunuz? Ya burada yorum olarak yada ayrı bi konu başlığında detaylıca. 2.si tercihimdir:) bana mail de atabilirsiniz.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit28.01.2014 4:11

  Taktir edersiniz ki bu uzunca zaman alacak. Yazmak yerine skype sohbet görüşme yapabiliriz. İddiamın arkasındayım. Kurtuluş savaşı katiyyen olmadı aksine kaybediş savaşı oldu. İnsanlara sormalı kurtuluş savaşında neyi kurtardık diye? Elimize geçen mi oldu elimizden giden mi diye? Detaylıca konuşulabilir.


bisimitbisimit28.01.2014 20:22

Saygı çerçevesinde yazılan muhalif yorumları onaylacağımı defalarca söylememe rağmen hala saygısızlık yapan beyinsizlerin yorumlarını onaylamadığımı bilmelerini isterim.


Yorumu Cevapla
ahmed tonbul28.01.2014 22:28

başbakanımız cemaate gell dedıgınde başladı hersey çünkü foyası meydana cıkmıstı.ve şimdi ise günyüzüne cıktı hersey, kimin kim oldugu kimin hangi safta oldugu artık belli. ALLAH C.C başbakanımızın yar ve yardımcısı olsun sonuna kadar onunlayız islam-ı ülkemize yaygınlaştıran tek lider…


Yorumu Cevapla
ali öksüz29.01.2014 7:36

Dış güçler cemaat gibi bir yapıyı da deşifre edecek şekilde saldırdıklarına göre bu olaylar bitip sular durulduğunda ( bana göre cemaat çok daha ciddi planlar için vardı) akp yıkılmaz sa abd de deşifre olmuş cemaatten artık ißime yaramazsın diye sınır dışı edecek olduğunda bu memleket hasretlisininde hasreti tak edip gelmek istediginde nasıl olur türkiye macerası sizce ? Yerine koyulacak bir yapı varmıdır başka 2. Cemaat vs gibi sezinlediğiniz ?


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit29.01.2014 17:58

  Bu cedel’den cemaat galip çıkarsa zaten deşifre olmuş olsa bile kadrolarını muhafaza edecek ve hatta güçlendirecek. Yani 3. bir oyuncuya gerek yok. Ama genel seçimlerde bunu daha net anlayacağız diye düşünüyorum.


mert ankaralı29.01.2014 15:51

çok saçma bir yazı, tutarsız. Hem hükümeti kurmak için İngiltereden izin aldı diyor, hem İngiltere yıkacak diyor.


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit29.01.2014 17:51

  Kontrolden çıkmış iti bile sokak ortasında vururlar tüfekle. Anlamadığına üzüldüm.


vahaptoğrul29.01.2014 16:02

ALLAH razı olsun,kardeşim mükemmel bir yazı içinde bulunduğumuz durum bu malesef ,ama aşacağız ALLAHIN izniyle,


Yorumu Cevapla
batuces29.01.2014 20:57

Bence siz polisiye, kurgu ve kopmlo teorisi kitaplarini cok okumussunuz.
Sahi siz ne kullaniyorsunuz? Ha unutmadan, marslilari unutmussunuz-:))).


Yorumu Cevapla
  bisimitbisimit29.01.2014 21:30

  Batuces bey, Bir flemenk ata sözü der ki “Eskimiş çatıya pek çok yama gerekir” Size yetecek kadar yama maalesef yok elimizde. Belki siz de biraz kitap okumalısınız.


orhan emek30.01.2014 2:01

allah dogrunun yaninda olsun sayin basbakan bu milletin basina konmus talih kusudur insanimiz bunu belki idrak edemiyo fakat zaman her seyi gösterecek cemat faydali hizmetler yapti inkar edilemez fakat bir sahsin emrinde olmak ondan gelen her sözü herseyin üstünde tutmak hoca diyorsa bir hikmeti vardir diyip aklini ve mantigini vicdanini kenara cekmek o insaninda hata yapabilecegini düsünmemek ürkidiyo insani böyle bi tolum her zaman hehlike arz eder kontrol edemezsin kullanilmaya elverisli olur saygilar


Yorumu Cevapla
mehmet doğan30.01.2014 4:37

sen bunu haber olarak vermeyi bırak iyi roman yazarsın


Yorumu Cevapla
Garib30.01.2014 5:14

Ne kahrı âdadan, ne lütfu âşinadan bil, işlerini hakka Tevfiz eyle, cenabı kibriyadan bil,
Samimi kardeşlerime tavsiyem, afaki yani dış etkenli meselerden ziyade,mühim olan enfusi bizi en çok ilgilendiren nefsimizle cedelleşmektir, Efendimizin (sav)bahsettiği büyük savaş budur, kendini yenemeyen başkasını nasıl yenebilir ?
Nefsini ıslah etmeyen başkasını ıslah edemez, bizlerin sorunu samimiyet eğer biz düzgün olursak herşey düzelecek,
Eğer söylediklerimizin tesirli olmasını istersek, samimi olalım, olmuyorsa ya yanlış söylüyor yada samimiyet sorunumuz vardır,
Asıl mesele ise kabirde hangi tarafın haklı olduğu sorulmayacak bize, ilk önce Rabb’imizin kim olduğu ? Sonra namaz ?
Evet cennet yolunda, dünya imtihanında bulunan kardeşlerim, dün gitti, yarın meçhul ? Bügün ne yaparsak,
Bu ikazım kendime


Yorumu Cevapla
Bünyamin TOKSÖZ30.01.2014 10:11

Kurtlar vadisinin senaryosunu da siz mi yazdınız ÇOK SAÇMA VE HİİİÇ İNANDIRICI DEĞİL ERDOĞAN’I ÖVMEK İÇİN CEMAATE SALLAMIŞSINIZ RESMEN KELİME OYUNLARI LAF KALABALIĞI İYİ İŞ :)


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit30.01.2014 19:56

  Yapmayın hocam. Biraz insaf. Saygılar.


süleyman erten30.01.2014 11:06

Bu yazıyının milleti uyandırması için milletin dikkatini çekecek reklam başlıkları ile ulaşılabilinen tüm yayın araçları ile defalarca yayınlanmasını bir vatan millet sever olarak rica ediyorum. millet oynanan bu oyunları ve vatan millet düşmanlarını farketsin bu milleti yıllarca kendi menfaatları ugruna nasıl kullandıklarını herkez görsün.ilk etapta yanlış insanların oluşumlarını çözemeyip içlerine dogru duglarla girip bu ihanet şebekelerini farkettiklerinde bunları inşallahterkederek yok olmaları için mücadele ederler. ve nasıl yüceltmek için mücadele ettilerse inanıyorumki bu deşifre ışıgında yok edeceklerdir.


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit30.01.2014 19:56

  Malesef bütçemiz yok. Kimseye de el açmayız. Allahu alem buna rağmen Allah yardım etti ve şu ana dek 100 bine yakın insan okudu. Selam ve dua ile.


ferhat akgul30.01.2014 11:32

Insanlari ötekelestiren boyle bir basbakan görmedim..Allah dogru olanin yanindadir herzaman…lakin yolsuzlugun bu kadar buyuk oldugu bakan ogullarina gelene kadar nerede idi… mit bilmiyormuydu..o zaman istihbaratta sknti buyuk..piyasalar tozpembe gosterilmeye calisilmakta inanin berbar durumda.. insanlarin evine kadar yasam tarzina karisan baska bir ulke
yok bu kimseyi ilgilendirmez benim gunahim benimdir gelipte basbakan cekmeyecek ..arti hukuk kendilerine dönunce savcilar hakimler baskasinin masasi oldu binlerce insanin yeri degistirildi..niye degistirildigini dahi solemedi… solemez.cunku.bir kulp.uydurmak icin zaman kovaliyor… yazilmasi gereken cok sey var.. cok eksik kalmissiniz… ayrica emine erdoganin hacli ordusunun simgesi olan haclari sus olarak taktigi.gun kimsenin gozgozune carpmamisti.. biraz sag duyu allah bu ulkeyi korusun …


Yorumu Cevapla
bayram cevahir30.01.2014 14:58

biz zaten bunları biliyorduk bilmeyenlerin dikkatine sunulur her cümlesinin altına imzamızı atarız. teşekkürler


Yorumu Cevapla
Ayhan Hoca30.01.2014 16:57

Kafirleri dost edinmeyin diyor ayet,bende safımı belirledim.Benim dostum Allah’ın rızasını gözetenler,bu yüzden başbakanımızın yanında ve emrindeyiz.Baronlarla lobilerle işbirliği yapanlarla işimiz olmaz.


Yorumu Cevapla
Hami Doğan30.01.2014 17:09

Duygu ve düşüncelerimizin tam anlamıyla tercümanlığını yapan kardeşimize teşekkür ediyorum Allah razı olsun. Allah başbakanımızın yar ve yardımcısı olsun. Dualarımız onunla olduğu müddetçe yıkılmayacak inşallah.


Yorumu Cevapla
Erkut şahin30.01.2014 18:06

Artık bırakın şu alavere dalavereleri her konuştuğumuz yalan cemaat siyasetle ilgilenmez gülen cemaati artık cemaat değil bence ülkemizin gelişmesini istemeyen siyasi bir örgüt HERKES İŞİNE YAPAKACAK…. Sayin basbakanin her zaman arkasinda ve destekcisi olacaz bu insanlar seni sevdi buyuk insan allah yardimcin olsun .seninleyiz


Yorumu Cevapla
hakan30.01.2014 22:16

aynen katılıyorum ,yazı belki okunmaz ama bir video yapılsa bence insanlar olayları daha iyi idrak etmiş olur.


Yorumu Cevapla
+satılmış akyüz30.01.2014 23:03

Artık maymun gözünü açtı.Aklın yolu bir dün Menderesi, Buttoyu,İran Şahını düşürenler bugün aynı Senaryoyu Erdoğana oynamak istiyorlar.Ama unuttukları birşey var yüzde elli halk desteği. Ve Erdoğanın zekası Erdoganın amacı .ümmeti birleştirip Müslümanların kaynağını batıya yidirmemek.Aslında Türklük konusundaki yaklaşımı yüzünden başbakanı eleştiriyordum ama sorun çok büyük ikinci Kurtuluş Savaşı veriyor .Onun içinde desteği hak ediyor.Devir dövizi yükselten bankaları teşhir edip hesapları çekme,döviz satıp borsaya girme devridir.Bumillet bir kez daha mazlumlara örnek olacak.Erbakanın deyimiyle ”SİZİ GİDİ SİZİ YAHUDİ BELEMELERİ aklınızı başınıza alın yoksa bu millet sizin aklınızı alır.


Yorumu Cevapla
Alper Kocabeyoğlu31.01.2014 11:39

Bisimit kardeşim;
Olayları bir açıdan bakarsan doğru gelebilir. Yazdıklarında haklı olduğun konular var. Ancak; Fethullah Gülen Hocaefendiyi şere, Başbakanı hayra benzeterek ciddi bir yanılgı içerisine giriyorsun. Cemaatte sonuçta insanlar tarafından yönetiliyor hatalar olabilir. Cemaati maşa olarak nitelendirdiğiniz zaman vebale giresiniz. Ya maşa değillerse,ya birçok şey göründüğü gibi değilse o zaman nasıl helalleşip, yazdıklarınızın oluşturacağı tahribatı gidereceksiniz.
Ayrıca;
1.Uzun yıllar ülkemizde vesayet olarak görünen her şeyi yargı ve emniyet temizledi dendi,şimdi paralel devlet oldular
2.Ergenekon başta olmak üzere tüm sıkıntılı davaları yine emniyet ve yargı temizledi ,şimdi örgüt oldular.
3.Savcı ve polisler 17 aralıktan önce kahramandı şimdi haşhaşi oldular
4.Mavi marmarada olacak önceden belli idi Hocaefendi gencecik insanlar ölmesin diye öneride bulundu şimdi konu başka yerlere çekiliyor.
5. Polis ve savcıların yeri kış günü değiştirildi. Müslüman müslümana yapmayı bırak ancak düşman yapar.
6. Gezi olaylarında milletimize ve hükümete yapılanlar yanlıştır. Sadece buna katılıyorum.
7. Bakanlar polise ve savcıya müdahale edildikten sonra istifa ettiler. Etik olan hemen istifa etmeleri idi.
Son olarak şunu demek istiyorum;
Kim ne yazarsa ve açıklama yaparsa çok ama çok dikkatli olmalıdır. Peşin hükümlere ve yargısız infazlarla ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermemeli. Ayrıca Cihan padişahı Hz. Fatihin şu düzenden daha çok fazlasını yapabilecek kudrete sahipken adalete razı olması çok manidardır. Hikaye aşağıdadır. Herkes hissesine düşün alsın…
Sultan Fatih bir cami yaptırıyordu. Bu caminin mimarı işinin ehli olan bir Rum’du. Mabed yapılırken kullanılacak mermer sütunları konusunda bu Rum mimar ile Sultan Fatih arasında bir anlaşmazlık çıktı.
Rum mimar, bu sütunları yaparken mimariye uygun olması gerekçesi ile Fatih’in dediği şekilde değil de, kendi düşüncesi doğrultusunda yaptı. Bunu gören Fatih öfkelendi. Rum mimarın, caminin estetiğini bozmak için böyle yaptığını düşünerek onun elini kestirdi.
Eli kesilen Rum, Sultan Fatih’den davacı olmak için kadı Hızır Çelebi’ye giderek müracaatta bulundu. Hızır Çelebi, Rum mimarı dinledikten sonra bilirkişi heyetinden bu meseleyi araştırmalarını istedi. Araştırma ve inceleme sonucunda tesbit edildi ki: Rum Mimar, caminin estetiği bozulsun da kötü gözüksün diye değil, gerçekten de mimariye uygun olsun diye öyle inşa etmiş.
Anlaşıldı ki Fatih haksız. İstanbul ile birlikte nice ülkeleri ve krallıkları fetheden, çağ açıp çağ kapayan Sultan Fatih, sanık sandalyesinde yargılanıyor…

Hüküm Verildi… Kısas’a kısas yapılacak. Rum mimarın elini kestiren Fatih’in de eli kesilecekti.
Rum mimar kararı duyunca şaşkınlıktan neredeyse dilini yutacak, yoksa bu bir rüya mıydı? Kendisi gibi sıradan bir mimar, gayrimüslim olmasıyla beraber, İslam memleketinde, Müslümanların padişahı karşısında haklı bulunarak mahkeme kararı lehinde çıkıyordu. Peki bu karara acaba Padişah ne diyecekti? Kendisi ile beraber kadı da gümbürtüye mi gidecekti yoksa?
Fatih büyük bir teslimiyette hükme razı oldu ve “şeriatın kestiği parmak acımaz” diyerek cezaya boyun eğdi.

Bu arada Fatih, kadıya dönüp kılıcını göstererek şöyle dedi:
Ey kadı! Şayet ben padişahım diye korkup haksız olduğum halde lehime hüküm verseydin, vallahi şu kılıçla başını uçururdum!
Kadı Hızır Çelebi’de hemen yanı başındaki asılı olan topuzu göstererek:

Sultanım! Şayet sende Padişahlığını öne sürüp bu İslam mahkemesine saygısızlık etseydin, vallahi şu topuzla müdahele edecektim!..
Bu durumu gören Rum mimar adeta kendini kaybetmiş, yerlere kapanmış, hıçkırıklarla, gözyaşlarıyla ağlayarak diyordu ki:
-Hepiniz şahit olun ki! Ben davamdan vazgeçiyorum ve bu adalet anlayışı karşısında müslüman oluyorum!..

Bilirkişi heyetinin tarafsız tesbitinden, hakimlerinin adaletine, sultanlarının hükme rızasına kadar her hareketleri payitahtı güçlendirmiş ve Devleti Osmaniye, kılıç ve kalemin gölgesinde yükseldikçe yükselmiş, üç kıta, yedi devlette at koşturmuş ilayı kelimetullahı her bir yana ulaştırmışlardı…


Yorumu Cevapla
Hüseyin sahintürk02.02.2014 13:07

Sayin yazar.Ülkemizde basbakan kibi kahramanlarin oldugundan süphem yok. süphemiz olmamali.


Yorumu Cevapla
tolgacan03.02.2014 16:46

“Yazıya İran, Rusya, Çin de dahil edilebilir. Fransa, İspanya, Almanya’da dahil edilebilir. Ancak taktir edersiniz ki yazının uzunluğu okunamayacak kadar artar. Saygılar”

yapılan yorumun bir tanesine bu şekilde cevap vermişsiniz. sanırım biraz eksik olmuş. Yaklaşık 160 ülkenin isminden daha bahsedilebilir. Zira aktörlerden biri dünyanın EN BÜYÜK cemaati (sivil toplum örgütü ya da kuruluşu, hizmet ya da bazılarına göre haşaşiler!, terör örgütü! vs.) ve bu ülkelerin hepsinde yapılanmış durumdalar. Dikkat etmek lazım, olası bir durumda hepsi ellerine silah alabilirler. Çok özel eğitimlerden geçirilip dünyanın dört bir tarafına gönderiliyorlar(gönüllü gitmiyorlar!) Gittikleri yerlerdeki insanlara da örnek olup onları da birer haşaşi! gibi yetiştiriyorlar. Ama ben kime anlatıyorum ki bunları? Bilmeyen mi kaldı değil mi. Zaten siz de üç yıl içlerinde kalmışsınız, olan biten tüm kirli işleri görmüşsünüzdür bu üç yıl içinde. sanırım ben biraz körmüşüm. Tam 10 yıldır içlerinde olmama rağmen hiç fark edememişim. Saygılar!


Yorumu Cevapla
ahmet kaya03.02.2014 21:30

yazıyı sonuna kadar okudum.ALLAH Başbakanımızdan razı olsun yolunu açık etsin Başbakanımızı destekledik hep de destekleyeceğiz .Yapılan bu operasyonlar her ne kadar geç olduysa da inşallah devletimizin istikbalini hayırlara vesile eder. Bütün kurumlara yerleşmiş , yapacaklarına engel olmayacak derecede üst makamlara usulsüzce, hile ile yerleşmiş başkalarına çalıp çırpan hırsız dedikleri asıl kendilerinden bahsettikleri vatan hainlerinin temizlenmesi temennisiyle…Başkalarının hakkına tecavüz eden cemaat(dinimizi sevdiren dini öğreten) adı altında ki bu kişilere burdan seslenmek istiyorum söylenecek çok şey var siz sadece din, hak ,helal haramı araştırın ondan sonra çeteleşiyormusunuz cemaatleşiyormusunuz sizi kendinize havale ediyorum .kimsenin hakkı kimsede kalmayacaktır. Yazıda emeği geçen bisimit e teşekkür ederim


Yorumu Cevapla
ugur mehdi04.02.2014 0:37

yazınız güzel gidiyordu 4. maddeye kadar okudum ama o 1000 tl lik asgari ücreti duyunca yanlı olduğunuzu anladım akp iktidar oldugunda asgari ücret net 250 tl idi şu anda ise net 846 tl milleti yanlış yönlendirmeyin


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit04.02.2014 6:45

  Asgari ücret tam olarak 10.71 TL’dir. Brüt üzerinden kesilen SGK oranının emekliliken sonra size emekli maaşı olarak döneceğinden haberiniz yok mu?


Ahmet Doygun05.02.2014 10:03

Arkadaş yazın bilgisizce yazılmış ve fikirlerle donanmış olduğunu görmekteyim. yorumcu dalkavuklardan da etkilenip dahada devam etme anlaşılan sende bir yazı yeteneği var ama bilgi yok bunu da tamamlarsan dalkavukluktan kurtulursun. Uğur MUMCUNUN da dediği gibi bu toplumun sorunu aslın da bilgi edinmeden fikir ediniyoruz. ha aslında Rusya’nın yaptığı tavır stratejisi tamamen doğrudur yalnız BOB eş başkanı için de geçerli bu yorumların feto = recep için


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit05.02.2014 10:10

  Kemalist arkadaşım Ahmet, çok bilgin olduğunu düşündüğün belli, varsa kendine güvenin, bu olayı aydınlattığınızı düşündüğünüz cümlenin sahibi Uğur Mumcu’yu öldüren Kemalist düşünceni bir kenara bırak. Sonra gel tartışalım. ( Dipnot, kemalist olmadığını söyle, blogu kapatacağım)


mehmet05.02.2014 12:22

Guzel bir yaxi tebrik ederim….unuttuhumuz iki sey var Türkiye nin enerji sorunu kuzey irak ile bütünleşme ve süper guc olma yolu. ..yani Kürtlerle bütünleşme bazılarının işine gelmiyor. …2 Bediüzzaman bunu yıllar önce söylemiş uygulamış ve programını çızmistir. Risale i Nur talebeleride bu süreçte türkiyeden yana oldular insanlar bunu okusun bilsin risalei nur cemaatini ayri ve farkli bir yere koysun diye hepimizin üzerinde mesuliyeti Allahaısmarladık selam dua ile


Yorumu Cevapla
Halil Hellaç07.02.2014 9:39

ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkındayız ama ne acıdırki ağaçla balta hesabı kendimize zulm etmek isteyenlerin içimizden olması.bize yıllarca yanlış tarih okutup körelttiler artık geçmişimizi iyi öğreniyor ve araştırıyoruz böylece Osmanlı küllerinden doğacak Allahın izniyle Allah yar ve yardımcımız olsun..


Yorumu Cevapla
erhan emin baran10.02.2014 13:30

Allah yolunu açık etsin Allah yardımcısı olsun bizim elimizden duva etmekten başka birşey geliyor canımız feda başbakanımıza


Yorumu Cevapla
ECZRAMAZAN18.02.2014 0:34

Yazının güzel tarafları olduğu gibi eksik olan ve yanlış tarafları da var. Öncelikle sunun sorgulanması lazım. Başbakan bir gece yattı sabah kalktı ve dershaneler kapanacak dedi. Ne oldu. Ne oldu ki AKP zamanında üçe katlanan dersaneler bir gecede kapanacak oldu. Arkadaslar şahsen ülkemizin doğusunda da yasamış biri olarak sunu gördüm. Biz Türkler yıllarca kürtlere ikinci sınıf insan muamelesi yapmisiz. Zaten PKK nin çıkış noktası da budur. Kurt kardeşlerimizi o kadar görmezden gelmişiz ki artık onları yok sayar olmusuz. Kaldı ki bir Türk’e sorsan kiracın turk mu kurt mu olsun diye, en kötüsü olsun turk olsun cevabını alır olmusuz. Neticesinde Türklerin kürtlere karşı yıllarca olan bu onyargisi sonucu sunu net bir sekilde söyleyebilirim ki kurt milleti turku sevmez. Sevmez arkadas 1+1 iki. Sevmesini de bekleyemezsin. Ancak Doğu’da yaşadığım zamanlarda da gördüm ki türkü sevmeyen kurt milleti cemaatciden NEFRET EDİYOR.
O zamanlar bunu hiç sorgulama gereği duymamıştım. Gördüm ki Doğu’da hiç bir kurt, özellikle partinin ve PKK nin güdümünde olanlar cemaatin dershanelerine cocuklarını göndermiyorlar. Kim gönderiyor biliyor musunuz? Doğu’da gorev yapan subaylar kendi cocuklarını cemaatin dershalerine gönderiyorlar. Prosedür de su, cocuğun kayıttaki ismi değiştiriliyor. Ki daha sonra ne babasına ne de cocuğa sıkıntı yaratmasın.
Sorgulamaya başladım. Arkadasım bu cemaat ne yapıyor diye. Bu cemaat insanlara eğitim veriyor. Bu cemaat insanlara hoşgörüyü hoşgörülü olmayı, kardeşliği ogutluyor öğretiyor. Cemaatten çıkan insan profili bellidir. Genelde kabul görür ki cemaatten yetişen insandan zarar gelmez. Tipik bir mulayim insandır. Sevecen ve hosgoruludur. Peki bunu kim istemez. bunu var olma nedeni cehalet olan PKK istemez. Taslar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı bende zamanla.
Bu memlekette Oslo görüşmeleri diye birsey ortaya çıktı. Memleketin insanları PKK nin yoneticileri ile masaya oturup pazarlıklar yapmışlar. Defalarca. Bunlar İnternet’e düştü ey kardeşlerim peki kim açıp da dinledi ? Acın bir dinleyin. Hakan fidan yanında Afet güneş diye bir kadın. Karşılarında iki PKK yoneticisi. Türkce konuşuyorlar. Bir de İngilizce konuşan biri. İngiltere imiş. Sonradan öğrendim ki arabulucu ülke İngiltere imiş. Hakan fidan diyor ki ben neysem başbakan da o. Başbakan terör olayını bitirmekte kararlı siZde de bu istek var Yardimci olun diye başlanıyor. Vs vs. Meersem mit PKK ile ocalan arasında iletişimi sağlıyormuş. Hatta bir ara Afet dediğim kadın espiri falan yapıyor. Ya Allah askına kısa yazın mektuplarınızı. Sonra sayın Öcalan’a götürüyoruz 1 saat de onun cevap yazmasını bekliyoruz falan diye ;)
Velhasil arkadaslarım PKK diyor ki arkadas ben bölgemde, mümkünse ülkede dershaneleri istemiyorum diyor. Hakan fidan da direkt yada dolaylı yoldan bilmiyorum ama bunu kabul ediyor. Ertesi gün başbakan yatıyor kalkıyor dershaneler kapanacak diyor. Bu isin aslı astarı özü ve BASLANGİC NOKTASİ budur. Hükumet kurt açılımı için cemaati satıyor.
Şimdi dürüst olalım. Düşünüyorum memleketimi seviyorum lan ben. Dahası yok benim için. Eğer bu PKK bitecekse eğer bir daha şehit gelmeyecekse bu illet son bulacaksa kapansın. Dershane de kapansın gerekirse cemaat de bitsin. Ama bu süreç böyle olmaması lazımdı. Başbakan ve cemaat oturup anlaşmaları lazımdı. Anlaşmaya çalıştılar mı bilmiyorum ama muhtemelen başbakan kimseye danışmadan kapansın dedi gecti. Tabi cemaat de bunu hazmedemedi. Hazmetmesini beklemek de sürpriz olur zaten.
Bu bağlamda Suna inanırım 7 Şubat’ta ki operasyonda Hakan fidanı kendince suçlu sayan cemaat yapmış olabilir. Ancak başbakan Hakan fidana sahip çıktı.
Yazdikca uzuyor ve yazılacak daha seyler var. Düğümün en önemli noktalarından birini iyi anlamak lazım. Dershaneler cemaat için ne anlama geliyor?? Kısaca dershaneler cemaatin var yada yok olma nedeni. Maddi olarak asla değil. Esnaftanbir istiyor veriyor bes ister yine verir. Amma dershaneler cemaatin para değil İNSAN KAYNAGİ. Bunun anlamını iyi kavramak lazım. Dershaneler olmazsa uzun vadede cemaat bitecek demektir. Yani başbakan dershaneleri kapatıyorum derken cemaate senin dibine dinamiti yerleştirdim hadi sen patla yok ol dedi. O yüzdendir ki cemaat bu kadar agresiflesti. Çünkü adamlar var olma yok olma savası veriyorlar. Cemaatin içindeki insanların yüzde doksanı cemaatle dershaneler sayesinde tanışmıştır. Dershaneler sokaktaki cocuğun (sağcı solcu turk laz kurt zengin fakir) kulağından çekip içeriye alma kendini tanıtma ve yapabilirse bünyesine alma birimi.
Sadece olayların nasıl başladığını anlatmaya çalıştım. Yorumlara binaen daha anlatılacak o kadar çok şey var ki.
Allah’a emanet


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit18.02.2014 12:04

  Eklemeler için teşekkürler. Türkiye’nin etnik yapısı herkesi haklı çıkarabilecek nitelikte. Ancak dostu düşmanı tanımıyoruz. PKK’ın hala ermeni bir örgüt olduğunu anlamış bile değiliz. Dershanelerin kapanması birilerinin eteğindeki taşlarını dökmesi için kasıtlı yapıldı. Bunu da yorumlarda defalarca yazdım.

  Bir KÜRT olarak şunu söyleyebilirim; Kürtler Akparti öncesi doğuda bizzat devlet ve pkk eli ile zulüm gördü. Bu doğru. Ancak 2000’li yıllara kadar ne PKK ne de Devlet hiç bir zaman Kürte dost olmadı. Bugün Kürte vatandaş muamelesi yapan Akpartiye dil uzatmak Kürtün kendi ırkına yapacağı en adi ihanet olacaktır.

  Dediğiniz gibi yaz yaz bitmiyor. Ben de yoruldum. İkinci yazıda daha geniş ele alma şansım olur inş.


DEMİRBİLEK20.02.2014 11:17

Ümmet-i Muhammedin kahraman başbakanına dil uzatan seviyesiz yorumcular bu lafım sizedir. Ona miladını doldurdu diyenler vatikanın kaselisleridir. Vatikanın yanaşmalarıdır. Papa “cenaplarının!” sadık bendeleridir. Köpeğin havlamasıyla yağmur yağmaz diye bir atasözümüz var.Daha çok beklersiniz.Başbakan bu seçiminde galibidir. Ümmet-i Muhammedin kahramanı ve hizmetkarıdır kahraman başbakanımız. Bu vatikan yanaşmalarının ve vatikan kaselislerinin beyinlerinin anlayabileceği bir mesele değildir. Allah başbakanımızın ömrünü bereketli kılsın.Onu iki cihanda aziz eylesin.Ona ve bu mazlum millete tuzak kuranları kahhar ve müntakim isimlerinin hörmetine tuzaklarıyla birlikte bertaraf eylesin. Şeytanın ve haşhaşilerin şerrinden bütün mazlum ümmeti korusun. Amin,amin.amin.


Yorumu Cevapla
DEMİRBİLEK20.02.2014 11:26

Yetim hakkından dem vuranlara bakın hele…Siz değilmisiniz bir gecede bu ülkeyi yüzde yirmi fakirleştiren.Siz değilmisiniz, Yetimlere yardıma giden tırlara sabotaş düzenleyen.Siz değilmisiniz ağlaya zırlaya bu milletten milyonlarca doları alıp, sonra sırtına hançer saplayan. Dolarları cebinize doldurmak için gözleriniz sürekli dolan siz değilmisiniz.Rüyalarla Peygamber efendimizi s.a.v milyarlarca dolara tahvil eden. Kalkmış yetim hakkından bahsediyorsunuz. Siz bir gecede bu ülkenin 250 milyar dolarını çaldınız. Kalkmış yetim hakkından bahsediyorsunuz. Ne demişti şair: Tıyneti na pak olanı okyanusa atsan paklamaz mundar eder. Köpek tabiatından ayrı düşemez ve yemek yediği kaba pisler. Ben ortaya söyledim.Kimin üzerine uyarsa sazan gibi atlasın!


Yorumu Cevapla
İsmail06.03.2014 10:48

Kürt sorunun çözümüne yönelik adımlar birilerini rahatsız etmiş olamaz mı? Sonuçta Kürt meselesi çözülürse nasıl bir ülke olacağımızdan bahsederseniz kimlerin yararına kimlerin zararına olacağı malum…


Yorumu Cevapla
Cemalettin Gürpınar08.03.2014 10:39

Çok güzel anlamlı en ince noktasına kadar anlatımlı mükemmelden öte bir yazıydı, buradaki fikir ve düşünceler aynen katılıyorum… Başbakan yalnız bırakılamaz bu davada yer almak, pay almak Müslümanlara farzı ayındır… Allah tüm engelleri aşmayı nasip eylesin, Allah başbakanımızın bütün Müslümanların yar ve yardımcısı olsun…


Yorumu Cevapla
mehmet akdoğan13.03.2014 13:43

elinize dilinize yüreğinize gönlünüze bileğinize ve kaleminize sağlık bunu düşünceyi idrak etme azameti versin rabbim allah razı olsun sizden gerçekten çok aydınlatıcı bir yazı


Yorumu Cevapla
hayati kaya14.03.2014 2:28

LGBT’yi başkaları da kursa ya da kullansa, sanki çok güçlüymüş gibi, başka örgüt yokmuş gibi yazıda kullanmanız itici olmuş. 2002 de brüt asgari ücret 250.87 tl, 2013 in brüt tutarı 978,60 TL. Yani sizin bahsettiğiniz gibi %677’lik bir artış yok.


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit14.03.2014 21:32

  Hayati Bey dünyada cinsellikle ilgili kurulan bütün örgütlerin fiziki gücü minimum, eylemlerdeki popüler güç ise maksimumdur. Türkiye’de LGBT sizin en büyük sandığınız örgütlerden çok daha fazla büyük patlama yapacak eylemlere ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahiptir. Önemli olan Turkiye’nin imajını zedelemekse bunlardan iyi örgüt bulamazsınız. Hem masum, hem savunmasız, hem de cinsel tercihlerini yaparken tepki çeken bir gruptan bahsediyoruz. Bunları düşünerek tekrar yorum yapmanızı rica ediyorum. Brüt maaş şu an 1066 TL değil mi ? Saygılar.


seyfi öztok15.03.2014 13:23

muhteşem tespit ve gerçekler yüreğinize kaleminize sağlık ayrıca millet olarak Müslüman olarak biz hala ölmedik buradayız ve başbakanımızın siperiyiz evel allah


Yorumu Cevapla
Osman Burçah15.03.2014 15:46

harika bir yazı olmuş. Aynen anlatılanlara katılıyorum. Sn.Başbakan ve Türkiye ellerinden sabun gibi kayıverdi. Kısacası Türkiyeye ve Sn.Başbakana sen çok oluyorsun ha! demek isteniyor. Millet oyunun farkında. Ama daha çok çalışmalıyız. Bu seçimleri sadece bi yerel seçim sananlar ve adaylara bakarak oy verenler, görecekler ki bu seçim yerel seçimlerin ötesinde anlamlar ifade ediyor. Ama anladıkları zaman çok geç olmuş olabilir. Allah yardımcımız olsun.


Yorumu Cevapla
ali yıldız17.03.2014 13:30

Değerli Editör ve Yorumları yapan arkadaşlar;
öncelikle fikirlere herkesçe saygı duyması gerekir. ben hiç bir partiye inanmayan, siyasetin içinde bulunmayan ve cemaat ehli bir insanım (cemaat : malüm cemaat değil)
ülkemizde o kadar güzel ki ” türklere bırakılamayacak kadar güzel” tabirlerinin yapıldığı bir ülke burası, ahir zamanda bunlar vuku bulacağı aşikar. Ama bir gerçek var ki Hak’ka karşı küfür tek millettir. silah olarak millet iradesini kullanmalıyız. O yüzden kendi namıma inandığı değer için, inanmadığım Güçlü bir parti ile milletim için oy kullanacağım. bu sebeple bende Üstad BSN gibi alanen Ak partiye oy atacağım. inşaallah Yahudinin ülkemiz üzerindeki oyunu bozulması için.
kalbi muhabbetlerimle….


Yorumu Cevapla
Bülent Dağ18.03.2014 15:12

yazınız çok güzel. peki rte başbakan olur olmaz süleymanlılar cemaatine ait bir kursu neden yıktırdı ve bu kurs kendisinin de küçük iken kaldığı ve ismet inönünün yıktıracağı zaman babasının kepçenin önünde durup yıktırmamıştır. ve cemaat ve iktidar neden fenerbahçe ye böyle bir oyun oynamıştır.


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit18.03.2014 18:03

  Güzel kardeşim ben hükümet ve malum cemaat arasındaki olayı anlatırken araya farklı cemaat veya spor cemiyetlerini katmazsanız memnun olurum. O konularla ilgili yazmak istemiyorum. Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin cemaati hassastır. Hakkında konuşulmasını istemezler. Bu yüzden yazmak istemiyorum. Saygılarımla.


Mehmet Mustafa KOç20.03.2014 3:50

o kadar uzun uzadıya yazmışsınız ki artık bir yerden sonra roman havasına daldım. Bazı konularda size hak verdiğim gibi bazılarında ise vermiyorum bana resmen bu yazıyı başbakan ın tarafını tutan bir üslup ile yazdınız gibi geldi fazla konuşmak istemiyorum çünkü ne zaman bu konular ile karşılaşsam her iki tarafında kendilerine göre haklı sebepleri ortaya çıkıyor sadece sizde kendi tarafınızın sebeplerini yansıtmak istemişsiniz bunun için sizi tebrik ediyorum bu kadar ..


Yorumu Cevapla
Boran20.03.2014 13:45

Yazıya ve yorumlara baktığımda halen gerçekleri görme kabiliyetinin genel olduğu bir milletin var olduğundan duyduğum memnuniyeti saklamak mümkün değil ama gerçeklere daha gerçek diyemediğimiz demek istemediğimiz ne kadar gerçek var bunuda hepimiz biliyoruz ( cemaatçi arkadaşlara )


Yorumu Cevapla
yunus uzun20.03.2014 19:07

ya yazdıklarınızı okudunuzmu acaba merak ettim yoksa bir yerlerden alıntımı,ülkücülere bu ülkeyi karıştıran diye bahsetmişsiniz,kafa yapınızı bilmiyorum ama düşünce yapınızı iyi anladım,dürüst insanların kalmadığı yerde yanında bulunduğunuz siyasi kişiliklerin yapısını almışsınız.
Birde baya bilgiye sahipsiniz,demekki devletin bürakratik ve gizli yerlerinde iyi adamlarınız var, bizi ingilterenin yönettiğini bile ima etmişsiniz,israil’i koruyoruz demişsiniz. falan filan…sonrada beduayı yamışsınız,siz o konuşmayı tam izlemediğiniz kesin izlemeni tafsiye ederim sadece4 dakkalık kısmını değil tamamını,çünkü adam bedduayı yaparken kendini katıyor ve sonrada hırsızlık yapanın evine ben dahil ateş düşsün diyor,neyse yazınız çok yanlı olmuş tebrik ederim…


Yorumu Cevapla
yunus uzun20.03.2014 19:12

dersane olayında ise sadece cemaatin dersanelerini kapasın neden hepsini kapıyor adamlar var ekmek kazanmak için açmışlar ordan geçiniyorlar dersanelerin hepsi cemaatin değil.


Yorumu Cevapla
Muhterem Bilgin22.03.2014 2:56

Öncelikle yazınız için tşk ederim. Konu ile ilgili bir kaç sorum olacak ve bunlara cevap verebilirseniz sevinirim.
1. Erdoğan’ sız bir Türkiye ölmeye mahkum mu?
2. CIA,FBI ve diğer tüm istihbarat kurumları Erdoğan’ın bu oyununu görmeyecek kadar kör mü?
3. Iran’la iş yapan ve para kazanan Ingiltere Türkiye’ye bu rolu devretmeyecek kadar zeki. Burda bur çelişki yok mu?
4. Erdoğan hedef olarak Hizmeti gösteriyor ve ağır hakaretler yağdırıyor. Bu Hizmette sadece ve sadece Allah rızası için hizmet eden gönüller bunu hak etti mi?
5. Tahliyeler de Perinçek, Başbuğ, Küçük vs. çıkanlar oldu. Bu tahliyelerle hangi mesaj verilmek istendi?
6. Erdoğan Hizmete hakaret edeceği yerde konuyla ilgili neden açıklama yapmıyor?
7. Takvim yazarı Ergün Diler’e göre Obama, Putin ve Erdoğan aynı safta hakaret ediyor ve Musevi ailelere savaş açmış durumdalar. Haberlere bakıldığında bu saf görünmüyor. Sizin görüşünüz ne?
8. Twitter kapatma olayı yolsuzluk ve rüşvet olayları saklamak ve kapatmak için b ir girişimmi?
9. Erdoğan’ın tutumu dünyada Türkiyenin aleyhine yorumlanıyor. Bu konuda sizin tavsiye edebileceğiniz?
10. Bu soru sizin şahsınızla ilgili. Herhangi bir gazete için kalem tutuyormusunuz?

Saygılarmla Muhterem


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit22.03.2014 13:07

  Selamlar

  1. Ben Erdoğansız bir Türkiye’nin 2002 öncesi Türkiyesi olacağına inanıyorum ve isbatım şu : 2002 öncesinde Erdoğan yoktu.

  2. Şu anda ABD’de iki grup var, Birisi Obama ve arkasındaki FBI, diğeri de Neoconlar ve arkalarındaki CIA. Erdoğana Gülen’in kasetlerini kim sızdırdı sanıyorsunuz? Obama ve Ekibi. ABD Türkiye’nin büyümesini istemiyor dediğimiz zaman bilinki dış güçlerin desteğini de arkasına alan Neoconlardan bahsediyoruz. Yani aynı savaş aslında ABD’de de var. Ama bu şekilde yürümüyor. İlk seçimlerde Obama’yı destekleyen Neoconlar 2. seçimde desteklemedigi icin Obama kıl payı kurtulmadı mı? 3. Seçimde kesinlikle affetmeyecekler. Yani herkes her şeyin farkında ve bu savaşı anlamanız için BOP VE EŞBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

  3. İngiltere’nin çıban başı olduğunu biliyorsunuz. Çelişki’nin ne olduğunu anlamadım ! İngiltere Başbakan aleyhine en çok çalışan devlet zaten.

  4. Erdoğan hizmeti hedef almıyor. F.G’yi hedef alıyor. Hatta hizmetteki insanları masum ve kullanılmış olarak görüyor. Nerde hedef aldı hizmet tabanını? TAVANDAN bahsetmiyorum.

  5. Tahliyeler ile ilgili farkındaysanız hiç kimse sesini çıkarmıyor. Ortalıkta bir tane bile düzgün yazı bulamazsınız. Herkes varsayım üzerine konuşuyor. Ben de bu yüzden net bir şey demeyeceğim ama varsayımım şu ; Hükümet ve cemaat arasındaki çatışmada TSK çok sessiz ve niyeti anlaşılmıyor. Tahliye edilenlerin ise hala TSK’da görevli derin arkadaşları var. Bunlar kullanılarak TSK tekrar hareketlendirilmek isteniyor olabilir. Yoksa mevzu siz tıktınız, biz çıkardık mevzusu değil.

  6. Erdoğan’ın ne anlatması gerekiyor hocam?

  7. Bakın ABD’nin mesajı ile OBAMA’nın mesajı farklıdır. Bunu az önce 2. maddede anlatmaya çalıştım ve dediğim gibi BOP yazısını okuyun.

  8. Kesinlikle hayır. Twitter’ın Türkiye’de kullanma oranı 1.7% iken kapatıldıktan sonra 5%’i geçti. Yani insanlar DNS ayarı değişip daha fazla kullanır oldu.

  9. Dünya Türkiye’nin aleyhine zaten. Erdoğan’ın tutumu onların aleyhinedir. Türkiyenin değil. Dünya’nın aleyhine olması için birilerinin bir şeyleri Türkiye için kısıtlaması gerekiyor. Mesela geliyorsa yardımların, enerji’nin, yatırımların durması gerekiyor. Ama Erdoğan Türkiye’deki neoconları dize getirdiği için yani Obama’nın yapamadığını yaptığı için, Gezi’deki muazzam gücü tek bir hava alanı konuşması ve kalabalığı ile bastırdığı için, devlet içine çöreklenmiş koca bir cemiyete, savcılara, polise, hakimlere kafa tuttuğu için ve bütün bunlara rağmen MİLLETİ arkasına aldığı için NEFRET EDİLİYOR. Türkiye aleyhine demek, Erdoğan’ın Türkiye’ye zarar vermesi demek. Uluslararası bağlamda bile düşünürsek Türkiye’nin hangi menfaati zedelendi ? Basın Özgürlüğü mü ? Sizce bunlar Türkiye’de erdoğan düştü manşeti atmak için kaç gece uykusuz kalıyorlar?

  10. Hayır. Evimde yazıyorum ve sadece burda.

  Saygılarımla


Ses Kayıtları Gerçek AMA ! | Bisimit.com23.05.2014 19:45

[…] HÜKÜMET VE CEMAATİN ARASI NEDEN AÇILDI ? […]


Yorumu Cevapla
inadına akp27.05.2014 21:03

Bunlar böyle yaptıkca hele soma olayından sonra tanıdıgım bir sürü chpli mhp li artık akp ye oy verecegim diyor. gün geçtikce bataklıga batıyorlar.


Yorumu Cevapla
  mustafa topcu oğlu05.06.2014 20:12

  Allah aşkına yalan söylemeyiniz yeter.
  Bu alttaki yorumunuzu bir yere kadar okudum. buna yazı diyemeyeceğim çünkü bu bir yorum bu ülkenin bu psikoloji siyasetine ihtiyacı yoktur. bir ulus bir halk vardır. siz bunu dünya kültürüne uyum sağlayan bir ulusun kurtuluşu cumhuriyetin kurulduğu suların durulduğu günden beri insan hak ve hürriyetini hegemon düşüncelerinizin gereği kapalı kapılar ardında işliyorsunuz, kendi çağdışı uydurma din bezirganlığı ile özgürlüklere ipotek koyuyorsunuz.

  İnanıyorum ki rabbim insan bünyesini, bedenini nasip ettiği ömür boyunca nasıl ki mikroplara karşı korumayı bahşetmişse bu ulusun hurafe ve münafıklardan dolambaçlı çıkar siyestinden arınma hidayetinide verecektir.

  Lafı fazla dolandırmanın insan oğlunun kafasını bulandırmaktan başka amacı yoktur. En büyük asker ve düşünür rabbimizin hikmeti sayesinde bu ulusun dünya uluslarına entegresini sağlayacak sistemi 1923 te ilan etmiştir.

  Cumhuriyet tasarruf ve birikimlerinin üzerinde at oynatan sömürü zihniyeti birbirinden elbette çekecek Allah ın kanunu bu, bunu görmeye çalışmaksa iman ve inanç bütünlüğüdür.
  Bir vesile hırlıyı hırsızı savunmanıza gerek yoktur çok inanıyorsanız Allah a havale ediniz,rabbim bilir işini şükürler olsun DEYİNİZ.

  İlla yazı yazmayı düşünüyorsanız 11 yılda insanlar nasıl bu kadar bir birine düşman edilir. ve11 yılda yarım ayakkabı siyaseti yapılıp çocukları başkası tarafından okutulurken dünyanın en büyük zenginliği nasıl elde edilir veya dünya bu ülkeye nasıl bu kadar düşman edilir. onu izah ediniz.


  BisimitBisimit09.06.2014 20:20

  Peki hocam. Yorumun senin yorumun. Takdir milletin.


mustafa topcu oğlu05.06.2014 13:14

yorumunuzu bir yere kadar okudum. buna yazı diyemeyeceğim çünkü bu bir yorum bu ülkenin bu psikoloji siyasetine ihtiyacı yoktur bir ulus bir halk vardır. siz bunu dünya kültürüne uyum sağlayan bir ulusun kurtuluşu cumhuriyetin kurulduğu suların durulduğu günden beri insan hak ve hürriyetini hegemon düşüncelerinizin gereği kapalı kapılar ardında işliyorsunuz, kendi çağdışı uydurma din bezirganlığı ile özgürlüklere ipotek koyuyorsunuz. inanıyorumki rabbim insan bünyesini, bedenini bahşettiği ömür boyunca nasılki mikroplara karşı korumayı bahşetmişse bu ulusun hurafe ve münafıklardan dolanbaçlı çıkar siyestinden arınma hidayetinide verecektir lafı fazla dolandırmak insan oğlunun kafasını bulandırmaktan başka amacı yoktur. en büyük asker ve düşünür rabbimizin hikmeti sayesinde bu ulusun dünya uluslarına entegresini sağlayacak sistemi 1923 te ilan etmiştir. cumhuriyet tasarruf ve birikimlerinin üzerinde at oynatan sömürü zihniyeti birbirinden elbette çekecek allahın kanunu bu, bunu görmeye çalışmaksa iman ve inanç bütünlüğüdür.


Yorumu Cevapla
  BisimitBisimit09.06.2014 20:19

  Peki hocam. Yorumun senin yorumun. Takdir milletin.


Osman Şükrü05.09.2014 10:15

Bir gün oğlum baba ben bugün internet de bir video kaydına rasladım hani senin bayramda köydeki genclere anlattıkların aynısı bu video da anlatıyor dedi . Dinledik aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz. Sizi tebrik ediyorum.


Yorumu Cevapla
Loading Facebook Comments ...